معرفی قابلیت زمان بندی چت صوتی تلگرام

introduction-capability-timing-of-voice-chat-telegram-pic-4

در اسفند ماه ۹۹ تلگرام قابلیت جدیدی را به این شبکه اجتماعی اضافه نمود که امکان رقابت با کلاب هاوس را ایجاد کرد. در واقع قابلیت چت صوتی در تلگرام به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند در گروه ها به جای تایپ، چت صوتی انجام داده و به این صورت به بحث و گفت و گو بپردازند. این قابلیت امکانات بسیار زیادی را در اختیار مدیران گروه ها قرار می دهد و مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. به همین دلیل توسعه دهندگان این پیام رسان در جدیدترین آپدیت تلگرام قابلیت زمان بندی چت صوتی تلگرام را فعال کرده اند که شما می توانید از آن در هنگام چت صوتی استفاده کنید. در ادامه قصد داریم تا نحوه چت صوتی و زمان بندی آن را به شما عزیزان آموزش دهیم. لطفاً همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه رمز گذاشتن روی تلگرام

آموزش زمان بندی چت صوتی تلگرام

برای زمان بندی چت صوتی تلگرام ابتدا لازم است تا یک چت صوتی را فعال کنید. توجه داشته باشید که تنها مدیران گروه های تلگرامی می توانند چت صوتی را شروع کنند. بنابراین در صورتی که مدیر یک گروه تلگرامی هستید می توانید مراحل زیر را برای آغاز جلسه صوتی طی نمایید:

بعد از ورود به گروه در قسمت پروفایل گروه روی سه نقطه قرار گرفته در قسمت بالا و سمت راست ضربه بزنید. البته در جدید ترین آپدیت تلگرام می توانید آیکون چت صوتی را در کنار دیگر آیکون ها مشاهده و انتخاب کنید.

اگر هنوز تلگرام خود را آپدیت نکرده اید پس از ضربه روی آیکون سه نقطه روی start voice chat تپ کنید.

سپس تلگرام از شما تایید می خواهد. بنابراین روی Start ضربه بزنید.

نحوه فعال سازی چت صوتی تلگرام

به این صورت چت صوتی آغاز می شود و شما می توانید با قرار دادن انگشتتان روی آیکون میکروفون به چت صوتی با دوستانتان بپردازید.

برای قطع چت صوتی لازم است تا مدیر گفت و گو را غیر فعال کنند و کاربران عادی نمی توانند چت را غیرفعال نمایند. البته امکان خروج از چت برای شما وجود دارد و علاوه بر آن در حین چت صوتی امکان تایپ پیام های متنی و یا بررسی سایر پیام ها وجود دارد. این قابلیت برای تدریس به صورت غیر حضوری و مجازی کاملاً مفید است و همچنین دانشجو ها و دانش آموزان می توانند در هنگام انجام پروژه های مطالعاتی خود از آن استفاده کنند. همچنین امکان بحث و تبادل نظر برای گروه‌ های مختلف جامعه فراهم می شود و به همین دلیل این قابلیت با استقبال بسیاری از کاربران رو به رو شده است.

بیشتر بخوانید: دسته بندی چت ها با قابلیت پوشه بندی تلگرام

فعال سازی زمان بندی چت صوتی تلگرام

در قسمت قبل نحوه استفاده از قابلیت چت صوتی ارائه شد اما در صورتی که قصد داشته باشید تا زمان بندی چت صوتی تلگرام را فعال کنید لازم است مراحل زیر را دنبال نمایید.

همان طور که گفته شد در جدید ترین آپدیت تلگرام آیکون چت صوتی در قسمت پروفایل گروه اضافه شده و شما می توانید با انتخاب این گزینه چت صوتی را فعال کنید.

زمان بندی چت صوتی تلگرام - نحوه فعال سازی

بعد از تپ کردن روی آیکون چت صوتی دو گزینه برای شما نمایش داده می ‌شود که برای زمان بندی لازم است تا گزینه Schedule Voice Chat را انتخاب نمایید.

زمان بندی چت صوتی تلگرام - روش استفاده

بعد از انجام این کار زمانی که قصد دارید در آن چت صوتی را آغاز کنید انتخاب کرده و سپس روی Schedule Voice Chat تپ کنید.

زمان بندی چت صوتی

به این صورت با گذشت زمان مورد نظر چت صوتی به صورت خودکار آغاز می ‌شود و کاربران می ‌توانند در آن شرکت کنند.

بیشتر بخوانید: انتقال چت های واتس اپ و سایر پیام رسان ها به تلگرام

این قابلیت برای زمانی که مدیر نمی تواند در زمان تعیین شده در گروه حاضر باشد مفید است و علاوه بر آن برای جلساتی که در ساعت مقرر آغاز می شوند می توان از این روش استفاده کرده و بدون ثانیه ای تاخیر چت صوتی را آغاز نمود.

ادامه روند چت در قسمت قبل گفته شد و هر زمان که قصد پایان دادن به چت را داشته باشید می توانید روی Leave ضربه بزنید.

نحوه خروج از چت صوتی تلگرام

بعد از انجام این کار لازم است تا مجدداً پایان چت صوتی را تایید کنید و به این صورت چت صوتی برای تمامی اعضای گروه بسته می شود.

این قابلیت برای رقابت با کلاب هاوس عرضه شده است و تمامی کاربران تلگرام می توانند با آپدیت اکانت خود از آن استفاده کنند. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گرفته باشد.