آموزش جابجایی داده های فایرفاکس به گوگل کروم

Firefox-data-transfer-training-to-Google-Chrome-pic-1

ممکن است شما تا به حال از مرورگری خاص برای وب گردی های خود استفاده کرده باشید اما به دلیل مسائل مختلف قصد داشته باشید تا از مرورگر دیگری برای این کار استفاده نمایید. مسلماً شما داده ها و اطلاعاتی در مرورگر خود دارید که باید به مرورگر جدید منتقل شود. در صورتی که تا به حال از فایرفاکس استفاده می کردید می ‌توانید به‌ راحتی داده های موجود در این مرورگر را به گوگل کروم منتقل کنید و از این پس از این مرورگر پرسرعت استفاده نمایید. در این مقاله سعی شده تا تمامی مراحل جابجایی داده های فایرفاکس به گوگل کروم به صورت مرحله به مرحله شرح داده شود تا به این ترتیب شما بتوانید به راحتی این انتقال را انجام دهید. امیدواریم این مقاله کمک موثری برای شما باشد.

بیشتر بخوانید: به روز رسانی مرورگر فایرفاکس

نحوه جابجایی داده های فایرفاکس به گوگل کروم

از موارد با اهمیت در فایرفاکس می ‌توان به پسوردها و بوکمارک ها اشاره کرد و در اولین گام باید به انتقال این اطلاعات پرداخت. در صورتی که قصد جابجایی داده های فایرفاکس به گوگل کروم را دارید ابتدا فایرفاکس را به طور کامل ببندید و با استفاده از Windows Task Manager مطمئن شوید که هیچ firefox.exe در سیستم تان باز نیست، سپس برای انتقال بوکمارک، تاریخچه سرچ ها، پسورد ها و … طبق مراحل زیر عمل نمایید:

مرحله ۱: کروم را باز کنید و سپس روی سه نقطه در قسمت بالا، سمت راست آن کلیک نمایید. حال ماوس را روی Bookmarks قرار داده و روی Import bookmarks and settings در صفحه ی جدید کلیک نمایید.

جابجایی داده های فایرفاکس به گوگل کروم - روش اتوماتیک

مرحله ۲: پنجره جدیدی باز می شود که در آن باید گزینه Mozilla Firefox را پیدا کرده و بعد از آن تمامی مواردی که می خواهید انتقال دهید را انتخاب نموده که از آن ها می توان به بوک مارک، تاریخچه ی سرچ، پسورد ها و … اشاره کرد.

جابجایی داده های فایرفاکس به گوگل کروم - آموزش کامل

مرحله ۳: بعد از انتخاب موارد دلخواه روی گزینه Import ضربه بزنید تا داده های مورد نظر از فایرفاکس به کروم منتقل شوند.

به این ترتیب علاوه بر انتقال بوک مارک ها می توان تمامی داده ها و اطلاعات با اهمیت را انتقال داد و از این لحظه به بعد از مرورگر کروم استفاده نمود. اما در صورتی که نتوانستید به این طریق داده ها را جا به جا کنید بهتر است از روش دستی استفاده نمایید که در ادامه توضیحات جامعی در رابطه با این روش ارائه شده است.

بیشتر بخوانید: افزایش سرعت مرورگر کروم در اندروید | آموزش اندروید

نحوه جابجایی داده های فایرفاکس به گوگل کروم به صورت دستی

امکان دارد که شما نتوانید با استفاده از مراحل بالا جابجایی داده های فایرفاکس به گوگل کروم را انجام دهید، اما جای نگرانی نیست بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: بوک مارک های مرورگر فایرفاکس خود را به صورت HTML ذخیره کنید و از روش دستی برای انتقال بوک مارک ها استفاده نمایید برای این کار ابتدا روی Library ضربه بزنید.

جابجایی داده های فایرفاکس به گوگل کروم - انتقال داده به گوگل کروم

مرحله ۲: در انتهای لیست Show All Bookmarks را انتخاب کنید.

مرحله ۳: به نوار ابزار بروید و روی Import و Backup کلیک کنید.

مرحله ۴: روی Export Bookmarks to HTML ضربه بزنید.

مرحله ۵: برای سیو کردن بوکمارک های خود روی  location کلیک کنید.

مرحله ۶: روی گزینه  Save ضربه بزنید و از این صفحه خارج شوید.

مرحله ۷: حال باید مرورگر کروم را باز کنید تا بتوان داده ها را منتقل کرد. در این مرورگر سه نقطه موجود در قسمت بالا سمت راست را انتخاب کنید.

مرحله ۸: به قسمت Bookmarks بروید و Import Bookmarks and Settings را انتخاب کنید.

مرحله ۹: گزینه Bookmarks HTML File را از لیست کشویی پیدا کنید.

جابجایی داده های فایرفاکس به گوگل کروم - به روش دستی

مرحله ۱۰: روی Import کلیک نمایید و سپس گزینه Done را انتخاب کنید تا به این ترتیب بتوانید به صورت دستی داده های مورد نظر را به راحتی جا به جا نمایید.

امیدواریم این مقاله در جهت خواسته ی شما کارآمد بوده باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم و لحظات خوبی را برایتان آرزو مندیم.

بیشتر بخوانید: آموزش رنگ بندی تب های گوگل کروم | آموزش مرورگر گوگل کروم