روش های کاربردی جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر

practical-methods-to-prevent-computer-viralization-pic12

با پیشرفته شدن تکنولوژی و استفاده از انواع کامپیوتر ، خطرات بسیاری این عرصه را تهدید میکند. یکی از این خطرات حملات سایبری می باشد ، شاید بگویید ما اصلا اطلاعاتی نداریم و این خطرات گریبان گیر ما نمی شود ، تا حدودی این حرف شما درست است اما گاهی این حملات توسط ویروس های ساخته شده انجام می شود و تمامی سیستم عامل شما را نابود میکند ، در اکثر موارد و باعث از بین رفتن سخت افزارهای کامپیوتر شما می شود. میگویید چگونه؟ پس با ما همراه باشید تا روش های کاربردی جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر را به شما آموزش دهیم.

روش اول جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر ( از مرورگر امن استفاده کنید )

با پدید آمدن اینترنت مرورگر هایی توسط شرکت های بزرگ تکنولوژی ساخته شده و در اختیار کاربران قرار گرفت ، بدلیل افزایش ویروس ها در سطح اینترنت و استفاده تخریب گران از وب سایت ها جهت انتقال ویروس ، می توان اینترنت را خطرناک ترین انتقال دهنده ویروس دانست. حال با استفاده از مرورگر های امن می توانید از ویروسی شدن کامپیوتر خود جلوگیری کنید. تمامی مرورگر های خود را به آخرین نسخه ساخته شده به روز رسانی کنید و این کار را توسط سایت شرکت سازنده انجام دهید. با آپدیت کردن مرورگر ها روش اول جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر را پشت سر گذاشتید.

بیشتر بدانید: Total Security 360 | دانلود نرم افزار آنتی ویروس توتال سکوریتی ۳۶۰

روش های جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر

روش دوم جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر ( هر ایمیلی را باز نکنید )

در روش دوم باید بسیار حواستان را جمع کنید تا در تله نیوفتید؛ شاید دقت کرده باشید که ایمیل هایی با زبان های متفاوت برای شما ارسال می شود ، که مسلما جنبه تبلیغات دارند یا از عنوان های جذاب استفاده میکنند. تا شما را ترقیب کنند که بر روی آن کلیک کنید. بعد از باز شدن ایمیل متنی را برایتان قرار دادند به مضمون ( با دانلود و مطالعه این فایل تا ۳۰ روز خدمات در این سایت کاملا رایگان می باشد ). شما اگر این فایل را دانلود کنید با دستان خودتان اطلاعات خود را در اختیار هکر ها قرار داده اید. اگر در انجام روش دوم جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر احتیاط به خرج ندهید متاسفانه کامیپوتر خود را ویروسی کرده و راه های نفوذ را برای هکر ها باز میکنید.

بیشتر بخوانید: Avast Antivirus  | دانلود آنتی ویروس آواست همراه با کرک

روش سوم جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر ( بر روی هر فایلی کلیک نکنید )

اگر فایل هایی با پسوند های عجیب دیدید کنجکاوی را کنار بگذارید؛ پسوند بسیاری از فایل های مخرب و ویروس ها قابل تشخیص نیستند و شما با یکسری حروفی که برای شما ناشناخته است رو به رو می شوید. این فایل ها می تواند از طریق حافظه های جانبی مانند فلش ، رم و … وب سایت های اینترنتی و صفحات پاپ آپ که به صورت خودکار توسط مرورگر ها اجرا می شوند به دستگاه شما منتقل شود.

مطالعه بیشتر: آنتی ویروس مایکرو سافت | دانلود Microsoft Security Essentials با کرک

شرکت برتر رایانه به شما پیشنهاد می کند که بعد از نصب سیستم عامل بر روی کامپیوتر حتما از یک برنامه آنتی ویروس با دیتابیس آپدیت شده استفاده کنید که از ورود این ویروس ها به سیستم خودداری کرده باشید.

ممنون که تا پایان مطلب جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر با ما همراه بودید

” موفق و پیروز باشید “