افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ - عکس ده

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که قصد داشته باشید کیفیت تصویری را افزایش دهید. این موارد هنگامی اتفاق می افتد که شما عکسی را در گذشته با گوشی بی کیفیت گرفته باشید و یا عکسی با کیفیت پایین را از گوگل دانلود نمایید. به هر حال در این موارد نیاز به استفاده از یک برنامه کاربردی برای تغییر کیفیت عکس وجود خواهد داشت. برای کاهش کیفیت تصویر برنامه های زیادی وجود دارند که در زمان کوتاه کیفیت عکس را کاهش می دهند. اما برای بالا بردن کیفیت تصویر زمان گذاری بیشتری لازم است. به همین علت امروز با آموزش افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ همراه شما عزیزان هستیم. لطفا برای یادگیری روش های افزایش کیفیت عکس ادامه ی این مطلب را دنبال کنید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ با Brightness/Contrast

با استفاده از Brightness/Contrast می توان تغییراتی را در تصویر ایجاد کرد که باعث افزایش کیفیت آن شود. با استفاده از این ابزار ها افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ به راحتی امکان پذیر خواهد شد و به این ترتیب شما می توانید عکس های با کیفیتی را ایجاد کنید. برای این کار مراحل زیر را طی نمایید:

مرحله ۱: ابتدا در نوار menu روی Image کلیک کنید و مسیر Adjustments و سپس Brightness/Contrast را مانند عکس طی نمایید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ - عکس یک

مرحله ۲: کادری برای شما باز می شود که دارای دو نوار لغزنده است. با تغییر نوار لغزنده ی Brightness می توانید روشنایی تصویر را بهبود ببخشید و آن را تغییر دهید. فقط دقت نمایید که روشنایی را خیلی زیاد و یا کم نکنید و روی حد مناسبی قرار دهید.

مرحله ۳: حال می توانید Contrast را با استفاده از نوار لغزنده مربوطه تغییر دهید و در نهایت برای سیو شدن تغییرات روی OK کلیک نمایید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ - عکس دو

مرحله ۴: حال از قسمت menu روی Image کلیک کنید و مسیر Adjustments و سپس Vibrance را طی کنید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ - عکس سه

مرحله ۵: کادری برای شما باز می شود که شما می توانید در آن با استفاده از نوار لغزنده Vibrance شدت رنگ ها را تنظیم کنید و قسمت های کم رنگ عکس را پر رنگ تر نمایید و با استفاده از Saturation تمامی شدت رنگ تصویر را افزایش دهید. بعد از اعمال تغییرات برای ذخیره سازی آن ها روی گزینه OK کلیک نمایید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ - عکس چهار

بیشتر بخوانید: باز نشدن تصویر در فتوشاپ

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ با Adjustment layers

شما می توانید برای افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ از Adjustment layers کمک بگیرید. این ابزار قابلیت های زیادی را در بالا بردن کیفیت عکس در اختیار شما قرار می دهد و استفاده از آن به سادگی امکان پذیر است. برای تغییر در کیفیت عکس با استفاده از این ابزار مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: در نوار بالا روی Layers ضربه بزنید و گزینهNew Adjustment layer را انتخاب کنید. همان طور که می بینید انتخاب های زیادی برای شما ایجاد می شود که می توانید با کلیک روی آن ها تغییراتی را روی عکس ایجاد کنید. برای شروع روی Black & White کلیک نمایید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ - عکس پنج

مرحله ۲: یک کادر جدید برای شما باز می شود که در آن شما باید Color و Mode مورد نظرتان را انتخاب نمایید. در صورتی که نمی دانید بین گزینه های موجود کدام را انتخاب کنید تعدادی از آن ها را امتحان کرده و تغییرات ایجاد شده را بررسی کنید. همان طور که در برنامه فتوشاپ خود می توانید مشاهده کنید به این طریق پنل Properties نیز به صورت خودکار باز می شود که شما می توانید از آن نیز کمک گرفته و تغییراتی را ایجاد کنید. بعد از اعمال تغییرات فراموش نکنید که تغییرات را ذخیره نمایید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ - عکس شش

بیشتر بخوانید: آموزش ریست کردن نوار ابزار فتوشاپ

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ با تغییر سایز

برای افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ می توانید از روش ساده ای استفاده کنید و به این طریق تغییرات بسیاری را ایجاد نمایید. به این صورت می توانید رزولوشن عکس را افزایش دهید و کیفیت عکس را تا اندازه ی زیادی بالا ببرید.

مرحله ۱: ابتدا از نوار بالای صفحه روی image کلیک کنید و سپس image size را انتخاب کنید. به این صورت می توانید سایز عکس خود را به راحتی مشاهده کنید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ - عکس هفت

مرحله ۲: به این صورت کادری برای شما باز می شود که اطلاعات تصویرتان را نمایش می دهد. شما می توانید سایز عکس را به سانتی متر، اینچ، درصد و … تغییر دهید.

مرحله ۳: در صورتی که قصد دارید عکس را چاپ کنید می توانید با کلیک روی منوی کشویی Fit To اندازه ی دلخواه را انتخاب کنید و یا آن را تایپ نمایید. برای وارد کردن ابعاد جدید اگر عرض را تغییر دهید فتوشاپ خود طول را متناسب با عرض تغییر می دهد.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ - عکس نه

مرحله ۴: شما می توانید به جای استفاده از Fit To از گزینه های Height و Width نیز استفاده نمایید. به این صورت می توانید اندازه تصویر را به راحتی تغییر دهید و کیفیت عکس را نیز به همین شکل دچار تغییر نمایید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ - عکس هشت

امیدواریم مطالعه ی این مقاله برای شما مفید واقع شود. از همراهی شما با وب سایت برتر رایانه سپاس گزاریم.

بیشتر بخوانید: آموزش سایز A4 در فتوشاپ | تغییر سایز A4 در Photoshop