رفع مشکل سرعت پایین اینترنت دیتای موبایل

fix-problem-low-speed-internet-mobile-data-pic-1

بسیاری از افراد برای اتصال به اینترنت به جای تهیه مودم و اتصال به وای فای از اینترنت دیتای موبایل خود استفاده می ‌کنند. اما سرعت پایین اینترنت باعث مشکلاتی می ‌شود و با این وجود نمی‌ توان به راحتی در فضای اینترنت به گشت و گذار پرداخت. در برخی از مواقع دلیل سرعت پایین اینترنت مربوط به اپراتور ارائه دهنده آن می باشد. اما گاهی اوقات می توان با رعایت نکات ساده ای سرعت اینترنت را افزایش داد. به همین دلیل قصد داریم تا در ادامه روش های رفع مشکل سرعت پایین اینترنت دیتای موبایل را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: ریکاوری فیلم و عکس های پاک شده گوشی موبایل

مهم ترین دلایل ایجاد مشکل سرعت پایین اینترنت دیتای موبایل

استفاده همزمان از چند برنامه

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد مشکل سرعت پایین اینترنت دیتای موبایل استفاده همزمان از چند برنامه می باشد و نمی توان سرعت بالایی را در دسترس داشت. بنابراین پیشنهاد می دهیم که برنامه هایی که به آن ها احتیاج ندارید را ببندید و تنها در برنامه مورد نظر فعالیت کنید. در صورتی که قصد دارید تا به مدیریت برنامه هایی که از دیتا گوشی شما استفاده می کنند بپردازید می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل شوید و سپس روی Connections ضربه بزنید.

حالا وارد قسمت Data usage شوید.

در این بخش گزینه Mobile data usage را پیدا کنید و برنامه ‌های مختلف را از نظر استفاده از دیتای موبایل بررسی نمایید.

مشکل سرعت پایین اینترنت دیتای موبایل - بررسی حجم مصرفی برنامه ها

برنامه ای که به میزان زیادی از داده تلفن همراه استفاده می‌کنند را انتخاب کنید و دو گزینه Allow background data usage و Allow app while Data saver on را برای آن غیر فعال نمایید.

مشکل سرعت پایین اینترنت دیتای موبایل - آموزش تصویری

آنتن دهی ضعیف

در برخی از نقاط میزان آنتن دهی بسیار کم است و این مسئله باعث سرعت پایین اینترنت می شود. بنابراین می توانید میزان سیگنال دهی را با توجه به تعداد میله ‌های آن بررسی کنید و در صورت تعداد کم آنتن از نقطه ای به نقطه دیگر جا به جا شوید.

بیشتر بخوانید: آموزش اتصال گوشی موبایل به تلویزیون

استفاده از سیم کارت قدیمی

سیم کارت های قدیمی دارای تکنولوژی جدید نبوده و همچنین در مواردی دچار اختلال می شوند. به همین دلیل نسل‌ جدید ۴G و ۵G سیم کارت ها ارائه می شود که باعث سرعت بالاتر اینترنت خواهند شد. بنابراین در صورتی که همچنان از سیم‌ کارت قدیمی استفاده می کنید پیشنهاد می دهیم تا حتماً سیم کارت خود را ارتقا دهید.

راهکارهای رفع مشکل سرعت پایین اینترنت دیتای موبایل

تنظیم نحوه اتصال به اینترنت گوشی موبایل

یکی از راهکار های رفع مشکل سرعت پایین اینترنت دیتای موبایل این است که تنظیمات پیش فرض اتصال به اینترنت را در گوشی موبایل خود تغییر دهید. در واقع اکثر گوشی های هوشمند امکان اتصال ۵G، ۴G، ۳G و ۲G را فراهم می کنند. اگر اتصال به اینترنت سطح بالاتر برای مثال ۵G دچار اختلال شود سیستم به صورت خودکار وضعیت را به سطح پایین تر یعنی ۴G تغییر می دهد اما اگر امکان تنظیمات خودکار را از گوشی موبایل تان گرفته باشید سرعت اینترنت پایین خواهد آمد. برای اعمال تنظیمات مورد نظر وارد بخش Connections شوید.

حال گزینه‌ sim card manager را انتخاب نمایید.

روی سیم کارت مورد نظر ضربه بزنید.

به این صورت می توانید تنظیمات را روی حالت مورد نظر قرار دهید و باعث افزایش سرعت اینترنت شوید.

افزایش سرعت اینترنت موبایل

استفاده از VPN

گاهی روشن بودن VPN موبایل باعث می‌ شود تا سرعت اینترنت دچار اختلال شود. البته در برخی مواقع نیز به این صورت می توان سرعت اینترنت را افزایش داد. بنابراین در صورتی که به طور ناگهانی اینترنت موبایل شما دچار اختلال شده حتماً اتصال به VPN را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: تبدیل عکس به نقاشی دیجیتالی با گوشی موبایل

ترافیک بالا در شبکه

بسیاری از اختلالات ایجاد شده به علت ترافیک بالای شبکه می باشند. در واقع در ساعاتی از روز میزان استفاده از اینترنت دیتا در نقاط اطراف شما افزایش پیدا می ‌کند و این مسئله باعث می ‌شود تا ترافیک شبکه افزایش یابد و سرعت اینترنت دچار افت شود.

به روز رسانی تلفن همراه

توصیه می کنیم تا برای جلوگیری از ایجاد هر گونه مشکل حتماً تلفن همراه خود را دائماً به روز نگه دارید. در واقع بهتر است تا تمامی برنامه ها را آپدیت کرده و در صورتی که آپدیت کلی برای سیستم شما ارسال شد حتماً موبایل خود را به روز رسانی کنید.

روش های افزایش سرعت اینترنت دیتا