روش های قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید

methods-of-automatic-disconnection-of-internet-data-and-wi-fi-pic-1

روشن بودن اینترنت دیتا و وای فای معایب بسیاری برای موبایل شما خواهد داشت. چرا که به این طریق گوشی موبایل شما داغ می شود و احتمال کاهش عمر باتری آن بسیار بالا خواهد رفت. علاوه بر آن در این صورت ممکن است برخی از برنامه ها به صورت خودکار آپدیت شده و یا به دلایل دیگر حجم اینترنت شما کاهش یابد. بنابراین بهتر است تا هر زمان که از اینترنت موبایل استفاده نمی کردید آن را خاموش کنید. با توجه به اینکه در اکثر اوقات افراد مختلف فراموش می‌کنند تا وای فای یا اینترنت دیتای گوشی اندرویدی خود را خاموش کنند، در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش ‌های قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید را به شما همراهان گرامی آموزش دهیم. لطفاً تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید.

بیشتر بخوانید: پیدا کردن رمز وای فای ذخیره شده در گوشی موبایل

برنامه WiFi Automatic برای قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید

برای قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید می توان از برنامه‌ های مختلفی که برای این کار طراحی شده اند استفاده نمود. برای مثال برنامه  WiFi Automatic برای ایجاد زمان بندی برای قطع وای فای موبایل طراحی شده است. برای خاموش کردن خودکار وای فای ابتدا این برنامه را دانلود کرده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید - عکس دو

زمانی که وارد این برنامه شوید با سه بخش مختلف رو به رو خواهید شد. در صورتی که قصد داشته باشید تا خاموش شدن وای فای را زمان بندی کنید وارد قسمت …Turn WiFi off when شوید و بر اساس نیاز خود یکی از سه گزینه Screen is off، Not connected to any network و Everyday at 22:00 را انتخاب کنید. گزینه Screen is off باعث می شود تا هر زمان که صفحه نمایش گوشی شما خاموش شد وای فای خاموش شود. این گزینه برای زمان هایی که در حال دانلود فایلی هستید چندان مناسب نیست و در مواقعی جز این بسیار کارآمد خواهد بود.

در صورتی که گزینه Not connected to any network را فعال کنید، وای فای شما در صورت پیدا نکردن شبکه برای اتصال خاموش خواهد شد. در نظر داشته باشید که شما می توانید زمان بندی کنید که موبایلتان بعد از چه مدت زمان که هیچ شبکه ای را برای اتصال نیافت خاموش شود.

در انتها گزینه Everyday at 22:00 وجود دارد که امکان زمان بندی را برای شما فراهم می کند. با استفاده از این گزینه می توانید ساعتی را برای خاموش شدن وای فای در نظر گرفته تا راس آن ساعت وای فای گوشی موبایل شما خاموش شود.

بعد از انتخاب گزینه مورد نظر روی Done تپ کنید تا تنظیمات اعمال شود.

قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید - عکس سه

بیشتر بخوانید: نحوه مدیریت اینترنت سیم کارت در اندروید

برنامه Power Schedule برای قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید

برای قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید می توان از برنامه Power Schedule استفاده نمود. این برنامه دارای محیط کاربری بسیار ساده است که باعث می شود تا بتوان به راحتی از آن استفاده نمود. برای استفاده از این برنامه ابتدا آن را از گوگل پلی دانلود کرده و با ورود به آن مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: ابتدا وارد برنامه شوید و روی گزینه Ok ضربه بزنید.

مرحله ۲: حال وارد بخش Add event شوید تا صفحه جدیدی برایتان باز شود.

قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید - عکس چهار

مرحله ۳: در کادر اول می توانید نامی را برای زمان بندی خاموش شدن وای فای یا اینترنت موبایل خود انتخاب کنید.

قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید - عکس پنج

مرحله ۴: در قسمت event time برای خاموش شدن اینترنت زمانی را در نظر بگیرید.

قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید - عکس شش

مرحله ۵: در صورتی که علاقه مندید تا این رویداد در روز های دیگر هفته نیز تکرار شود روز های مورد نظر خود را از بخش Repeat event each انتخاب کنید.

مرحله ۶: در بخش Event type روی فلش به سمت پایین ضربه بزنید و از میان گزینه مورد نظر Data Connection یا Wifi را انتخاب کنید تا به این طریق پس از مدت زمان مورد نظر وای فای یا اینترنت دیتا موبایل شما خاموش شود.

قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید - عکس هشت

مرحله ۷: در انتها میان دو گزینه Turn off و Turn on گزینه Turn off را انتخاب کنید.

مرحله ۸: حال برای ذخیره تنظیمات گزینه Done را انتخاب کنید تا تنظیمات ذخیره شوند. به این طریق پس از گذشت مدت زمان مورد نظر به طور خودکار دسترسی موبایل شما به اینترنت شبکه یا وای فای قطع خواهد شد.

قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید - عکس هفت

بیشتر بخوانید: نحوه وصل شدن به وای فای مخفی در گوشی و کامپیوتر

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم.