علت داغ شدن گوشی و راه حل آن چیست ؟

the-phone-is-getting-hot

این امکان وجود دارد که هنگام کار با گوشی به مدت طولانی داغ و دمای غیر عادی را حس نمایید که باعث نگرانی تان شود . در این موارد علت آن می تواند استفاده ی غلط از گوشی و رعایت نکردن اصول کارشناسی هنگام خرید گوشی همراه باشد . در صورتی که گوشی همراهتان به دلایلی که از آن اطلاعی ندارد به سرعت داغ شود و در صدد رفع آن باشید ، برای رفع مشکل با کارشناسان مجرب برتر رایانه تماس بگیرید . همچنین با ارائه چندین راه حل در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا علت داغ شدن گوشی و راه حل آن را بفهمید .

چند راه حل برای داغ شدن گوشی

علت داغ شدن گوشی ممکن است ناشی از وجود مشکلات داخلی نظیر نرم افزار و یا سخت افزار باشد و همچنین می توان به علت مشکلات خارجی گوشی ناشی از استفاده غلط و بد کاربر از گوشی همراه باشد . داغ شدن موبایل نگرانی بسیاری را برای کاربر به دنبال دارد . امکان این که قطعات داخلی دستگاه با داغ شدن بیش از حد آسیب ببیند بسیار است و گاهی موجب انفجار گوشی می شود . پس دراین مقاله به بررسی چند مورد برای رفع مشکل می پردازیم .

درصورتی که باتری متورم می شود …

ابتدا باید به کاربران توصیه می کنیم که از باتری های فیک و غیر اورجینال و هم چنین شارژر های غیر اورجینال به هیچ عنوان استفاده نکنید و از اورجینال بودن آن اطمینان پیدا کنید . غیر اورجینال بودن آن موجب خرابی باتری و کاهش عمر باتری می شود . از آنجا که باتری های لیتیومی در بیشتر گوشی های همراه استفاده می شود در صورتی که احساس کردید دمای گوشی بالا رفته است به دلیل بالا رفتن دمای باتری است که امکان منفجر شدن گوشی و آتش گرفتن آن وجود دارد . در این حالت سریعاً گوشی خود را خاموش کنید و به هیچ عنوان از گوشی استفاده نکنید و از زدن به شارژ خودداری نمایید .

متور شدن باتری علت داغ شدن گوشی

در صورتی که از گارانتی آن نگذشته باشد برای تعویض آن قبل از خراب شدن و تبدیل شدن به یک باتری سوخته به نمایندگی گوشی همراه جهت تعویض تماس بگیرید . این عمل متورم شدن گوشی به ندرت اتفاق می افتد و این را بدانید که همیشه داغ شدن گوشی مربوط به باتری نیست و علت دیگری دارد.

در صورتی که گوشی همراه خود را آپدیت و یا به تازگی برنامه هایتان را به روز رسانی کردید …

داغ شدن گوشی موبایل می تواند به علت  کار کردن زیاد CPU باشد ، هنگامی که سیستم عامل خود را آپدیت می کنید و برنامه های گوشی تان در حال ارتقاء پیدا کردن است ممکن است به دلیل پردازش های پس زمینه ای متعدد این عمل چند روز طول  بکشد پس داغ شدن گوشی تان خیلی طبیعی است و جای نگرانی نیست و این مشکل بصورت موقتی است . در صورتی که بیش از چند روز یا یک هفته دمای گوشی تان هنوز بالا بود پس مشکل جدی است و از جای دیگری است .

در صورتی که برنامه و بازی سنگین در حال اجرا شدن باشد …

فعال بودن برنامه های در حال اجرا در پس زمینه گوشی و بازی کردن با گوشی با حجم بالا و به صورت سه بعدی بر روی پس زمینه گوشی عملکرد گوشی را بسار پایین می آورد و موجب داغ شدن گوشی همراهتان می گردد . در این صورت سخت افزار گوشی تان توانایی اجرای چندین برنامه و بازی سنگین را ندارد و باید به فکر یه گوشی جدید با قدرت سخت افزاری بالا باشید و یا این برنامه ها را در پس زمینه غیر فعال کنید.

در صورتی گوشی در حال شارژ باشد ….

همانگونه که در مطلب های بالا ذکر شده برای شارژ نمودن گوشی همراه استفاده از شارژرهای اورجینال و استاندار توصیه می شود . این امکان وجود دارد که هنگام شارژ کردن گوشی همراه دمای گوشی بالاتر از حد معمول باشد که عادی است و این دمای معمول به دلیل اثرات جانبی در فرایند شارژشدن باتری است ، با این حال اگر گوشی از حد معمول فراتر است آن را از برق جدا و صبر کنید که خنک شود .و از یک شارژر دیگر استفاده نمایید . در صورت داغ شدن مجدد آن را به نمایندگی گوشی همراه جهت رفع مشکل گوشی خود نشان دهید .

داغ شدن گوشی و راه حل آن