دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

reasons-to-turn-off-your-laptop-pic2

با سلام خدمت شما کاربران عزیز ؛ در این مقاله با دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ مهمان خانه های شما هستیم. مشکلات متعددی هستند که باعث شده تا لپ تاپ شما به صورت ناگهانی خاموش شود. این مشکلات شامل ( ویروسی شدن لپ تاپ ، خراب شدن باتری و مشکل در سخت افزار لپ تاپ ) می باشد که در این مقاله این مشکلات را بررسی میکنیم .

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ( ویروسی شدن سیستم عامل )

اولین دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ویروس می باشد؛  بعضی از ویروس های سیستم عامل قابلیت خاموش کردن لپ تاپ شما را دارند و باید مواظب این ویروس ها باشید. ویروس از راه های اینترنت و اشتراک فایل به دستگاه شما منتقل می شود و احتمالا پیدا کردن این ویروس توسط شما بسیار کار زمان بری خواهد بود . برای رفع این مشکل و حذف ویروس ها می بایست نرم افزار آنتی ویروس را بر روی سیستم عامل خود نصب کنید. اگر از نرم افزار های آنتی ویروس استفاده نکردید و سیستم عامل شما دچار این مشکل شده است می بایست سیستم عامل خود را عوض کرده و بعد از نصب سیستم عامل جدید نرم افزار آنتی ویروس را نصب کنید تا از فعال شدن مجدد این ویروس جلوگیری شود.

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ - برتر رایانه

بشتر بدانید: علت عدم اتصال لپ تاپ به وای فای و راه حل آن | برتر رایانه

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ( خراب شدن باتری )

دومین دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ خراب شدن باتری می باشد؛  باتری های لپ تاپ از سل هایی تشکیل شده است که به مرور زمان سلامت خود را از دست می دهند و مثل قبل شارژ نگه نمی دارند ، برای بررسی این مشکل ابتدا می بایست لپ تاپ را خاموش کرده و باتری لپ تاپ را خارج کنید سپس کابل شارژر را به لپ تاپ متصل کرده و آن را روشن کنید . ( پیشنهاد ما این است که بعد از روشن شدن لپ تاپ ، آن را به اینترنت متصل کنید و کار های سنگین و گرافیکی با آن انجام دهید اگر لپ تاپ خاموش نشد مشکل از باتری بوده و باید آن را عوض کنید.) این مشکلی نیست که شما بتوانید با بررسی یک مورد آن را رفع کنید می بایست ساعت نگهداری شارژر لپ تاپ را هم بررسی کرده و مطمئن شوید که مشکل از باتری می باشد.

بیشتر بخوانید: فراموش کردن رمز بایوس لپ تاپ | رفع مشکل فراموش کردن رمز لپ تاپ

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ( مشکلات سخت افزاری )

در بعضی از موارد مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ یک مشکل سخت افزاری می باشد. به مرور زمان سخت افزار ها دچار آسیب می شوند و می بایست آنها را هر ۶ ماه یکبار چک کرده و اگر مشکلی در سخت افزار ها مشاهده میکنید اقدام به رفع آن نمایید. البته بهتر است این مشکل از طرف شما رفع نشود و لپ تاپ را به یک متخصص کامپیوتر نشان دهید تا به صورت تخصصی مورد آزمایش قرار بگیرد.

در بعضی از حالات گرد و غبار در لپ تاپ باعث این اتفاق می شود که می بایست برای جلوگیری از این کار هر ۳ ماه یکبار لپ تاپ را سرویس کرده و در جاهایی که گرد و خاک بسیار است از لپ تاپ استفاده نکنید.

” ممنون که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید “