نحوه تشخیص ویروسی شدن کامپیوتر | مشکلات کامپیوتری | برتر رایانه

how-to-diagnose-virus-computer

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شما عزیزان نیز پیش آمده باشد ، ویروسی بودن کامپیوتر شما است . ویروس های کامپیوتر در شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند، اما چیزی که در تمامی آن ها دیده می شود ، این است که می تواند به سلامت کامپیوتر و لپ تاپ شما آسیب بزند . علائم ویروسی شدن سیستم کامپیوتر ممکن است در هر کامپیوتری با کامپیوتر دیگر متفاوت باشد . در این مقاله از برتر رایانه به بررسی بیشتر علائم و نشانه های ویروسی شدن کامپیوتر می پردازیم .

بیشتر بخوانید : روش های کاربردی جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر

علائم ویروسی شدن کامپیوتر

ویروس ها نرم افزار های تخریب گری هستند که به عنوان بد افزار شناخته می شوند . این ویروس ها می توانند فایل های شما را از بین ببرند ، اطلاعات شخصی شما را سرقت کنند و به کامپیوتر شما آسیب بزنند . چند مورد از نشانه های کلی این مشکل شما را بررسی می کنیم . اگر کامپیوتر شما هم این علائم رادارد ، هر چه زودتر نسبت به پاک کردن ویروس و نصب آنتی ویروس اقدام نمایید .

باز شدن مکرر پنجره های باز شونده پاپ آپ که روی سیستم شما نشان داده می شوند ، می تواند یکی از علائم ویروسی شدن کامپیوتر شما باشند . این پنجره ها آزار دهنده بوده ، علاوه بر این می تواند حامل بد افزار هایی باشند که منجر به گسترش تخریبات در سیستم شما شود . به هیچ عنوان روی پنجره های پاپ آپی مشکوک هستند کلیک نکنید ، علی الخصوص اگر آنتی ویروس شما آن ر ا یک ویروس شناسایی کرده باشد . همچنین از نشانه های ویروسی شدن که در مرور گر مشخص می شود این بوده مکه ابزار هایی به نوار ابزار مرور گر شما اضافه می شود یا موتور جست و جوی مخصوصی که برای مرورگر شما وجود دارد تغییر می کند .

مواردی دیگر از علائم ویروسی شدن کامپیوتر

فعالیت مشکوک هارد و کمبود فضا

در برخی موارد با این که هیچ استفاده از فضای هارد نکرده اید ، اما متوجه چراغ چشمک زن هارد و یا صدای چرخیدن آن با دور بالا خواهید شد . علاوه بر ارور کمبود فضای حافظه نیز می تواند یکی از علائم ویروسی شدن کامپیوتر باشد .  در این حالت بهترین حالت این است که حافظه ای که ارور داده را ویروسی کشی کنید. برخی ویروس ها می تواند سبب مشکلات سخت افزاری بشود و کاری کند که هارد شما بسوزد .

کند شدن سیستم و عملکرد آهسته

اگر بالا آمدن ویندوز شما بیش از مدت معمول طول می کشد و یا برای باز نمودن یک برنامه باید مدت زیادی را زمان صرف کنید ، ممکن است ویندوز شما ویروسی شده باشد . کاهش عملکرد ویندوز می تواند به خاطر کمبود حافظه رم و یا فضای هارد دیسک نیز باشد. بنابراین ابتدا مطمئن شوید که رم و هارد شما فضای خالی دارید یا خیر . در غیر این صورت کامپیوتر شما ویروسی شده است .

ویروس ها و کرم ها می توانند برنامه هایی را روی سیستم شما اجرا نمایند که فضای رم سیستم شما را اشغال کند و سبب کاهش سرعت کامپیوتر شما خواهد شد . در چنین مواقعی بهتر است ویندوز سیستم خود را تعویض کنید تا مجددا کامپیوتر شما به حالت اولیه بر گردد .

“جهت فراگیری آموزش های تخصصی بر روی لینک کلیک کنید “

۲ مورد دیگر از علائم ویروسی شدن کامپیوتر

پاک شدن ناگهانی فایل ها

برخی از ویروس ها می توانند به فایل های شما صدمه بزنند یا آن ها را به طور کاملا ناخواسته حذف کنند . در صورتی که فایلی در کامپیوتر شما ناپدید شده است احتمال دارد سیستم شما ویروسی شده باشد . در چنین شرایطی بهتر است که از فایل های خود بک آپ یا نسخه پشتیبان بگیرید .

مشکل در اتصال به اینترنت

گاهی اوقات یکی از علائم ویروسی شدن کامپیوتر شما می تواند اتصال ضعیف به شبکه باشد . به همین دلیل اگر در هنگام کار با سیستم ارور هایی در مودم و شبکه می بینید که موجب اتصال ضعیف شما به اینترنت می شود را جدی بگیرید . بهتر است بدانید که برخی از این نرم افزار های مخرب و ویروس ها وارد تنظیمات شبکه شما شده و آن را تغییر می دهد . در چنین مواردی بهتر است که یک نرم افزار آنتی ویروس نصب نمایید و آن را همیشه بروز نگه دارید.

در نهایت همان طور که در این مطلب خواندید ویروس ها می تواند مشکلاتی از قبیل سرقت کردن فایل ها و اطلاعات مهم شما ، کند شدن سیستم و عدم اتصال به اینترنت را موجب شوند . در نتیجه لازم است که در مورد آن ها آگاهانه رفتار کنیم و با از برنامه های آنتی ویروس روی سیستم نصب کنیم .

کلیک کنید : آموزش نصب و فعال سازی آنتی ویروس نود