روش های رفع مشکلات آپدیت گوگل پلی سرویس

google-play-service-update-troubleshooting-methods-pic-8

گوگل پلی سرویس در گوشی های اندرویدی دارای کاربرد های زیادی می باشد و در صورتی که این سرویس دچار مشکل شود عملکرد بسیاری از برنامه های گوشی اندرویدی محدود خواهد شد. متاسفانه برخی از اوقات هنگام آپدیت گوگل پلی سرویس مشکلاتی ایجاد می ‌شود و کاربران نمی‌ توانند این مشکل را رفع کنند. بنابراین در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش هایی برای رفع مشکلات آپدیت گوگل پلی سرویس را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.به این ترتیب می توانید مشکلات ایجاد شده را رفع کرده و این برنامه را به روز رسانی نمایید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: حل مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک

راهکار های ساده برای رفع مشکلات آپدیت گوگل پلی سرویس

ریستارت گوشی موبایل

در صورتی که نمی توانید گوگل پلی سرویس را به روز رسانی کنید و در انجام این کار دچار مشکل شده اید پیشنهاد می دهیم حتما از قابلیت ریستارت گوشی موبایل خود بهره مند شوید. به این ترتیب می توانید به رفع مشکلات آپدیت گوگل پلی سرویس پرداخته و در اکثر مواقع مشکل ایجاد شده به طور کل رفع خواهد شد.

افزایش حافظه خالی گوشی موبایل

ممکن است با ریستارت کردن گوشی موبایل تان همچنان نتوانید مشکل ایجاد شده را رفع کنید. در این موارد احتمال پر بودن حافظه داخلی گوشی موبایل شما وجود دارد به همین علت پیشنهاد می ‌دهیم تا حتماً حافظه داخلی موبایل تان را بررسی کرده و در صورت امکان فایل ها و اطلاعات اضافی را حذف کنید.

حذف فایل های کش

هنگامی که در حافظه کش برنامه های مختلف داده های معیوب وجود داشته باشد مشکلات بسیار زیادی ایجاد خواهد شد و در صورتی که  داده‌ ها را حذف کنید می ‌توانید بسیاری از مشکلات ایجاد شده را رفع نمایید. برای این کار در قسمت تنظیمات گوشی موبایل خود وارد بخش Apps شوید و برنامه گوگل پلی سرویس و گوگل پلی استور را پیدا کنید. با تاچ کردن روی هر کدام از این برنامه ها و ورود به قسمت Storage می ‌توانید به داده های کش دسترسی پیدا کرده و با ضربه روی Clear cache آن ها را پاک نمایید.

حذف فایل های کش برنامه گوگل پلی سرویس

تنظیم تاریخ و زمان گوشی موبایل

در صورتی که تاریخ و زمان گوشی موبایلتان به درستی تنظیم نشده باشد عملکرد بسیاری از برنامه ها مختل خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می دهیم که با ورود به قسمت Date & time نسبت به تغییر این اطلاعات اقدام کنید.

تنظیم تاریخ و ساعت

بیشتر بخوانید: سرویس غلط یاب گوگل کروم

رفع مشکلات آپدیت گوگل پلی سرویس با غیر فعال سازی آن

در صورتی که همچنان نتوانستید به رفع مشکلات آپدیت گوگل پلی سرویس بپردازید پیشنهاد می دهیم تا این برنامه را غیرفعال کرده و بعد از گذشت مدت زمان کوتاه مجدداً آن را فعال نمایید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: در قسمت تنظیمات گوشی موبایل وارد بخش Apps شده و برنامه Google Play Services را پیدا کنید.

مرحله ۲: روی این برنامه تپ کرده و در صفحه جدید Disable را انتخاب کنید. البته ممکن است این گزینه غیر فعال باشد که در این صورت می توانید با مطالعه ادامه این مطلب این مشکل را رفع نمایید.

غیر فعال سازی گوگل پلی سرویس

مرحله ۳: در صفحه اصلی تنظیمات Biometrics and security را انتخاب کنید.

بررسی تنظیمات گوشی موبایل برای حل مشکل آپدیت نشدن گوگل پلی

مرحله ۴: روی گزینه Other security settings ضربه بزنید.

غیر فعال کردن گوگل پلی سرویس

مرحله ۵: Device admin apps را انتخاب نمایید.

رفع مشکلات آپدیت گوگل پلی سرویس - تغییر تنظیمات گوشی موبایل

مرحله ۶: در انتها روی کلید کشویی کنار گزینه Find My Device ضربه بزنید و آن را غیر فعال کنید.

رفع مشکلات آپدیت گوگل پلی سرویس - غیر فعال کردن اپلیکیشن گوگل پلی سرویس

مرحله ۷: بعد از آن می توانید گوگل پلی سرویس را غیر فعال کرده و با گذشت مدت زمان کوتاه مجدداً آن را فعال نمایید. بعد از این فراموش نکنید که حتماً دوباره وارد بخش Device admin apps شده و Find My Device را غیر فعال کنید.

در نظر داشته باشید که در برخی مواقع ممکن است شما این سرویس را غیر فعال کرده باشید و این موضوع را فراموش کنید. بنابراین بهتر است تا حتما این موضوع را چک کنید و در صورتی که گوگل پلی سرویس غیر فعال بود آن را فعال نمایید.

بیشتر بخوانید: راهکار های جستجوی حرفه ای در گوگل

شما چه راهکار هایی را برای رفع این مشکل پیشنهاد می دهید؟ در صورتی که راهکاری عملی برای حل این مشکل در نظر دارید آن را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید تا مطلب آپدیت شود. از همراهی تان سپاس گزاریم و لحظات خوب و خوشی را برای شما آرزومندیم.