معرفی قابلیت تماس ویدیویی گروهی در تلگرام

introduction-group-video-calling-capability-in-telegram-pic-8

در جدیدترین آپدیت تلگرام امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش در حین گفتگو های صوتی وجود دارد. علاوه بر آن می توان گفتگو های صوتی را به تماس تصویری تبدیل کرده و به این صورت با دوستان و همکاران خود در ارتباط بود. به این ترتیب برای تماس ویدیویی دیگر احتیاجی نیست تا از دیگر شبکه ‌های اجتماعی استفاده کنید و تلگرام به عنوان یک سوشال مدیای چند منظوره تمامی امکانات لازم را در اختیارتان قرار می دهد. در واقع در این شبکه اجتماعی امکان برقراری تماس صوتی، تماس تصویری، گفت و گوی متنی، دانلود فایل، اشتراک گذاری فایل با حجم بالا و… وجود دارد و آپدیت هایی که هر چند وقت یکبار برای تلگرام ارائه می ‌شود امکانات آن را کامل می‌ کند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا در رابطه با نحوه فعال سازی قابلیت تماس ویدیویی گروهی در تلگرام اطلاعات کاملی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری تماس ویدیویی تلگرام

آموزش برقراری تماس ویدیویی گروهی در تلگرام

همانطور که گفته شد تبدیل گفتگو های صوتی به تماس ویدیویی گروهی در تلگرام امکان پذیر شده است. برای این کار کافی است تا روی آیکون دوربین که در قسمت پایین قرار گرفته ضربه بزنید و به این صورت تماس ویدیویی را آغاز نمایید.

به این صورت منویی برای شما باز میشود که شامل سه گزینه میباشد. در صورتیکه قصد برقراری تماس تصویری را دارید میتوانید گزینه Share My Video را انتخاب کنید و در غیر این صورت روی Cancel تپ نمایید تا از گفتگوی گروهی خارج شوید.

تماس ویدیویی گروهی در تلگرام - آموزش تصویری

همان طور که گفته شد با انتخاب گزینه Share My Video وارد تماس تصویری خواهید شد و میتوانید با دوستان، اعضای خانواده و یا همکاران خود به گفتگو بپردازید.

در حین گفتگو میتوانید آیکون پین را که در قسمت بالا و سمت راست قرار گرفته مشاهده کنید. در صورت انتخاب این آیکون ویدیوی مورد نظر پین شده و تمامی کاربران میتوانند آن را به صورت تمام صفحه مشاهده نمایند (تنها ادمین می تواند ویدیویی را پین کند). همچنین با پیوستن اعضای جدید همچنان این ویدیو نمایش داده می شود.

بیشتر بخوانید: جدیدترین قابلیت های تلگرام

پس از آنکه صحبت شخص مورد نظر تمام شد ادمین میتواند مجدداً روی آیکون پین ضربه بزند تا عبارت Unpin کنار آن نمایش داده شود.

همچنین تمامی کاربران میتوانند با انتخاب هر کدام از ویدیو ها آن را به صورت تمام صفحه مشاهده کنند.

اما برای مشاهده تمامی کابران می توانید گزینه Back را که در قسمت بالا و سمت چپ قرار گرفته انتخاب نمایید و به این ترتیب از ویدیوی تمام صفحه خارج شوید.

تماس ویدیویی گروهی در تلگرام - نحوه پین کردن کاربری خاص

همچنین برای خروج از تماس ویدیویی کافی است تا روی دکمه قرمز رنگ که شامل یک ضربدر است و زیر آن عبارت Leave نوشته شده ضربه بزنید.

در هنگام تماس ویدیویی قابلیت بی صدا کردن برخی از کاربران با انتخاب گزینه Mute نیز وجود دارد و به این صورت نظم جلسات کاری حفظ خواهد شد.

تماس تصویری در تلگرام

امکانات موجود در قابلیت تماس ویدیویی گروهی در تلگرام

توجه داشته باشید که قابلیت تماس ویدیویی گروهی در تلگرام تنها برای ۳۰ نفر قابل استفاده است و به همین دلیل در گروه های بزرگ تمامی اعضا نمی ‌توانند در تماس ویدیویی شرکت کنند. البته تلگرام اعلام کرده که به زودی این قابلیت برای تعداد بیشتری از افراد قابل استفاده خواهد بود و امکان آپدیت امکانات آن در آینده ای نه چندان دور وجود دارد.

اشتراک گذاری صفحه نمایش

در هنگام برقراری تماس ویدیویی امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش وجود دارد. برای این کار کافیست روی آیکون سه نقطه که در قسمت بالا و سمت راست قرار گرفته ضربه بزنید.

سپس می‌توانید گزینه Share screen را انتخاب نمایید.

به این ترتیب منوی جدیدی برایتان باز خواهد شد که برای اشتراک گذاری صفحه نمایش کافیست Start now را تاچ کنید.

نحوه اشتراک گذاری صفحه نمایش موبایل در تماس تصویری تلگرام

حال میتوانید روی صفحه نمایش خود که در کنار ویدیوی تصویری تان قرار میگیرد ضربه زده و آن را به اشتراک بگذارید.

بررسی قابلیت تماس ویدیویی در شبکه اجتماعی تلگرام

توجه داشته باشید که برای اشتراک گذاری صفحه نمایش راهکار دیگر نیز وجود دارد. در واقع در هنگام ورود به تماس ویدیویی و پس از انتخاب آیکون دوربین کافی است تا به جای انتخاب Share My Video روی Share screen تپ نمایید.

امکانات تماس تصویری تلگرام

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های تماس تصویری اندروید

حذف نویز گفتگو های صوتی

برای دسترسی به این قابلیت کافیست است تا در حین تماس صوتی روی آیکون سه نقطه ضربه بزنید و سپس گزینه Noise Suppression را انتخاب نمایید. به این صورت صدا کاملاً شفاف و واضح پخش خواهد شد.

حذف نویز در گفتگو صوتی تلگرام

تماس ویدیویی تلگرام در تبلت و کامپیوتر نیز پشتیبانی میشود و به این صورت امکان باز کردن یک پنل برای تقسیم بندی صفحه نمایش وجود خواهد داشت و می توانید کاربران را در بلوک های مجزا مشاهده کرده و حالت چینش بلوک ها را تغییر دهید. برای مثال یکی از بلوک ها را به صورت بزرگ یا تمام صفحه مشاهده نمایید.