حل مشکل بیرون پریدن بازی های اندروید

solve-the-problem-jumping-out-of-android-games-pic-1

سیستم عامل اندروید دارای امکانات بسیار زیادی است و در این سیستم عامل می توان تعداد بی شماری از بازی ها را نصب کرده و با آن ها برای مدت زمان طولانی سرگرم شد. به همین علت است که بسیاری از افراد از این سیستم عامل استفاده می کنند اما برخی مواقع پیش می آید که در هنگام بازی گوشی شما دچار مشکل می شود و به صورت ناگهانی از بازی خارج می شوید. به همین علت در این مقاله قصد داریم تا روش ‌های حل مشکل بیرون پریدن بازی های اندروید را به شما همراهان محترم آموزش دهیم. پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل کار نکردن آلارم گوشی اندروید | آموزش اندروید

راهکار های حل مشکل بیرون پریدن بازی های اندروید

دلایل زیادی می ‌تواند باعث ایجاد مشکل بیرون پریدن بازی های اندروید شود و برای رفع این مشکل بهتر است تا برخی موارد را بررسی کنید. اولین کاری که بهتر است انجام دهید این است که حافظه کش و دیتا برنامه ها را پاک کنید. در واقع هر زمان که این مشکل رخ داد می توانید با پاک کردن فایل کش بسیاری از این مشکلات را رفع نمایید. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: ابتدا وارد قسمت تنظیمات موبایل خود شوید و سپس گزینه App را انتخاب کنید.

بیرون پریدن بازی های اندروید - عکس دو

مرحله ۲: در این بخش روی بازی یا برنامه مورد نظرتان کلیک نمایید و سپس روی Storage تپ نمایید.

بیرون پریدن بازی های اندروید - عکس سه

مرحله ۳: حال گزینه Clear Cache را انتخاب کنید تا فایل کش به طور کامل پاک شود.

بیرون پریدن بازی های اندروید - عکس چهار

در صورتی که همچنان نتوانستید این مشکل را رفع نمایید ورژن نرم ‌افزار خود را چک کنید. در بسیاری از مواقع دلیل مشکلات بازی ها و سایر برنامه ها این است که از طرف سیستم عامل دستگاهتان پشتیبانی نمی شوند و تنها دلیل این مسئله آپدیت نبودن برنامه مورد نظر است. بنابراین سعی داشته باشید تا هر چند وقت یکبار برنامه های نصب شده روی گوشی تان را به روز رسانی کنید.

از دیگر دلایلی که باعث ایجاد باگ در بازی ها می شود شبکه اینترنت است. در صورتی که سرعت اینترنت کاهش یابد و یا قطع شود ممکن است بازی مورد نظر شما دچار اختلال شود. با توجه به این که اکثر بازی ها از جمله کلش نیازمند اینترنت پرسرعت هستند بنابراین ایجاد این مشکل چندان دور از ذهن نمی باشد.

بیشتر بخوانید: پاک کردن حافظه کش گوشی اندروید | آموزش اندروید

سایر راهکارهای حل مشکل بیرون پریدن بازی های اندروید

متوقف کردن بازی

در صورتی که مشکل بیرون پریدن بازی های اندروید با استفاده از راهکارهای قسمت قبل رفع نشد می‌توانید با طی کردن مراحل زیر برنامه را متوقف کرده و سپس مجدداً وارد آن شوید:

مرحله ۱: از قسمت App وارد برنامه مورد نظر شوید.

مرحله ۲: حال روی Force Stop کلیک نمایید و سپس مجدداً وارد برنامه شوید.

بیرون پریدن بازی های اندروید - عکس پنج

ریستارت کردن گوشی

راه حل دیگری که می توانید از آن استفاده کنید ریستارت کردن گوشی موبایل تان می باشد، چرا که به این طریق بسیاری از باگ ‌های ایجاد شده در سیستم عامل اندروید رفع می شود و سیستم مجدداً شروع به کار می کند. برای این کار دستتان را برای چند ثانیه روی دکمه پاور موبایل تان قرار دهید و با ظاهر شدن صفحه جدید گزینه Restart را انتخاب کنید.

بیرون پریدن بازی های اندروید - عکس شش

کاهش حافظه موبایل

در بسیاری از مواقع در صورتی که حافظه موبایل شما پر شود احتمال ایجاد مشکلات بسیار زیادی وجود دارد. بنابراین سعی کنید تا تمامی فایل های ناکارآمد را پاک کرده و سپس مجدداً وارد بازی شوید.

بیشتر بخوانید: چطور گوشی خود را ریست فکتوری کنیم؟

نصب مجدد بازی

اگر همچنان مشکل حل نشد بازی مورد نظر خود را به طور کامل از گوشی تان پاک کنید و مجدداً از پلی استور آن را دانلود نمایید. در نهایت اگر نتوانستید مشکل ایجاد شده را رفع کنید، موبایل خود را Factory Reset کنید. البته به این صورت تمامی اطلاعات موجود در موبایلتان پاک می شود اما می ‌توانید بسیاری از مشکلات ایجاد شده را رفع کنید.

بررسی مشکلات سخت افزاری

در برخی از مواقع مشکلات سخت افزاری باعث ایجاد چنین مشکلاتی می شود. برای مثال در صورتی که شارژ موبایل شما کم باشد، احتمال ایجاد چنین مشکلی بسیار زیاد است. بنابراین بهتر است موبایل خود را از نظر سخت افزاری نیز مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید این گونه مشکلات را رفع کنید.