رفع مشکل زوم شدن صفحه گوشی اندروید

fix-problem-zooming-screen-of-android-phone-pic-1

گاهی اوقات پیش می آید که صفحه گوشی موبایل شما دچار بزرگ نمایی می ‌شود و راه حلی برای تغییر آن نیست. در چنین شرایطی نمی ‌توان به راحتی از موبایل خود استفاده نمود و مشکلاتی پیش می آید. به طور معمول ممکن است با تغییر تنظیمات صفحه نمایش این مشکل پیش آمده باشد البته دلایل دیگری نیز وجود دارد که بهتر است بررسی شود. به همین دلیل در ادامه این مطلب به آموزش حل مشکل زوم شدن صفحه گوشی اندروید می پردازیم. امیدواریم با مطالعه راهکار های ارائه شده در این مطلب بتوانید این مشکل را رفع نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: روش های رفع مشکل وصل نشدن گوشی اندروید به بلوتوث

راهکارهای حل مشکل زوم شدن صفحه گوشی اندروید

ریستارت گوشی موبایل

اولین راهکاری که برای حل مشکل زوم شدن صفحه گوشی اندروید به ذهن خطور می کند راه اندازی مجدد یا ریستارت موبایل می باشد. در واقع این گزینه کمک می ‌کند تا بتوانید تمامی مشکلات و اختلالات پیش آمده را رفع کنید و مجدداً از موبایل خود استفاده نمایید. همچنین این کار زمان کوتاهی را از شما می گیرد و آسیبی به موبایلتان وارد نخواهد کرد. به همین دلیل پیشنهاد می ‌دهیم که حتماً در هنگام ایجاد مشکلات در موبایل خود این راه حل را مورد نظر قرار دهید. برای این کار دکمه پاور موبایلتان را برای مدت زمانی فشار دهید و سپس گزینه Restart را انتخاب کنید.

دبل کلیک روی صفحه

در صورتی که اشارات بزرگ نمایی در تنظیمات تلفن شما تغییر کرده باشد احتمال ایجاد این مشکل وجود دارد. در این موارد می ‌توانید با دو بار کلیک کردن روی صفحه این مشکل را برطرف کنید. البته در برخی مواقع این راه‌ حل چندان عملی نیست اما امتحان آن ضرری نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: روش های قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید

تغییر تنظیمات گوشی موبایل

در صورتی که با استفاده از دو راهکار ارائه شده در قسمت قبل نتوانستید این مشکل را رفع کنید بهتر است وارد تنظیمات گوشی موبایل تان شده و تغییراتی را در آن اعمال کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

مرحله ۱: وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شوید و سپس گزینه Accessibility را انتخاب کنید.

مشکل زوم شدن صفحه گوشی اندروید - تنظیمات گوشی موبایل

مرحله ۲: روی Vision تپ نمایید.

مشکل زوم شدن صفحه گوشی اندروید - تغییر تنظیمات گوشی

مرحله ۳: گزینه Magnification یا Magnification Gestures را پیدا کنید و در صورت فعال بودن با کلیک روی دکمه کشویی آن را غیر فعال نمایید. به این ترتیب می توانید این مشکل را رفع کرده و از گوشی موبایل خود استفاده نمایید. اما در صورتی که هم چنان با زوم صفحه نمایش رو به رو هستید راهکار هایی که در ادامه ارائه می شود را دنبال کنید.

تنظیمات گوشی اندوریدی برای حل بزرگ نمایی گوشی موبایل

روش ‌های عملی حل مشکل زوم شدن صفحه گوشی اندروید

ریست فکتوری گوشی موبایل

در صورتی که با هیچ کدام از روش ‌هایی که در قسمت قبل ارائه شد نتوانستید مشکل زوم شدن صفحه گوشی اندروید را از بین ببرید، بهتر است تا گوشی موبایل خود را ریست فکتوری کنید. در واقع چنین مشکلاتی بر اثر باگ ‌های سیستم ایجاد می شود و ممکن است گوشی موبایل شما دچار ویروس شده باشد. بنابراین می توانید تمام مشکلات ایجاد شده را با ریست فکتوری موبایل از بین برده و سرعت گوشیتان را نیز افزایش دهید. البته به این ترتیب تمام داده های موبایل شما پاک می شود که بهتر است به این نکته توجه داشته باشید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

مرحله ۱: ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شوید و گزینه General Management را انتخاب کنید.

رفع بزرگنمایی گوشی موبایل

مرحله ۲: روی گزینه reset ضربه بزنید.

ریست فکتوری گوشی موبایل

مرحله ۳: گزینه Factory data reset را انتخاب کنید.

روش ریست فکتوری موبایل

مرحله ۴: به پایین صفحه اسکرول کنید و روی Reset تپ نمایید.

بازگردانی به تنظیمات کارخانه گوشی موبایل

مرحله ۵: پسورد موبایلتان را وارد کنید تا ریست فکتوری کامل شود.

بیشتر بخوانید: چطور گوشی خود را ریست فکتوری کنیم؟

استفاده از برنامه Tenorshare ReiBoot

برای حل این مشکل می توانید از برنامه Tenorshare ReiBoot کمک بگیرید. برای این کار ابتدا این برنامه را دانلود نمایید و روی موبایلتان نصب کنید.

گزینه Repair Android System را انتخاب کنید و سپس روی Repair Now تپ کنید.

در این مرحله اطلاعات گوشی موبایلتان را وارد کنید و روی Next ضربه بزنید.

با انجام این کار Firmware دانلود می شود و سپس می توانید روی Repair Now تپ کنید.

با انجام این کار مشکل ایجاد شده رفع خواهد شد.

پاک کردن حافظه کش گوشی موبایل

بسیاری از مشکلات ایجاد شده در گوشی موبایل با پاک کردن حافظه کش از بین می رود. در گذشته آموزش پاک کردن حافظه کش ارائه شده که می توانید برای این کار از آن کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: پاک کردن حافظه کش گوشی اندروید | آموزش اندروید