اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر

اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر - تصویر اصلی

شاید لازم باشد که بخواهید اطلاعات لپ تاپ خود را به لپ تاپ دیگر منتقل کنید اما نمی دانید باید از چه روشی برای انجام این کار استفاده نماید . شما عزیزان می توانید با استفاده از چند روش متفاوت به انجام این کار بپردازید و به راحتی تمامی اطلاعات خود به یک لپ تاپ دیگر منتقل کنید . در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر به شما عزیزان آموزش دهیم .

بیشتر بخوانید : علت عدم اتصال لپ تاپ به وای فای و راه حل آن

آموزش اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر در ویندوز ۷

آموزش اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر که برای ویندوز ۷ نوشته شده است قابلیت اجرا در برنامه ویندوز ۸ و ویستا را نیز دارد . برای شروع این کار باید در اولین مرحله کنترل پنل خود را باز کنید و بر روی  Network and sharing center کلیک نمایید . سپس باید از بین گزینه های موجود ، گزینه ی setup a new connection or network را انتخاب کنید .

در مرحله ی بعد ، در پنجره  new connection گزینه ی setup a wireless ad hoc (computer-to-computer) network را  انتخاب نمایید.

در پنجره ای که برای شما باز خواهد شد ، باید اطلاعات شبکه ادهاک خود را وارد نمایید .

در اولین برای شبکه ی خود اسم انتخاب نموده و حالت امنیتی شبکه را انتخاب کنید . حالت امنیتی این شبکه به صورت  wps  یا بدون احراز هویت بوده و wpa2 به صورت شخصی است و به صورت پیش فرض دارای حالت wpa2-personal  که قوی تر از گزینه های دیگر است، می باشد . بر روی دکمه ی next  کلیک نموده و وارد مرحله ی بعد شوید . در این مرحله نیز اطلاعات شبکه کاملا نمایش داده خواهد شد . توجه داشته باشید که اگر گزینه save this network را تیک نزنید ، زمانی که اتصال تان را با شبکه ادهاک قطع خواهید کرد ، شبکه ناپدید می شود . در صورتی که بخواهید دوباره از شبکه استفاده کنید باید از اول شروع نمایید.

پس از اتمام این مراحل شما موفق به ساخت شبکه شده اید و لازم است که وارد بخش شبکه های وایرلس شوید و ببینید که شبکه ی جدیدی که ایجاد کرده اید نمایش داده می شود یا خیر . بر روی شبکه کلیک نموده و به آن متصل شوید . در صورتی که به این شبکه متصل شده باشید پیام Waiting for users را مشاهده خواهید نمود و می توانید فایل های خود را انتقال دهید.

بیشتر بخوانید : دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

استفاده از شبکه ادهاک برای اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر

پس از ساخت شبکه ادهاک می توانید داده های خود را در روش های مختلفی بین کامپیوتر ها به اشتراک بگذارید .

• در صورتی که هر دو سیستم دارای ویندوز ۷ با بالاتر باشند ، می توانید از مشخصه homegroup استفاده نمایید . این مشخصه قابلیت اشتراک گذاری ویدیو ، مستندات ، عکس ، پرینتر ها و … را دارد .

• در صورتی که همه ی کامپیوتر ها دارای سیستم عامل ویندوز هستند، می توانید تمامی کامپیوتر ها را به گروه کاری متصل نمایید . اطمینان داشته باشید که می توانید تمامی فایل های خود را اشتراک گذاری کنید .

• در صورتی که کامپیوتر ها ترکیبی از سیستم های مک و ویندوز هستند مانند مک و ویندوز ، فقط می توانید مجوز دسترسی و ارسال فایل را به اشتراک بگذارید . مسئله ای اینجا اهمیت دارد این است که اکانت کاربری در ویندوز باید دارای رمز عبور باشد و روش اشتراک گذاری فایل در سیستم عامل های غیر ویندوز را به درستی انجام دهید .

ساده ترین روش برای اشتراک گذاری کردن داده در بین ویندوز ها این است که می توانید از homegroup استفاده نمایید . برای شروع این کار وارد control panel شده و روی homegroup کلیک کنید . در صورتی که به شبکه آدهاک شما کامپیوتری متصل شده باشد ، نمایش داده خواهد شد و می توانید با کلیک بر روی create a homegroup به آن ملحق شوید . شما انجام این مراحل توانسته اید یک  homegroup ایجاد نمایید . در صفحه ی بعد از شما پرسیده خواهد شد که می خواهید چه فایلی را برای اشتراک گذاری انتخاب کنید . پس از انتخاب نمودن گزینه ی مورد نظر بر روی دکمه  next کلیک کرده و به صفحه ای خواهید رسید یک رمز عبور را به شما عزیزان نمایش می دهد . پس از اتمام این مراحل می توانید وارد explore شده و بر روی گزینه ی homegroup کلیک کنید . وقتی که تمامی کامپیوتر ها به  homegroup متصل شد ، پوشه های به اشتراک گذاشته شده نمایش داده خواهند شد .

در صورتی که تمامی مراحل ذکر شده برای اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر را به درستی انجام داده باشید ، می توانید به راحتی تمامی فایل های خود را اشتراک گذاری کنید .

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.