دسته بندی چت ها با قابلیت پوشه بندی تلگرام

category-chats-with-folder-capability-telegram-pic-1

با وجود کانال و گروه های بیشماری که هر فرد در فضای تلگرام دارد دسترسی به یک چت خاص اندکی مشکل می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کاربران تلگرام به دنبال راهکاری برای دسته بندی و مرتب سازی چت، گروه، کانال، مخاطبین و… هستند. در گذشته چنین قابلیتی در فضای تلگرام وجود نداشت و اکثر کاربران مجبور به استفاده از برنامه های شخص ثالث مانند پلاس تلگرام می‌شدند اما در صورتی که تمایل دارید تا از برنامه اصلی ‌تلگرام استفاده کرده و در این فضا چت های خود را دسته بندی کنید می‌توانید از جدیدترین قابلیت این شبکه اجتماعی یعنی پوشه بندی تلگرام استفاده کنید. به این صورت قادر خواهید بود تا تمامی چتهای خود را در پوشه های مجزا دسته بندی کرده و به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید. در ادامه آموزش کاملی برای دسته بندی چت ها در شبکه اجتماعی تلگرام برای شما عزیزان ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: انتقال چت های واتس اپ و سایر پیام رسان ها به تلگرام

آموزش تصویری قابلیت پوشه بندی تلگرام

با استفاده از قابلیت پوشه بندی تلگرام دیگر لازم نیست تا از برنامه های شخص ثالث استفاده کنید. به این طریق می توانید تمامی چت های خود را دسته بندی کرده و راحت تر به آنها دسترسی پیدا نمایید. در این شبکه اجتماعی کانال ها و گروه های بی شماری وجود دارد که کاربران در آنها عضو هستند. با این وجود دسته بندی چت ها به شما کمک می کند تا راحت تر به کانال، گروه، یا چت شخصی مورد نظر دسترسی پیدا نمایید. این قابلیت برای افرادی که دارای کسب و کاری در تلگرام هستند و افراد عادی کاملاً مفید است و برای فعال سازی آن می توان مراحل زیر را دنبال کرد:

مرحله ۱: ابتدا vpn خود را روشن کرده و وارد تلگرام شوید.

مرحله ۲: روی آیکون همبرگر یا سه خط که در قسمت بالا و در سمت چپ قرار گرفته ضربه بزنید.

مرحله ۳: در صفحه جدید روی گزینه Settings تپ نمایید.

قابلیت پوشه بندی تلگرام - آموزش تصویری

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین ربات های تلگرام

مرحله ۴: در این قسمت گزینه Folders را مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید.

قابلیت پوشه بندی تلگرام - جدید ترین قابلیت تلگرام

مرحله ۵: گزینه Create New Folder را انتخاب کنید و نامی برای پوشه مورد نظر انتخاب نمایید.

فولدر بندی تلگرام

مرحله ۶: با ضربه روی گزینه Add chats می توانید چت های مورد نظر را به پوشه اضافه کنید. این چت ها شامل کانال، گروه، چت شخصی و… هستند.

نحوه ایجاد فولدر در تلگرام

مرحله ۷: بعد از اعمال تغییرات روی Save ضربه زده و به صفحه اصلی برگردید.

به این صورت می ‌توانید پوشه های جدید را مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که این آموزش برای تلگرام دسکتاپ، گوشی های آیفون و اندروید قابل استفاده می باشد.

روش حذف پوشه بندی تلگرام

خوشبختانه قابلیت پوشه بندی تلگرام امکان حذف کردن پوشه های ایجاد شده را نیز در اختیار شما قرار داده است. بنابراین در صورتی که پوشه ای را به اشتباه ایجاد کرده اید و یا اینکه قصد دارید تا پوشه های ایجاد شده را تغییر داده و آنها را به صورت دیگری دسته‌بندی کنید می توانید از این قابلیت استفاده نمایید. به این صورت امکان حذف پوشه ها فراهم می شود و دوباره می توانید چت های مورد نظرتان را مانند گذاشته مشاهده نمایید. البته بعد از انجام این کار امکان ساخت پوشه جدید نیز برایتان فراهم است. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

مجدداً روی آیکون سه خط که در قسمت بالا و سمت چپ قرار گرفته ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید: انتقال استیکر تلگرام به واتس اپ

از میان گزینه های موجود تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید.

روی Folders تپ کنید.

در صفحه جدید تمامی پوشه های ساخته شده توسط شما قابل مشاهده می باشد. همچنین در صورتی که قصد داشته باشید تا پوشه ای را پاک کنید می توانید روی Remove Chat نمایید.

آرشیو تلگرام

علاوه بر قابلیت بالا در تلگرام امکانات دیگری از جمله آرشیو چت ها نیز وجود دارد. این قابلیت برای کسانی که دارای پیج های کاری هستند بسیار مفید می باشد. به این طریق می توانید چت هایی که دیگر وارد آن نمی شوید و قصد پاک کردن شان را نیز ندارید در قسمت آرشیو ذخیره کنید. برای این کار تنها کافیست چت مورد نظر را از سمت راست به سمت چپ بکشید. در نظر داشته باشید که اگر پیام جدیدی به این چت ارسال شود چت مورد نظر از قسمت آرشیو خارج شده و به صفحه اصلی برمی گردد. به این ترتیب به راحتی می توانید تعداد چت های صفحه اصلی را کاهش داده و تلگرامتان را مرتب کنید.