به روز رسانی مرورگر فایرفاکس

Firefox-browser-updates-pic8

مرورگر فایرفاکس جز پر سرعت ترین و بهترین مرورگر های موجود می باشد که استفاده از آن به راحتی امکان پذیر است. کاربران می توانند با استفاده از آن به راحتی به وب گردی بپردازد و از سایت های مختلف بازدید نمایند. این نرم افزار در میان سایر مرورگر ها دارای محبوبیت ویژه ای است چرا که دارای سرعت بسیار بالایی می باشد. این مرورگر آپدیت های بسیاری را به طور منظم عرضه می کند تا امکانات این برنامه را افزایش دهد. در این مقاله با آموزش به روز رسانی مرورگر فایرفاکس در ویندوز، مک و اندروید در خدمت شما هستیم. لطفاً در ادامه همراه ما باشید.

آموزش به روز رسانی مرورگر فایرفاکس در ویندوز ۷، ۸ و ۱۰

به روز رسانی مرورگر فایرفاکس علاوه بر رفع باگ ها و افزایش امکانات، برای افزایش امنیت نرم افزار نیز ضروری می باشد و به همین علت سایت موزیلا به طور مرتب آپدیت هایی را برای این برنامه عرضه می دارد. با استفاده از مراحل زیر می توان به راحتی مرورگر را به نسخه جدید ارتقا داد:

مرحله ۱: برای آپدیت فایرفاکس ابتدا مرورگر را باز نمایید و روی سه خطی که در قسمت بالا سمت راست این نرم افزار وجود دارد کلیک نمایید.

به روز رسانی مرورگر فایرفاکس - ویندوز 7 و 8 و 10

مرحله ۲: کادری برای شما باز می شود که باید روی گزینه Option کلیک نمایید.

به روز رسانی مرورگر فایرفاکس - تصویر دو

مرحله ۳: دوباره روی سه خط کلیک نمایید و سپس روی گزینه Help کلیک کنید و در نهایت گزینه About Firefox را انتخاب نمایید.

به روز رسانی مرورگر فایرفاکس - تصویر سه

مرحله ۴: پنجره ای با عنوان About Mozilla Firefox باز می شود که در آن اطلاعات مربوط به نسخه ی فعلی و آپدیت های نرم افزار نمایش داده می شود. در این صفحه در صورتی که نرم افزار شما به آخرین به روز رسانی ارتقا داده شده باشد گزینه Firefox it’s Up to Date نمایش داده می شود و در صورت نیاز به آپدیت گزینه Check For Updates را خواهید یافت. در صورتی که قصد آپدیت برنامه را دارید روی گزینه Restart to update Firefox کلیک نمایید.

به روز رسانی مرورگر فایرفاکس - آپدیت فایرفاکس

در نظر داشته باشید که بعد از آپدیت این برنامه حتما چک کنید که نرم افزار به نسخه ی جدید به روز شده باشد.

بیشتر بخوانید: بکاپ گرفتن فایرفاکس و بازیابی اطلاعات

به روز رسانی مرورگر فایرفاکس در مک

به طور معمول به روز رسانی مرورگر فایرفاکس شبیه آپدیت آن در ویندوز است و البته تفاوت های اندکی با نسخه ی ویندوز دارد. برای به روز رسانی این برنامه در مک ابتدا مرورگر را باز نمایید و مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: نواری در قسمت بالای این مرورگر قرار دارد. روی عبارت Firefox در آن کلیک نمایید.

مرحله ۲: پنجره ای برای شما باز می شود که باید در آن گزینه About Firefox را انتخاب کنید.

مرحله ۳: در این قسمت نیز مانند نسخه ی ویندوز پنجره ای برای شما باز می شود که نمایش دهنده اطلاعات نسخه ی حال حاضر و آپدیت های نرم افزار است. در صورتی که نرم افزار آپدیت باشد گزینه Firefox Is Up to Date نمایش داده می شود و در غیر این صورت عبارت Restart To Update Firefox بر روی صفحه ظاهر خواهد شد. برای آپدیت برنامه روی گزینه Restart To Update Firefox کلیک کنید و منتظر بمانید تا به روز رسانی کامل شود. در نهایت بررسی کنید که به روز رسانی به طر صحیح انجام شده باشد.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از به روز رسانی خودکار فایرفاکس در کامپیوتر | به روز رسانی دستی مرورگر فایر فاکس

به روز رسانی مرورگر فایرفاکس به صورت خودکار و آپدیت اندروید

به روز رسانی مرورگر فایرفاکس به صورت خودکار

در صورتی که نمی توانید هر چند وقت یکبار مراحل بالا را طی نمایید و به روز رسانی مرورگر فایرفاکس را انجام دهید بهتر است تنظیماتی را انجام بدهید تا این نرم افزار به صورت خودکار به روز شود.

مرحله ۱: ابتدا نرم افزار را باز کنید و روی سه خطی که در بالا سمت راست قرار گرفته کلیک نمایید.

مرحله ۲: در نسخه ی مک روی عبارت Preferences کلیک نمایید و در نسخه ی ویندوز عبارت Options را انتخاب کنید.

مرحله ۳: در این مرحله به بخش Firefox Updates بروید و گزینه Automatically install updates (recommended) را فعال نمایید. به این ترتیب هر زمان نسخه ی جدیدی از نرم افزار ارائه شود به طور خودکار فایرفاکس شما به روز خواهد شد.

به روز رسانی مرورگر فایرفاکس - ویندوز 7 و 8

آپدیت مرورگر فایرفاکس در اندروید

مرورگر فایر فاکس در اندروید نیز بسیار کارآمد است و بسیاری از کاربران از آن استفاده می نمایند. شما می توانید در این سیستم عامل به راحتی به روز رسانی ها را انجام دهید و نسخه ی جدید فایر فاکس را نصب کنید. برای این کار مراحل زیر را طی نمایید:

مرحله ۱: ابتدا وارد Play Store شوید و روی سه خط موجود در آن در بالای صفحه ضربه بزنید

مرحله ۲: وارد My apps & games شوید تا لیستی از همه برنامه های شما باز شود.

به روز رسانی مرورگر فایرفاکس - نسخه ی اندروید

مرحله ۳: در قسمت بالا روی Updates ضربه بزنید تا لیستی از برنامه های در انتظار آپدیت شما باز شود.

به روز رسانی مرورگر فایرفاکس در اندروید

مرحله ۴: می توانید در قسمت بالا روی Update all ضربه بزنید یا اینکه فایر فاکس را پیدا کنید و با ضربه روی دکمه ی Update کنار آن، این برنامه را به روز نمایید.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. از همراهی شما سپاس گزاریم

بیشتر بخوانید: انواع مرورگر های اینترنت