اقدامات اولیه پس از افتادن گوشی روی زمین

initial-actions-after-falling-phone-on-the-ground-pic-2

انواع گوشی و تبلت دارای سطح حساسی هستند و بر اثر افتادن این گجت ها روی زمین احتمال ایجاد آسیب نرم افزاری و سخت افزاری در آن ها وجود دارد. به همین دلیل در صورتی که گوشی موبایل شما  از ارتفاع سقوط کرده و روی زمین بیفتد لازم است تا حتماً اقدامات اولیه را انجام دهید تا از آسیب نرسیدن به آن اطمینان پیدا نمایید. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا در رابطه با اقدامات اولیه پس از افتادن گوشی روی زمین که لازم است انجام دهید توضیحات کاملی را خدمت شما همراهان گرامی ارائه کنیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: راه های رفع مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی موبایل

ساده ترین اقدامات اولیه پس از افتادن گوشی روی زمین

خاموش و روشن کردن گوشی موبایل

از ساده ترین اقدامات اولیه پس از افتادن گوشی روی زمین می ‌توان به خاموش و روشن کردن آن اشاره نمود. به این طریق در صورتی که مشکل نرم ‌افزاری ایجاد شده باشد رفع شده و احتمال هنگ کردن موبایل یا تبلت وجود نخواهد داشت. البته در گاهی از مواقع پس از انجام این کار مجدداً اختلالاتی مانند کند شدن سرعت گوشی ایجاد می شود که در چنین شرایطی پیشنهاد می دهیم تا گوشی موبایل خود را ری استارت کنید.

بیرون آوردن باتری

در صورتی که امکان خارج کردن باتری تبلت یا موبایل برایتان فراهم است پیشنهاد می دهیم تا یک بار آن را خارج کرده و مجدداً سر جای خود قرار دهید چرا که با انجام این کار ریست سخت افزاری صورت می‌ گیرد.

بیشتر بخوانید: مهمترین دلایل آهسته شارژ شدن گوشی های اندرویدی

اتصال گوشی به شارژر

اگر گوشی موبایل شما پس از افتادن روی زمین دیگر روشن نشد احتمالاً لازم است شوک الکتریکی به آن وارد کنید. برای این کار گوشی را به شارژر وصل کرده و مدتی منتظر بمانید و بررسی نمایید که موبایلتان شارژ می شود یا خیر؟! اگر هیچ تغییری مشاهده نکردید سریعاً گوشی را از شارژ بکشید چرا که احتمال دارد مدار داخلی گوشی دچار آسیب شده باشد.

اقدامات اولیه پس از افتادن گوشی روی زمین - شارژ کردن گوشی موبایل

بررسی صفحه اسکرین گوشی موبایل

در صورتی که گوشی موبایل شما روی زمین بیفتد احتمال شکستن صفحه اسکرین آن وجود دارد. البته در بسیاری از مواقع چنین مشکلاتی ایجاد نمی شود اما با این حال بهتر است تا حتماً بررسی نمایید که اسکرین موبایل تان دچار آسیب جدی نشده باشد. برای این کار بعد از روشن کردن موبایل اسکرین آن را خاموش کرده و با تغییر زاویه گوشی بررسی نمایید که روی سطح آن تغییر ایجاد شده است یا خیر؟ سپس با روشن کردن صفحه اسکرین برنامه های مختلف را انتخاب نمایید و نحوه عملکرد تاچ موبایل خود را چک کنید.

مهم ترین اقدامات اولیه پس از افتادن گوشی روی زمین

چک کردن عملکرد نرم افزاری گوشی موبایل

از مهم ترین اقدامات اولیه پس از افتادن گوشی روی زمین می توان به چک کردن عملکرد نرم ‌افزاری آن اشاره نمود. در واقع پس از طی کردن مراحل قسمت قبل بهتر است تا حتماً چند دقیقه با گوشی موبایلتان کار کنید و وارد اپلیکیشن های مختلف شوید. در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد می توانید اطمینان حاصل کنید که موبایل تان دچار آسیب جدی نشده است. اما در صورت بروز مشکل بهتر است تا به یک تعمیرکار با سابقه مراجعه کنید.

اقدامات اولیه پس از افتادن گوشی روی زمین - بررسی صفحه اسکرین

داغ شدن گوشی

در صورتی که پس از افتادن گوشی موبایل روی زمین سطح آن دائماً داغ شود می توان با استفاده از راهکار هایی این مشکل را رفع نمود. در واقع در گذشته مطلبی در این زمینه در سایت برتر رایانه قرار گرفته که لینک آن در قسمت زیر وجود دارد. بنابراین پیشنهاد می دهیم تا حتماً از این مطلب دیدن کرده و برای رفع مشکل داغ شدن گوشی از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن گوشی و راه حل آن چیست ؟

اقدامات مهم در صورت آسیب دیدن جدی گوشی موبایل

در صورتی که گوشی موبایل شما بر اثر ضربه شکسته باشد پیشنهاد می دهیم تا با اتصال آن به کامپیوتر از اطلاعات موجود در گوشی بکاپ تهیه کنید و سپس به یک تعمیرکار معتبر مراجعه نمایید. البته توصیه می ‌کنیم تا با سرچ و جست و جو در اینترنت آدرس نمایندگی رسمی موبایل خود را پیدا کرده و سپس به آن مراجعه کنید. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که قطعات به کار رفته در تعمیر گوشی کاملاً اصل هستند و همچنین به این صورت می توانید هزینه کمتری را پرداخت کنید.

مراجعه به تعمیرکار موبایل