رفع خطای عدم دسترسی به سایت در کروم

fix-error-not-access-to-site-in-chrome-pic-11

در خیلی از مواقع با باز کردن سایت های مختلف با ارور This site can’t be reached رو به رو می ‌شویم که به معنای خطای عدم دسترسی به سایت می باشد. این مسئله باعث خواهد شد تا نتوانیم به سایت مورد نظر وارد شده و از مطالب موجود در آن استفاده کنیم. به طور معمول این خطا در اندروید و ویندوز ایجاد می شود، به همین علت سعی داریم تا راهکار هایی برای رفع این خطا ارائه کنیم که امیدواریم به این ترتیب بتوانید مشکلات احتمالی را حل کرده و از سایت های مختلف بازدید کنید. برای این آموزش کاربردی ادامه ی این مطلب را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: سرویس غلط یاب گوگل کروم

رفع خطای عدم دسترسی به سایت با ری استارت کردن DNS

به طور معمول خطای عدم دسترسی به سایت به علت عدم اتصال به اینترنت ایجاد می شود و گاهی نیز مشکلات سیستم عاملی در این مورد نقش دارند. برای رفع این خطا ابتدا بهتر است تا ‏DNS را ری استارت کنید. ‏DNS برای شناسایی نام دامین به کار می رود و به همین علت سایت در دسترس ما قرار خواهد گرفت. بنابراین در صورتی که نمی توانید به سایت مورد نظرتان وارد شوید بهتر است مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: ابتدا کلید های ترکیبی WIN+R را بگیرید تا پنجره ی RUN برای شما باز شود. البته شما می توانید با ورود به Start گوگل نیز این پنجره را جستجو کنید.

مرحله ۲: عبارت services.msc را در کادر ایجاد شده وارد کنید و سپس روی Ok تپ نمایید.

خطای عدم دسترسی به سایت - عکس یک

مرحله ۳: به این ترتیب پنجره ی جدیدی برای شما باز می شود که باید در آن DNS Client را پیدا کرده و با راست کلیک کردن روی آن گزینه Restart را انتخاب کنید.

خطای عدم دسترسی به سایت - عکس دو

به این صورت هر مشکلی که از طرف DNS ایجاد شده باشد رفع خواهد شد و بهتر است تا امتحان کنید که آیا مشکل حل شده یا نه؟ در صورتی که هم چنان نمی توانید وارد سایت شوید، ادامه‌ی این مطلب را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: مهمترین افزونه های کروم

تغییر آدرس  IPv4 DNSبرای رفع خطای عدم دسترسی به سایت

با توجه به این که بسیاری از مشکلات ایجاد شده به علت عدم دسترسی به اینترنت می باشد بهتر است تا با کلیک روی آیکون اینترنت سیستم ویندوزی خود، مراحل زیر را برای رفع خطای عدم دسترسی به سایت طی کنید:

مرحله ۱: بعد از کلیک کردن روی آیکون Network گزینه ی Open Network and Sharing Center را انتخاب کنید تا صفحه ی جدیدی برای شما باز شود.

خطای عدم دسترسی به سایت - عکس سه

مرحله ۲: در این قسمت گزینه ی Change adapter settings را انتخاب کنید و در آن روی شبکه ای که به آن متصلید راست کلیک کنید.

خطای عدم دسترسی به سایت - عکس چهار

مرحله ۳: از کادر موجود گزینه Properties را انتخاب کنید و وارد آن شوید.

خطای عدم دسترسی به سایت - عکس پنج

مرحله ۴: تیک کنار گزینه یInternet Protocol Version 4 TCP/IP را فعال کنید و بعد از آن روی Properties ضربه بزنید.

خطای عدم دسترسی به سایت - عکس شش

مرحله ۵: پنجره ی جدیدی برای شما باز می شود که باید در آن گزینه ی Use the following DNS server addresses را فعال کنید و در کادر Preferred DNS server اعداد ۸٫۸٫۸٫۸ را وارد کرده و در کادر Alternate DNS server نیز اعداد ۸٫۸٫۴٫۴ را وارد کنید. با اتمام این عملیات تیک کناری گزینه ی Validate settings upon exit را فعال کرده و در نهایت OK کنید.

خطای عدم دسترسی به سایت - عکس هفت

بیشتر بخوانید: آموزش بستن پاپ آپ در گوگل کروم

تنظیمات کروم برای رفع خطای عدم دسترسی به سایت

بازگردانی تنظیمات کروم به حالت اولیه

اگر روش های بالا برای شما نتیجه ای در پی نداشت و نتوانستید به این روش خطای عدم دسترسی به سایت را رفع کنید. بهتر است تا در تنظیمات گوگل کروم تغییراتی را ایجاد کنید. ابتدا بهتر است تا تنظیمات کروم را به حالت اولیه برگردانید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: وارد کروم شوید و عبارت chrome://flags را سرچ کنید.

مرحله ۲: حال تنها کافی است تا روی گزینه‌ی Reset all ضربه بزنید و سپس بررسی کنید که آیا مشکل رفع شده است یا خیر؟

خطای عدم دسترسی به سایت - عکس هشت

بیشتر بخوانید: افزایش سرعت مرورگر کروم در اندروید | آموزش اندروید

نصب و به روز رسانی کروم

در این مرحله می توانید برای رفع خطای This site can’t be reached کروم را به جدید ترین نسخه ی منتشر شده ارتقا دهید، چرا که ممکن است خطای ایجاد شده به علت باگ های کروم باشد. در غیر این صورت بهتر است تا کروم را از روی سیستم خود حذف نمایید و سپس مجدداً آن را نصب کنید.

مرحله ۱: وارد کنترل پنل شوید و در آن گزینه ی Uninstall a program را انتخاب کنید.

خطای عدم دسترسی به سایت - عکس نه

مرحله ۲: در بین برنامه های نصب شده گوگل کروم را پیدا کنید و روی uninstall Google Chrome ضربه بزنید تا این برنامه حذف شود.

خطای عدم دسترسی به سایت - عکس ده

مرحله ۳: حال دوباره این برنامه را نصب کنید تا خطای ایجاد شده رفع شود. امیدواریم این مقاله راه حل مناسبی پیش روی شما گذاشته باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم.