باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف

Do not open Instagram with different internet operators-pic4

امروزه اکثر افراد بیشتر زمان خود را در فضای مجازی می گذرانند و سرگرمی آن ها پرسه زدن در شبکه های اجتماعی مانند واتساپ، تلگرام و اینستاگرام است. در این بین شبکه اجتماعی اینستاگرام با قابلیت های بسیار خود طرفداران بیشتری را به سمت خود جذب کرده و در سراسر دنیا دارای محبوبیت ویژه ای می باشد. اما گاهی اینستاگرام با استفاده از اینترنت خطوط مختلف باز نمی شود و این برنامه دچار مشکل شده و نمی توان از آن استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم تا روش های رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف را شرح دهیم تا بتوان این مشکل را به حداقل رساند. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل استوری نشدن پست در اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف

اینترنت پرسرعت و مناسب به شما این امکان را می دهد تا بدون ایجاد هیچ مشکلی از اینستاگرام استفاده کنید اما گاهی اپلیکیشن اینستاگرام با استفاده از اینترنت خطوط مختلف مانند همراه اول، ایرانسل و رایتل کار نمی کند و برای کسانی که از اینترنت وای فای نیز استفاده می کنند این مشکل پیش خواهد آمد. در ادامه روش هایی برای رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف را شرح می دهیم تا بتوان با رفع این مشکل از حضور در این شبکه اجتماعی لذت برد.

تغییر تنظیمات APN سیم کارت

در صورتی که با استفاده از اینترنت سیم کارت نمی ‌توانید وارد شبکه اجتماعی اینستاگرام شوید، امکان به هم ریختن تنظیمات APN موبایل شما وجود دارد. به این ترتیب باید تنظیمات APN سیم کارت خود را آپدیت کنید. این امکان در تمامی سیم کارت ها وجود دارد و در بسیاری از موارد موثر واقع شده است.

مشکل باز نشدن اینستاگرام هنگام استفاده از وای فای

ممکن است هنگامی که شما از اینترنت خط خود استفاده می کنید اینستاگرام کار کند اما در هنگام استفاده از وای فای به مشکل بر بخورید. در این زمان بهتر است مودم خود را چک کنید و آن را یکبار خاموش و روشن کرده و سپس دوباره وارد اینستاگرام شوید. از این روش می ‌توان در استفاده از اینترنت خط نیز بهره برد، به این صورت که یک بار گوشی را ریست کنید و دوباره اینترنت خود را روشن نمایید و وارد اینستاگرام شوید.

بیشتر بخوانید: جدید ترین روش ها برای آن بلاک کردن فرد در اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف با از بین بردن باگ برنامه

پاک کردن کش و دیتا اینستاگرام

گاهی مشکل از اینترنت شما نمی باشد و داده های معیوب موجود در حافظه کش باعث بروز مشکل باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف می شوند. می ‌توان در کوتاه ترین زمان حافظه کش را پاک کرد و دوباره وارد اینستاگرام شد. برای این کار وارد تنظیمات موبایل خود شوید و در قسمت APPS اینستاگرام را پیدا کرده و سپس در قسمت STORAGE روی CLEAR CACHE کلیک نمایید.

باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف - حذف کش اینستاگرام

حذف و نصب برنامه اینستاگرام

در صورتی که سرعت اینترنت شما مناسب است اما برنامه اینستاگرام برای شما باز نمی شود، بهتر است برنامه را حذف و نصب کنید. توجه داشته باشید که بهتر است جدیدترین نسخه اینستاگرام را از اپ استور گرفته تا این مشکل را به این طریق رفع نمایید.

باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف - حذف و نصب اینستاگرام

باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف - دانلود مجدد اینستاگرام

عدم استفاده از نسخه بتا

ممکن است این مشکل به علت استفاده از نسخه بتا برای شما ایجاد شده باشد. در صورتی که از نسخه ی بتا استفاده می کنید وارد Play Store شده و در قسمت سرچ آن عبارت Instagram را وارد کنید. بعد از آن در زیر قسمت You’re a beta tester روی گزینه Leave ضربه بزنید. بعد از خروج از نسخه ی بتا نسخه ی جدید را دانلود و نصب نمایید.

نصب نسخه قدیمی و رفع عدم اتصال اینستاگرام به اینترنت

ممکن است شما اخیراً اینستاگرام خود را آپدیت کرده باشید. در بعضی از موارد نسخه های جدید باگ هایی دارند و به همین علت مشکلاتی در کار کردن با آن ها ایجاد می شود، بنابراین بهتر است از ورژن قدیمی تر برنامه استفاده کنید و بعد از مدتی که آپدیت جدیدی برای این اپلیکیشن آمد دوباره اینستاگرام خود را به روز کنید.

بیشتر بخوانید: کلاهبرداری های اینستاگرامی | برتر رایانه

دیگر راه کار های رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف

استفاده از برنامه تغییر دهنده آی پی

در صورتی که اینستاگرام شما با استفاده از اینترنت اپراتور های مختلف باز نمی شود ممکن است آی پی منطقه تان دچار مشکل شده باشد. بنابراین با استفاده از برنامه تغییر دهنده آی پی، آی پی خود را تغییر داده و مجدداً اینستاگرام را تست کنید.

ریست کردن مودم

در صورتی که از اینترنت وای فای استفاده می کنید و نمی توانید وارد اینستاگرام شوید بهتر است مودم خود را ریست کرده و مجددا امتحان کنید. این فرآیند اندکی زمان گیر است اما در بسیاری از موارد مشکل باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف را رفع نموده است.

ریست کردن تنظیمات شبکه گوشی موبایل

گاهی اختلالاتی در تنظیمات شبکه گوشی شما به وجود می‌آید که باعث ایجاد مشکل در عملکرد برخی از برنامه ها از جمله اینستاگرام می شود. برای رفع آن بهتر است وارد تنظیمات موبایل خود شوید و در قسمت Connection روی Reset WLAN, mobile networks, and Bluetooth ضربه بزنید. با این روش تمامی تنظیمات مربوطه پاک خواهد شد و باید دوباره تنظیمات را انجام داد.

استفاده از نسخه تحت وب

در صورتی که با هیچ کدام از روش های بالا نتوانستید وارد اینستاگرام شوید و به طور موقت به دنبال راهی برای ورود به این برنامه هستید، بهتر است از نسخه تحت وب اینستاگرام استفاده کنید. برای این کار عبارت اینستاگرام را در مرورگر خود سرچ کرده و وارد سایت آن شوید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.