آموزش اتصال گوشی موبایل به تلویزیون

learning-connecting-mobile-phone-to-tv-pic-1

بسیاری از افراد علاقه مندند تا گوشی موبایل خود را به تلویزیون متصل کرده و در صفحه نمایشی بزرگ تر فایل های خود را مشاهده کنند. برای این کار راهکارهایی وجود دارد که می توان گوشی موبایل را به تلویزیون منزل وصل کرده و فایل های موبایل را در صفحه نمایشی بزرگ تر مشاهده کرد. در تمامی این روش ها صدا و تصویر به صورت همزمان منتقل می شود و می توان از این امکان استفاده کرده و لذت برد. در ادامه این مطلب تمامی روش های اتصال گوشی موبایل به تلویزیون برای شما عزیزان شرح داده می شود که با استفاده از این روش ها می توانید از این قابلیت تلویزیون خود استفاده کرده و با به کارگیری تکنولوژی زندگی ساده تری داشته باشید. لطفاً تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: تبدیل عکس به نقاشی دیجیتالی با گوشی موبایل

اتصال گوشی موبایل به تلویزیون به صورت بی سیم

اولین روشی که برای اتصال گوشی موبایل به تلویزیون می ‌توان از آن استفاده کرد روش میراکست نام دارد. در صورتی که تلویزیون شما از این قابلیت برخوردار باشد احتیاج به هیچ نوع سخت افزار دیگری نخواهید داشت و می توانید به راحتی ارتباط ما بین تلویزیون و گوشی همراهتان را برقرار کنید اما ممکن است تلویزیون منزل شما از این قابلیت پشتیبانی نکند، در این صورت می توانید دانگل میراکست را خریداری کرده و با استفاده از آن به صورت بی سیم اتصال بین گوشی و تلویزیون را ایجاد نمایید. در نظر داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت لازم است تا اندروید گوشی موبایل از ۴.۲ بالاتر باشد، همچنین برای بررسی این که قابلیت میراکست در تلویزیون منزلتان فعال است یا خیر می توانید نام آن را گوگل کرده و اطلاعاتش را بررسی کنید سپس این قابلیت را در تلویزیون و موبایل فعال و اتصال بی‌سیم را ایجاد کنید.

استفاده از دانگل کروم کست گوگل

راه حل بعدی که می توانید گوشی موبایل خود را به صورت بی سیم به تلویزیون متصل کنید استفاده از دانگل کروم کست گوگل می باشد، این دانگل شبیه به یک فلش مموری کوچک است و می توان آن را به تلویزیون متصل کرده و ارتباط بین تلویزیون و گوشی اندروید را فراهم کرد. برای ایجاد این ارتباط لازم است تا اندروید گوشی موبایل حداقل ۴.۲.۲ باشد.

بیشتر بخوانید: روش های رفع مشکل وصل نشدن گوشی اندروید به بلوتوث

اتصال گوشی موبایل به تلویزیون - اتصال بی سیم

روش نمایش وایرلس

در صورتی که تلویزیون منزلتان از قابلیت WiDi یا نمایش وایرلس بهره مند باشد می توانید گوشی موبایل تان را به آن متصل کنید. در غیر این صورت با خریداری دانگل WiDi امکان استفاده از این قابلیت و اتصال گوشی به تلویزیون وجود دارد.

اتصال گوشی موبایل به تلویزیون به صورت با سیم

روش های دیگری نیز وجود دارند که می توان با استفاده از آن ها اتصال گوشی موبایل به تلویزیون را برقرار کرد، در این روش ها از کابل HDMI می توان برای ایجاد اتصال بین گوشی و تلویزیون استفاده نمود. به طور معمول اغلب تلویزیون ها از این قابلیت برخوردار هستند و می توان با خریداری یک کابل به راحتی این اتصال را ایجاد کرد. بعد از تهیه کابل یک سر آن را به گوشی موبایل و سر دیگر را به تلویزیون متصل کنید و از قابلیت جدیدی که در اختیارتان قرار گرفته استفاده نمایید. البته در هنگام خرید کابل حتما توجه داشته باشید که سوکت آن سازگار با پورت گوشی شما ساخته شده باشد چرا که این نوع کابل دارای سه نوع سوکت است و می توانید با توجه به پورت گوشی موبایل خود کابل مناسب را خریداری کرد.

اتصال گوشی موبایل به تلویزیون - کابل HDMI

بیشتر بخوانید: روش های قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید

استفاده از تبدیل MHL یا Slimport

در صورتی که از تبدیل MHL یا Slimport استفاده کنید، می توانید گوشی موبایل خود را به صورت با سیم به تلویزیون متصل نمایید. در این شرایط صدا و تصویر به صورت کاملاً همزمان منتقل می شوند و می توانید از امکانات گوشی اندرویدی خود در تلویزیون استفاده کنید. البته قبل از خریداری این کابل بهتر است بررسی کنید که تلویزیون و گوشی اندرویدی تان با این روش سازگار هستند یا خیر و سپس اقدام به تهیه این کابل کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با استفاده از آن بتوانید اتصال بین موبایل و تلوزیون را برقرار کنید. در صورت ایجاد هرگونه مشکل یا سوال آن را در قسمت نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی نمایند. از همراهی تان سپاس گزاریم.

اتصال گوشی موبایل به تلویزیون - استفاده از تبدیل MHL یا Slimport