روش های ویرایش صفحه در ویکی پدیا

روش های ویرایش صفحه در ویکی پدیا - عکس یک

در سایت ویکی پدیا امکان ایجاد صفحه توسط برخی از کاربران وجود دارد و به این طریق آن ها می توانند اطلاعاتی را به صفحات مختلف اضافه کنند. شما می توانید در این سایت در رابطه با سلبریتی های معروف، فیلم های ساخته شده، اماکن تاریخی، برند های معتبر و… اطلاعات کسب کرده و آن را با سایرین به اشتراک بگذارید. البته بهتر است توجه داشته باشید که ویکی پدیا منبعی موثق و معتبر نیست و نمی توان به راحتی به آن اعتماد نمود چرا که امکان ویرایش صفحات توسط کاربران در آن وجود دارد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا آموزشی در رابطه با نحوه ویرایش صفحه در ویکی پدیا ارائه دهیم که می توانید به این طریق صفحات مورد نظر خود را ویرایش کرده و در صورتی که اشتباهی مشاهده کردید آن را اصلاح نمایید.

بیشتر بخوانید: ویرایش اکانت مایکروسافت ویندوز

راهکار های ویرایش صفحه در ویکی پدیا

امکان ویرایش صفحه در ویکی پدیا برای تمامی کاربران وجود دارد اما در برخی از موارد بعضی از صفحات محافظت شده هستند، به همین دلیل امکان ویرایش آنها وجود نداشته یا اندکی مشکل خواهد بود. همچنین جالب است بدانید که شما می توانید در این سایت مقاله جدیدی را ایجاد کرده و در رابطه با اماکن تاریخی و تفریحی، بازیگران مورد علاقه خود، سریال های جدید و… صفحه ایجاد کرده و اطلاعات مورد نظر را وارد نمایید. البته برای اینکار قوانینی نیز وجود دارد و برای مثال نمی توان از الفاظ توهین آمیز استفاده نمود. در ویکی ‌پدیا برخی از صفحات محافظت شده هستند و تنها کاربران تایید شده و یا ادمین های اصلی می توانند این صفحات را ویرایش کنند. اما با این حال شما می توانید برای ویرایش صفحات مورد نظر خود اقدام نمایید و ایرادات موجود در این صفحات را رفع کنید. برای این کار ابتدا لازم است تا در سایت ویکی پدیا اکانت ایجاد کرده و اطلاعات خود را وارد نمایید. برای اینکار پس از ورود به این سایت در قسمت بالا روی “ایجاد حساب کاربری” یا Create account ضربه بزنید. به این صورت کافیست تا اطلاعات لازم را تکمیل کنید و سپس در سایت صفحه ایجاد نمایید. البته بهتر است تا قوانین مربوطه شامل عدم توهین به ادیان، اقوام و اعتقادات گوناگون را رعایت نمایید و همچنین از الفاظ توهین آمیز استفاده نکنید. همچنین پیشنهاد می دهیم تا قبل از ایجاد یا ویرایش صفحه تمام قوانین ویکی ‌پدیا را مطالعه کنید. به این صورت می ‌توانید تغییرات مورد نظر را بدون اشتباه انجام دهید. پس از این کار می‌ توانید با مطالعه ادامه این مطلب در رابطه با نحوه ویرایش صفحات اطلاعات کاملی به دست آورید.

بیشتر بخوانید: مهم ترین سایت های ساخت رزومه فارسی رایگان

آموزش تصویری ویرایش صفحه در ویکی پدیا

برای ویرایش صفحه در ویکی پدیا پس از ثبت نام وارد صفحه مورد نظر خود شده و غلط های نگارشی و محتوایی را مشخص نمایید. البته این روش برای صفحات محافظت نشده است و با توجه به پیچیدگی ویرایش صفحات محافظت شده از ارائه آن صرف نظر کرده ایم.

پس از پیدا کردن ایرادات مورد نظر در بالای صفحه گزینه Edit را انتخاب کنید.

ویرایش صفحه در ویکی پدیا - ادیت صفحه

پس از آن امکان ویرایش صفحه برای تان فراهم خواهد شد و می توانید اشتباه نگارشی و محتوایی را تصحیح کنید.

پس از انجام این کار از پایین صفحه روی Show preview کلیک نمایید تا پیش نمایش مطلب ویرایش شده برایتان نمایش داده شود.

ویرایش صفحه در ویکی پدیا - پیش نمایش صفحه ادیت شده

در صورتی که مشکلات به صورت کامل رفع شده بود روی Publish changes کلیک نمایید تا تغییرات ذخیره شده و برای سایر کاربران نمایش داده شود.

البته لازم است تا در قسمت Edit summary دلیل ویرایش مطلب را توضیح دهید تا کارشناسان ویکی پدیا با آن موافقت کنند.

ویرایش صفحه در ویکی پدیا برای صفحات غیر محافظت شده

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت پاورپوینت حرفه ای

به این ترتیب ویرایش صفحه انجام خواهد شد و می توانید تمامی ایراداتی که در صفحات مختلف وجود دارد را رفع کنید.

با این وجود پیشنهاد می دهیم تا برای تحقیقات مهم خود به هیچ عنوان از ویکی ‌پدیا استفاده نکنید چرا که متاسفانه برخی از کاربران تغییرات نادرستی را در صفحات مختلف ایجاد می ‌کنند و به همین دلیل نمی ‌توان به مقالات موجود در این سایت استناد کرد. از همراهی شما سپاسگزاریم و پیشنهاد می ‌دهیم تا از سایر آموزش ها و مقالات موجود در سایت برتر رایانه نیز دیدن نمایید. پس از آن می توانید سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.