حذف فایل کش گوشی آیفون

حذف فایل کش گوشی آیفون - عکس یک

در بعضی از مواقع برای افزایش سرعت گوشی موبایل و از بین بردن باگ های ایجاد شده پاک کردن فایل کش گوشی آیفون ضروری خواهد شد. همان طور که می دانید گوشی های آیفون از file manager یا مدیریت فایل برخوردار نیستند و همین امر باعث سخت شدن دسترسی به فایل های اضافی در آیفون می شود. به همین منظور کاربران مجبور به استفاده از روش های دیگری برای پاک کردن حافظه کش برنامه های گوشی موبایل هستند. اگر قصد دارید تا در گوشی آیفون خود به فضای بیشتری از ذخیره‌سازی دست یابید و سرعت آن را بالا ببرید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: پاک کردن حافظه کش گوشی اندروید | آموزش اندروید

حذف فایل کش گوشی آیفون از قسمت تنظیمات

حذف حافظه کش سافاری

برای حذف فایل کش گوشی آیفون شما پس از ورود به تنظیمات  (setting) آیفون با حرکت به سمت پایین شاهد گزینه safari خواهید شد.

فایل کش گوشی آیفون - حذف حافظه کش سافاری

پس از انتخاب سافاری در صفحه باز شده روی گزینه clear history and data کلیک کنید.

تمامی روش های حذف حافظه کش

در این هنگام پیامی برای شما نشان داده خواهد شد که از حذف کردن فایل های کش برنامه سافاری آیفون اطمینان حاصل نمایید. برای این کار روی clear history and data دوباره کلیک فرمایید تا تمام کش های موجود روی سافاری از بین برود.

توجه داشته باشید که با انجام این مراحل تمام حافظه کش سافاری شما از بین خواهد رفت، همچنین تاریخچه شما در سافاری نیز پاک می شود.

بیشتر بخوانید: آموزش بلاک کردن افراد در آیفون

حذف حافظه کش برنامه های مختلف

با استفاده طولانی مدت از برنامه های مختلف حافظه کش آن ها افزایش یافته و باعث کاهش سرعت گوشی موبایل می شود. برای پاک کردن این حافظه پنهانی به بخش تنظیمات وارد شوید و روی GENERAL  ضربه بزنید.

حذف حافظه کش در تنظیمات

سپس در این بخش iphone storage را انتخاب کنید.

حذف حافظه کش گوشی اپل

با اسکرول به پایین صفحه می توانید برنامه های نصب شده روی آیفون خود را مشاهده کنید. با ضربه روی این برنامه ها می توانید حافظه آنها را مدیریت نمایید.

با ضربه روی برنامه مورد نظر به بخش document and data رفته و رسانه های مرتبط را ملاحظه بفرمایید. در صورتی که حجم این بخش بیشتر از ۵۰۰ مگابایت بود برنامه مورد نظر را پاک کرده و دوباره نصب کنید. البته در صورتی که برنامه ای دارای باگ باشد می توانید بدون توجه به حجم فایل کش آن را پاک کنید.

حذف حافظه کش برنامه ها

حذف برنامه در آیفون

بیشتر بخوانید: قفل نمودن برنامه ها در آیفون | آموزش IOS اپل

حذف فایل کش گوشی آیفون به کمک نرم افزار

با توجه به این که حذف فایل کش گوشی آیفون اندکی سخت است برای این کار نرم افزار های گوناگونی ارائه شده است که در ادامه به معرفی مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت. اگر به دنبال نرم افزاری با کارایی ساده برای پاک کردن فایل های کش هستید ما به شما برنامه phone clean را معرفی می کنیم. شما می بایست ابتدا این برنامه را روی کامپیوتر خود نصب کرده و سپس گوشی آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید. سپس بعد از متصل کردن گوشی به کامپیوتر برنامه را باز کرده و روی گزینه Scan کلیک کنید تا نرم افزار بتواند تمام فایل هایی که در آیفون شما وجود دارد را بخواند. در انتهای فرایند، شما با کلیک کردن روی گزینه Clean می توانید تمام حافظه کش را پاک کنید و حجم حافظه کش را در این برنامه می توانید ملاحظه نمایید. برای این کار می توانید از برنامه های دیگری نظیر iMyFone Umate نیز استفاده کنید. این نرم افزار نیز عملکردی مشابه phone clean دارد و بعد از نصب آن روی کامپیوتر و اتصال گوشی موبایل به رایانه می توانید دکمه Scan را انتخاب کرده و در انتها روی Clean ضربه بزنید. به این صورت فایل های کش پاک شده و می توانید سرعت گوشی موبایل خود را افزایش دهید.

حذف فایل کش برنامه های مختلف

برای حذف فایل کش برنامه های مختلف نظیر واتس اپ؛ اینستاگرام، تلگرام و… می توانید از روش زیر استفاده کنید:

به صورت کلی می توان از قسمت تنظیمات فایل کش مربوط به اپلیکیشن های مختلف را پاک نمود.

با ورود به اپلیکیشن مورد نظر و ضربه روی گزینه Settings می توانید به قسمت strage برنامه دست پیدا کنید.

در این قسمت با ضربه روی Reset Cached Content می توانید آن را فعال کرده و فایل های کش را پاک کنید.