نحوه اتصال گوشی به ضبط ماشین

how-to-connect-phone-to-car-recording-pic-1

گوش دادن به آهنگ در ماشین بسیار لذت بخش می باشد و در صورتیکه ساعات رانندگی طولانی شود می توان با وجود آهنگ های مورد علاقه این مسافت را کوتاه کرد. امروزه اکثر افراد با اتصال فلش به ضبط ماشین به گوش دادن آهنگ می پردازند اما گاهی از اوقات پیش می آید که شاید قصد داشته باشید تا گوشی موبایل خود را به ضبط متصل کرده و آهنگ یا پادکست هایی که درون موبایلتان دارید را گوش دهید. در چنین شرایطی راهکارهای بسیار ساده و عملی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. در ادامه تمامی روش های اتصال گوشی به ضبط ماشین برای شما همراهان محترم شرح داده می شود که می توانید با استفاده از این روش ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن گوشی موبایل خود را به ضبط ماشینتان متصل کنید.

بیشتر بخوانید: روش های استعلام خلافی خودرو

کاربردی ترین روش های اتصال گوشی به ضبط ماشین

استفاده از کابل AUX

کاربردی ترین روشی که برای اتصال گوشی به ضبط ماشین به کار می‌رود استفاده از کابل AUX می باشد. در واقع با وجود این نوع کابل می‌توانید در کوتاهترین زمان گوشی موبایل خود را به ضبط متصل کنید. کابل AUX دارای دو جک ۳ و نیم میلیمتری صدا می‌باشد که یک سر آن به ضبط و سر دیگر آن به گوشی شما متصل میشود. با انجام این کار لازم است تا در قسمت Mode ضبط اتومبیل گزینه AUX را انتخاب کنید. به این ترتیب در صورتی که آهنگی را در گوشی موبایل خود پلی نمایید این آهنگ با استفاده از ضبط ماشین پخش میشود. خوشبختانه قیمت کابل AUX چندان گران نیست و می توانید با صرف هزینه کم یکی از این کابل ها را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. البته قبل از خرید کابل حتما چک کنید که ضبط ماشین شما دارای ورودی AUX باشد.

اتصال گوشی به ضبط ماشین با کابل AUX

استفاده از کابل شارژر

از دیگر روش‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن گوشی موبایل خود را به ضبط ماشین متصل کنید استفاده از کابل شارژر یا USB می باشد. البته تمامی ضبط‌ها از این قابلیت برخوردار نیستند اما در صورتیکه ضبط ماشین شما به کابل USB متصل شود دیگر نیازی به صرف هزینه برای خرید کابل AUX نخواهید داشت بنابراین بهتر است تا حتماً این مورد را بررسی کنید. به این صورت ممکن است ضبط ماشین گوشی شما را به عنوان حافظه اکسترنال شناسایی کند و بتوانید به این طریق آهنگهای مورد علاقه تان را پخش کنید. توجه داشته باشید که در صورتی که گوشی موبایل شما با استفاده از کابل USB به ضبط ماشین وصل شود برای پخش آهنگ لازم است مراحلی که در هنگام استفاده از فلش طی می‌کردید را دنبال کنید.

اتصال گوشی به ضبط ماشین با کابل USB

بیشتر بخوانید: تپسی | نحوه کار با برنامه تپسی | دانلود تپسی وب

مهم ترین روش های اتصال گوشی به ضبط ماشین

اتصال گوشی با بلوتوث به ضبط ماشین

در صورتی که ماشین خود را چند سالی است که خریداری کرده‌اید مطمئناً می‌توانید از قابلیت بلوتوث برای اتصال گوشی به ضبط ماشین استفاده کنید چرا که اکثر ضبط‌های نسل جدید مجهز به بلوتوث می‌باشند. برای اتصال گوشی موبایل و ضبط ماشین با استفاده از بلوتوث ابتدا در قسمت Mode ضبط گزینه Bluetooth mode یا BT mode را انتخاب کنید. به این صورت بلوتوث ضبط روشن خواهد شد.

وصل کردن گوشی به ضبط ماشین با بلوتوث

حال بلوتوث گوشی موبایل خود را فعال نمایید.

روش های اتصال گوشی با بلوتوث به ضبط ماشین

سپس در قسمت Settings یا تنظیمات روی Connctions ضربه بزنید.

با انجام این کار گزینه‌ Bluetooth را انتخاب کنید و منتظر باشید تا اسکن بلوتوث کامل شود.

روشن کردن بلوتوث برای اتصال گوشی موبایل به ضبط ماشبن

به این صورت نام ضبط ماشین شما در قسمت اسکن نمایش داده می‌شود و برای اتصال دو دستگاه می‌توانید روی آن ضربه بزنید. با انجام این کار گوشی موبایل به ضبط ماشین متصل شده و می‌توانید آهنگ های مورد نظرتان را پخش کنید.

اسکن ضبط ماشین با بلوتوث در موبایل

بیشتر بخوانید: اسنپ | نحوه ی استفاده از اپلیکیشن اسنپ در گوشی

اتصال ضبط ماشین و گوشی به یکدیگر با رادیو

آخرین روشی که می توان برای اتصال ضبط ماشین و گوشی موبایل به یکدیگر مورد استفاده قرار داد استفاده از رادیو می باشد. در واقع برای این کار احتیاج است تا دستگاه FM Radio Transmitter را خریداری کنید. این دستگاه در قسمت جا فندکی اتومبیل وصل می‌شود و با وجود آن می‌توانید از طریق بلوتوث، AUX، کابل ‏USB و… گوشی موبایل را به ضبط ماشین وصل کنید. به این طریق آهنگ مورد نظر با استفاده از موج رادیویی به ضبط ارسال می‌شود و پخش خواهد شد. در برخی مواقع احتمال ایجاد نویز در آهنگ مورد نظر به این روش وجود دارد و با توجه به هزینه بالایی که لازم است برای خرید دستگاه FM Radio Transmitter صرف شود پیشنهاد می دهیم تا از دیگر روش هایی که در قسمت‌های قبل گفته شد برای این کار استفاده کنید.

اتصال گوشی با رادیو به ضبط ماشین