قابلیت های گوگل meet

google-meet-meet-capabilities

امروزه یکی از بخش جدانشدنی در زندگی افراد ارتباطات می باشد که می تواند کمک های بسیار زیادی را به افراد بکند . جلسات ویدئویی سبب نزدیک تر شدن ارتباط شده و به شما عزیزان این امکان را می دهد که با تیم کاری خود از دورترین نقطه نیز در ارتباط باشید . google meet یکی از محصولات برتر گوگل برای کنفرانس های ویدئویی می باشد که به صورت رایگان در دسترس همه ی افراد قرار می گیرد . از اوایل ماه مه ۲۰۲۰ تمامی افرادی که دارای آدرس ایمیل هستند ، می توانند به راحتی  از این پلتفرم استفاده و از قابلیت های آن لذت ببرند . در ادامه ی این مطلب از برتر رایانه اطلاعاتی کاملی  را در زمینه ی گوگل meet و قابلیت های آن در اختیارتان قرار خواهیم داد .

بیشتر بخوانید : رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور

ویژگی های گوگل  meet

این پلتفرم به گونه ای طراحی شده است که کاملاً ایمن بوده و شاهد افزایش امکانات و پیشرفت روز افزون آن بوده ایم . مسئله ای که اهمیت بسیار زیادی دارد امنیت اطلاعات محرمانه ی  افراد می باشد . برای مثال برخی از افراد برای قرار های کاری خود و برخی دیگر جهت ارتباط با پزشک خود از این پلتفرم استفاده می کنند . به همین دلیل بر روی امنیت این پلتفرم دقت زیادی شده است . به همین منظور کد های استفاده از این پلتفرم به صورت پیش فرض و پیچیده بوده و بر اساس حدس و گمان نمی توان به ویدئو کنفرانس های شما دسترسی پیدا نمود .

تمامی جلسات ویدئویی انجام شده رمز گذاری خواهند شد و در صورت ضبط نمودن آن ها می توانید از طریق google drive به آن دسترسی داشته باشید . شما عزیزان می توانید به راحتی برنامه ی گوگل meet را در google play store و یا در فروشگاه اپل جست و جو نمایید و در تلفن همراه خود به استفاده از آن بپردازید . یکی از مهم ترین کارایی آن در مدارس و موسساتی است که مایل به برگزاری کلاس مجازی می باشند . شما می توانید به راحتی از راه دور با دبیر خود در کنار والدین ارتباط برقرار نمایید .

توجه داشته باشید که تنظیمات این سرویس نشان‌ از قابلیت‌‌‌های آن داشته  و کیفیت ویدیوهای ارسالی و دریافتی از طریق دسکتاپ تا ۷۲۰ پیکسل خواهد بود ، با این وجود کاربران می‌توانند ویدیوهای۳۶۰ پیکسلی را نیز ارسال یا دریافت نموده و یا تنها فایل صوتی را دریافت کنند .

بیشتر بدانید : دور زدن تحریم های گوگل پلی

قابلیت های گوگل meet - تصویر یک

اطلاعاتی در زمینه گوگل  meet

این پلتفرم باعث گرم تر شدن بازار فروش با ویدئو کنفرانس می شود که دلیل آن موفقیت در رقابت با شرکت های دیگر مانند Microsoft  و  cisco و دیگر فعالان حوزه برنامه های کاربردی که در زمینه چت تصویری فعالیت دارند ، می باشد . گوگل با ارائه دادن hangouts یکی از فعالان قدیمی در این عرصه محسوب می شد اما هم اکنون با عرضه نمودن گوگل meet توانسته نظر بسیاری از سازمان های بزرگ را به خود جلب نماید .

طبق تحقیقات انجام شده  این پلتفرم با G Suite ادغام شده تا افراد بتوانند از طریق google Calendar  و یا gmail به کنفرانس های ویدئویی google meet بپیوندند . وب سایت meet.google.com در حال حاضر برای ارائه دادن امکانات خود فعال بوده و کاربران می توانند با استفاده از حساب کاربری در گوگل به این سرویس Log in شوند .

برای شروع یک جلسه از طریق پورتال تحت وب نیازمند به یک پلتفرم خواهید بود . توجه داشته باشید برای استفاده نمودن از این پلتفرم باید حتما از طریق google chrome  وارد شوید ، زیرا در هنگام استفاده از مرورگر های دیگر مانند Mozilla Firefox یا Internet Explorer از کاربران درخواست می شود که ابتدا برنامه ی google chrome را دانلود و نصب نمایند . در غیر این صورت امکان ورود و دسترسی به این پلتفرم وجود نخواهد داشت .

همچنین جهت مطالعه آموزش نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم کلیک کنید .