اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر

connect-and-transfer-information-to-two-laptop-to-each-other

شاید لازم باشد که بخواهید اطلاعات لپ تاپ خود را به لپ تاپ دیگر منتقل کنید اما نمی دانید باید از چه روشی برای انجام این کار استفاده نماید . شما عزیزان می توانید با استفاده از چند روش متفاوت به انجام این کار بپردازید و به راحتی تمامی اطلاعات خود به یک لپ تاپ دیگر منتقل کنید . در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر به شما عزیزان آموزش دهیم .

بیشتر بخوانید : علت عدم اتصال لپ تاپ به وای فای و راه حل آن

آموزش اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر در ویندوز ۷

آموزش اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر که برای ویندوز ۷ نوشته شده است قابلیت اجرا در برنامه ویندوز ۸ و ویستا را نیز دارد . برای شروع این کار باید در اولین مرحله کنترل پنل خود را باز کنید و بر روی  Network and sharing center کلیک نمایید . سپس باید از بین گزینه های موجود ، گزینه ی setup a new connection or network را انتخاب کنید .

در مرحله ی بعد ، در پنجره  new connection گزینه ی setup a wireless ad hoc (computer-to-computer) network را  انتخاب نمایید.

در پنجره ای که برای شما باز خواهد شد ، باید اطلاعات شبکه ادهاک خود را وارد نمایید .

در اولین برای شبکه ی خود اسم انتخاب نموده و حالت امنیتی شبکه را انتخاب کنید . حالت امنیتی این شبکه به صورت  wps  یا بدون احراز هویت بوده و wpa2 به صورت شخصی است و به صورت پیش فرض دارای حالت wpa2-personal  که قوی تر از گزینه های دیگر است، می باشد . بر روی دکمه ی next  کلیک نموده و وارد مرحله ی بعد شوید . در این مرحله نیز اطلاعات شبکه کاملا نمایش داده خواهد شد . توجه داشته باشید که اگر گزینه save this network را تیک نزنید ، زمانی که اتصال تان را با شبکه ادهاک قطع خواهید کرد ، شبکه ناپدید می شود . در صورتی که بخواهید دوباره از شبکه استفاده کنید باید از اول شروع نمایید.

پس از اتمام این مراحل شما موفق به ساخت شبکه شده اید و لازم است که وارد بخش شبکه های وایرلس شوید و ببینید که شبکه ی جدیدی که ایجاد کرده اید نمایش داده می شود یا خیر . بر روی شبکه کلیک نموده و به آن متصل شوید . در صورتی که به این شبکه متصل شده باشید پیام Waiting for users را مشاهده خواهید نمود و می توانید فایل های خود را انتقال دهید.

بیشتر بخوانید : دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

استفاده از شبکه ادهاک برای اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر

پس از ساخت شبکه ادهاک می توانید داده های خود را در روش های مختلفی بین کامپیوتر ها به اشتراک بگذارید .

• در صورتی که هر دو سیستم دارای ویندوز ۷ با بالاتر باشند ، می توانید از مشخصه homegroup استفاده نمایید . این مشخصه قابلیت اشتراک گذاری ویدیو ، مستندات ، عکس ، پرینتر ها و … را دارد .

• در صورتی که همه ی کامپیوتر ها دارای سیستم عامل ویندوز هستند، می توانید تمامی کامپیوتر ها را به گروه کاری متصل نمایید . اطمینان داشته باشید که می توانید تمامی فایل های خود را اشتراک گذاری کنید .

• در صورتی که کامپیوتر ها ترکیبی از سیستم های مک و ویندوز هستند مانند مک و ویندوز ، فقط می توانید مجوز دسترسی و ارسال فایل را به اشتراک بگذارید . مسئله ای اینجا اهمیت دارد این است که اکانت کاربری در ویندوز باید دارای رمز عبور باشد و روش اشتراک گذاری فایل در سیستم عامل های غیر ویندوز را به درستی انجام دهید .

ساده ترین روش برای اشتراک گذاری کردن داده در بین ویندوز ها این است که می توانید از homegroup استفاده نمایید . برای شروع این کار وارد control panel شده و روی homegroup کلیک کنید . در صورتی که به شبکه آدهاک شما کامپیوتری متصل شده باشد ، نمایش داده خواهد شد و می توانید با کلیک بر روی create a homegroup به آن ملحق شوید . شما انجام این مراحل توانسته اید یک  homegroup ایجاد نمایید . در صفحه ی بعد از شما پرسیده خواهد شد که می خواهید چه فایلی را برای اشتراک گذاری انتخاب کنید . پس از انتخاب نمودن گزینه ی مورد نظر بر روی دکمه  next کلیک کرده و به صفحه ای خواهید رسید یک رمز عبور را به شما عزیزان نمایش می دهد . پس از اتمام این مراحل می توانید وارد explore شده و بر روی گزینه ی homegroup کلیک کنید . وقتی که تمامی کامپیوتر ها به  homegroup متصل شد ، پوشه های به اشتراک گذاشته شده نمایش داده خواهند شد .

در صورتی که تمامی مراحل ذکر شده برای اتصال و انتقال اطلاعات دو لپ تاپ به یکدیگر را به درستی انجام داده باشید ، می توانید به راحتی تمامی فایل های خود را اشتراک گذاری کنید .