معرفی محبوب ترین فلگ های کروم

introducing-the-most-popular-chrome-flags-pic-1

در صورتی که دائماً در فضای اینترنت گردش می کنید و به وب گردی می پردازید مطمئناً با قابلیت های مرورگر کروم آشنا هستید. در این مرورگر با استفاده از فلگ می توانید قابلیت های این مرورگر را افزایش دهید و امکانات بیشتری را به مرورگر خود اضافه کنید. با توجه به افزایش محبوبیت این قابلیت در میان کاربران در ادامه قصد داریم تا به معرفی محبوب ترین فلگ های کروم بپردازیم و نحوه استفاده از این فلگ ها را به شما عزیزان آموزش دهیم. پیشنهاد می دهیم حتماً ادامه این مطلب را دنبال کرده و از سایر معرفی ها و آموزش های موجود در سایت نیز دیدن نمایید.

بیشتر بخوانید: معرفی محبوب ترین افزونه های واتس اپ کروم

معرفی کاربردی ترین فلگ های کروم

ابتدا این نکته را در نظر داشته باشید که فلگ های کروم به صورت پیش فرض فعال نیستند و با توجه به آزمایشی بودن آن ها لازم است تا با رفتن به مسیر chrome://flags قابلیت فلگ را به صورت دستی فعال کنید. بعد از این کار می توانید از فلگ های مختلفی که ارائه شده روی مرورگر کروم خود استفاده نمایید.

فلگ Reader Mode یا حالت مطالعه

در صورتی که علاقه‌مند به مطالعه مقالات و نوشته های مختلف در فضای اینترنت هستید این فلگ را به شما پیشنهاد می دهیم. در واقع با استفاده از فلگ Reader Mode می توانید تمامی قسمت های اضافه ای که باعث حواس پرتی شما می شوند را حذف کنید و تنها متن مورد نظر را باقی بگذارید. به این ترتیب می توانید بدون ایجاد هیچ گونه حواس پرتی مقاله مورد نظر را مطالعه کنید. در واقع این فلگ باعث افزایش تمرکز شما و حذف موارد بصری اضافه می شود. برای استفاده از آن می توانید آدرس chrome://flags/#enable-reader-mode را در مرورگر کروم خود وارد کرده و فلگ را فعال نمایید.

فلگ های کروم - وب سایت برتر رایانه

بیشتر بخوانید: حل مشکلات دانلود در کروم اندروید

فلگ انیمیشن اسکرول جذاب

در صورتی که علاقه مندید تا حالت انیمیشن اسکرول خود را تغییر داده و آن را به صورت جذاب تری درآورید پیشنهاد می دهیم تا حتماً از این فلگ استفاده کنید. ایده این فلگ توسط شرکت مایکروسافت عملی شده و با جابجایی اسکرول ماوس محتوا به سرعت شروع به حرکت خواهد کرد و بعد از گذشت زمان به دلیل اصطکاک حرکت آهسته می شود. در واقع این ایده از مبانی فیزیک تقلید شده و مورد استفاده قرار گرفته است. برای فعال سازی این فلگ آدرس chrome://flags/#impulse-scroll-animations را در جستجوگر خود وارد نمایید.

معرفی مهم ترین فلگ های کروم

فلگ Tab Groups یا گروهی کردن تب‌ها

در بسیاری از مواقع پیش می‌آید که تب‌های مختلفی را در رابطه با موضوعات مختلف باز می کنیم و پس از گذشت مدت زمان کوتاه به علت شلوغی ایجاد شده قادر به تمرکز نخواهیم بود. در این شرایط در میان فلگ های کروم می ‌توان از فلگ Tab Groups استفاده کرد و تب‌های مختلف را گروه بندی نمود. به این ترتیب می توانید موضوعات مختلف را در یک گروه قرار داده و به هم ریختگی ایجاد شده را از بین ببرید. در صورتی که جزء افرادی هستید که به میزان زیادی به وبگردی می‌پردازید این فلگ برای شما کاملاً مناسب است. برای نصب آن می‌توانید از مسیر chrome://flags/#tab-groups استفاده کنید.

فلگ نمایش دو صفحه ای PDF

اگر علاقه مندید تا فایل‌های PDF را مانند کتاب به صورت دو صفحه‌ در کنار یکدیگر مطالعه کنید، این فلگ برای شما مناسب است. برای نصب این فلگ می‌توانید آدرس chrome://flags/#pdf-two-up-view را در مرورگر کروم جستجو کنید.

بیشتر بخوانید: رفع خطای عدم دسترسی به سایت در کروم

فلگ کاهش اعلان دریافت مجوز

هنگامی که وارد وب سایتی می‌شوید با پنجره‌ای رو به رو خواهید شد که از شما قصد دریافت مجوز برای موارد مختلف دارد. این مسئله برای بسیاری از کاربران آزار دهنده می‌باشد به همین دلیل بهتر است تا از فلگ quiet notification prompts برای عدم نمایش اعلان‌ها استفاده کنید و به این ترتیب به وب گردی بپردازید. برای فعال سازی این فلگ از آدرس chrome://flags/#quiet-notification-prompts استفاده نمایید.

فلگ دانلود موازی

با استفاده از این فلگ دیگر احتیاجی به اپلیکیشن‌های مدیریت دانلود نخواهید داشت چرا که این فلگ می‌تواند هر بارگیری را به چند بخش تقسیم کرده و فرآیند دانلود را با سرعت بالاتری انجام دهد. بنابراین با استفاده از آن می‌توانید فایل‌های مورد نظر خود را با سرعت بی‌‌نظیری دانلود کنید. برای فعال ‌سازی این فلک از آدرس chrome://flags/#enable-parallel-downloading در مرورگر کروم خود استفاده کنید.