علت عدم اتصال لپ تاپ به وای فای و راه حل آن | برتر رایانه

the-reason-for-not-connecting-laptop-to-wifi-and-its-solution

برای برخی از کاربران پیش آمده است که وای فای لپ تاپ شان بر روی سیستم فعال است اما کار نمیکند و به دستگاه متصل نمی شود . این مشکل دلایل مختلفی دارد که در ادامه مقاله امروز برتر رایانه به علت عدم اتصال لپ تاپ به وای فای و راه حل آن می پردازیم .

ابتدا قبل از انجام هر کاری اطمینان پیدا کنید که حالت پرواز لپ تاپ روشن نباشد در صورت فعال بودن حالت پرواز ارتباطات از جمله وای فای خاموش می شود . پس بهتر است این مورد را بررسی نمایید تا از روشن بودن وای فای دستگاه اطمینان یابید در صورت عدم اتصال در ادامه با ما همراه باشید .

ریست کردن دستگاه جهت رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای

اولین راه جهت وصل وای فای به لپ تاپ روشن و خاموش کردن مودم است زیرا ممکن است علت مربوط به مشکلاتی مربوط به آی پی باشد که در صورت ریستارت کردن آی پی تغییر و مشکل حل می شود .

تغییر اسم وای فای جهت رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای

در صورت وجود برخی کاراکترها در اسم وای فای موجب می شود اتصال انجام نگیرد که پیشنهاد می کنیم برای تغییر نام ابتدا SSID مخفی را ظاهر و اسم وای فای را با وارد نمودن کاراکترهای مجاز تغییر دهید . برای اینکار وارد تنظیمات مودم شوید و طبق مدل مودم به تغییر نام آن بپردازید .

بررسی تنظیمات برق دستگاه جهت رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای

از آن جا که لپ تاپ دستگاهی است که قابل حمل و جابه جایی است بر روی تنظیمات برق آن جهت استفاده بهینه از بانری مانور زیادی انجام شده است در صورتی که به دلیل کاهش برق و مصرف باتری وای فای روشن نشد تنظیمات زیر را با استفاده از دستورالعمل زیر بررسی نمایید :

بر روی آیکون باتری راست کلیک کنید .

گزینه Options Power را باز نمایید .

بر روی عبارت آبی رنگ Change Plan Settings در سمت راست گزینه Balanced کلیک کنید .

عبارت Change Advanced Power Settings را بزنید .

Wireless Adaptor Settings وسپس Power Saving Mode را بزنید .

در صورتی که لپ تاپ متصل به به شارژر است آن را بر روی Maximum Performance تنظیم نمایید .

در نهایت Ok را جهت اعمال تغییرات بزنید .

غیر فعال کردن آنتی ویروس جهت رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای

بعضی از آنتی ویروس ها اختلالاتی جهت اتصال اینترنت و وای فای ایجاد می نمایند در این حالت آنتی ویروس تان را قطع نمایید تا مشکل اینترنت و قطع وای فایتان حل شود . نرم افزار آنتی ویروس اختلال گر را حذف و برنامه جدیدی را بر روی سیستم تان نصب کنید تا ایمنی سیستم تان حفظ شود .

حذف و نصب دوباره آداپتور شبکه جهت رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای

یکی دیگر از راه حل های موجود جهت رفع مشکل چک نمودن آداپتور شبکه است که توجه داشته باشید در صورت حذف آن دیگر به اینترنت دسترسی نخواهید داشت . پیشنهاد می شود ابتدا فایل آداپتور از سایت پشتیبانی لپ تاپ تان دانلود و بعد اقدام به حذف آن کنید . در صورت حذف و نصب آن با استفاده از دسورالعمل زیر پیش بروید :

دکمه Win+R را بزنید .

عبارت devmegmt.msc را تایپ و اینتر کنید .

Network Adapters را پیدا کنید بر روی آن راست کلیک کرده  و Untistall را بزنید .

حالا آداپتور شبکه را حذف کنید و درایور دانلود شده را مجدد نصب نمایید .

سیستم را ریستارت کنید .

 

در صورتی که با روش های بالا مشکل رفع نشد امکان این که مشکل سخت افزاری باشد و کارت شبکه و یا قسمت های دیگر آسیب دیده است زیاد است که پیشنهاد می کنیم سیستم را جهت تعمیر و یا تعویض قطعات آسیب دیده به تعمیر کنندگان قطعات سخت افزاری بسپارید . جهت راهنمایی بیشتر و رفع مشکلات رایانه ای نیز می توانید با کارشناسان کمک رایانه برتر رایانه تماس حاصل فرمایید .