معرفی بهترین اپلیکیشن های کتابخوانی برای اندروید

introducing-the-best-reading-apps-for-android-pic-1

در صورتی که شما نیز جزء افرادی هستید که به کتاب و کتابخوانی علاقه مندند، مطمئناً از کتاب های الکترونیکی یا Epub استفاده کرده ‌اید. با استفاده از کتاب های الکترونیکی دیگر لازم نیست تا در هنگام بیرون رفتن از منزل کتابی قطور و سنگین را با خود حمل کنید و می توانید در گوشی موبایل خود تعداد زیادی کتاب داشته باشید تا هر زمانی که علاقه مند بودید آن ها را مطالعه کنید. با توجه به اینکه در هفته کتاب و کتابخوانی هستیم در این مطلب قصد داریم تا بهترین اپلیکیشن های کتابخوانی را برای اندروید معرفی کنیم که امیدواریم بتوانید با استفاده از آن ها کتاب های خوبی را مطالعه کرده و لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: نرم افزار های پخش کتاب صوتی

طاقچه یکی از مهم ترین اپلیکیشن های کتابخوانی

طاقچه یکی از مهم ترین اپلیکیشن های کتابخوانی ایرانی است که قابلیت های بسیار جالبی را برای کاربران خود فراهم کرده است. در این اپلیکیشن ۵۰ هزار کتاب ارائه شده است که آرشیو بسیار جامع و کاملی می باشد. بنابراین شما می توانید با توجه به سلیقه خود در میان کتاب‌های تاریخی، رمان، مذهبی، شعر و… کتاب مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را مطالعه کنید.

اپلیکیشن های کتابخوانی - فهرست طاقچه

از مهم ترین ویژگی های این برنامه این است که هر هفته کتاب هایی را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد و بسیاری از کتاب های شعر آن از جمله شاهنامه فردوسی به صورت رایگان قابل دسترسی می باشد.

اپلیکیشن های کتابخوانی - کتاب های رایگان طاقچه

همچنین قابلیت طاقچه بی نهایت که ایده ‌ای بسیار نوآورانه است باعث می شود تا شما بتوانید با هزینه اندکی به صورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا یک ساله به کتاب ‌های بسیار زیادی دسترسی پیدا کرده و آن ها را مطالعه کنید. به این ترتیب دیگر لازم نیست تا هزینه زیادی را برای خرید کتاب پرداخت کرده و می توانید کتاب های دلخواه خود را در این برنامه پیدا کرده و مطالعه کنید.

اپلیکیشن های کتابخوانی - طاقچه بی نهایت

در نظر داشته باشید که این برنامه به مناسبت های گوناگون گردونه طاقچه را ارائه می دهد که جایزه های بسیار ویژه ای را برای شما به ارمغان خواهد آورد. شما می توانید این اپلیکیشن را به راحتی از طریق گوگل پلی استور دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید.

اپلیکیشن های کتابخوانی - گردونه طاقچه

بیشتر بخوانید: دانلود بهترین بازی های ترسناک مخصوص هالووین

فیدیبو یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های کتابخوانی

دیگر اپلیکیشن کتابخوانی که به عنوان رقیب قدرتمند طاقچه و یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های کتابخوانی شناخته می شود اپلیکیشن فیدیبو می باشد. در این برنامه آرشیو بسیار بزرگی از کتاب های گوناگون از جمله کتاب های فلسفی، تاریخی، رمان ایرانی، رمان خارجی و… وجود دارد که با قیمت های مناسب و در بسیاری از مواقع با تخفیف عرضه می شوند.

اپلیکیشن های کتابخوانی - فیدیبو

این برنامه شامل بیش از ۴۰ هزار کتاب دیجیتالی است و از دیگر ویژگی های آن می توان به فعال نمودن تم شب اشاره نمود که باعث می شود تا در هنگام تاریکی نیز بتوانید بدون آسیب رسیدن به چشمانتان به مطالعه بپردازید.

اپلیکیشن های کتابخوانی - تم فیدیبو

شما در این برنامه می توانید اندازه و فونت متن کتاب را تغییر داده، قفسه بندی مورد نظر خود را انجام داده و در سه دستگاه از حساب کاربری خود استفاده کنید. علاوه بر آن در این اپلیکیشن کتاب صوتی نیز وجود دارد که در بسیاری از مواقع مفید خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا این برنامه را از طریق گوگل پلی استور نصب کرده و از کتاب های بسیار مفید آن استفاده کنید.

اپلیکیشن های کتابخوانی - کتاب صوتی فیدیبو

بیشتر بخوانید: حل مشکل بیرون پریدن بازی های اندروید

سایر اپلیکیشن های کتابخوانی محبوب

کتاب راه

کتاب راه از دیگر اپلیکیشن هایی است که می ‌توان برای کتابخوانی مورد استفاده قرار داد. در نظر داشته باشید که این اپلیکیشن نسبت به دو رقیب دیگر خود دارای محبوبیت کمتری است چرا که آرشیو کتاب های بسیار کمتری نسبت به فیدیبو و طاقچه دارد اما این برنامه با توجه به ویژگی های خوب خود جزء اپلیکیشن های کتابخوانی محبوب می ‌باشد. از مهم‌ترین ویژگی‌ های این نرم افزار ارائه کتاب به صورت رایگان است که هر هفته انجام می ‌شود. بیشتر کتاب ‌هایی که به صورت رایگان در این برنامه عرضه می ‌شوند جزء کتاب ‌های خوب محسوب شده و به همین علت باعث علاقه مخاطبان می شوند. این اپلیکیشن کتاب های بسیار خوبی را در خود جای داده که می توانید از آن ها استفاده کرده و مطالعه لذت بخشی داشته باشید.

کتابته

از دیگر برنامه هایی که برای کتابخوانی عرضه شده اپلیکیشن کتابته می باشد. این برنامه روند متفاوتی نسبت به سایر اپلیکیشن هایی که برای کتابخوانی عرضه شده اند دارد و در آن می توان در مسابقات کتابخوانی شرکت کرده و در پایان هفته برنده جایزه نقدی شد. در واقع هر هفته یک کتاب خوب معرفی می شود که کاربران می توانند آن را تهیه کرده و هر روز مقداری از آن را مطالعه کرده و به سوال ها پاسخ دهند. به این صورت جمع امتیازات شما تعیین کننده میزان جایزه نقدی خواهد بود که تمامی شرکت کنندگان را شامل می شود. امیدواریم سرانه مطالعه کتاب های خوب در کشور عزیزمان ایران افزایش پیدا کند و مطالعه به گشت و گذار در فضای مجازی اولویت داشته باشد. از شما برای مطالعه این مطلب سپاس گزاریم.