تغییر فونت اینستاگرام

تغییر فونت اینستاگرام - عکس هشت

اینستاگرام با وجود قابلیت های بسیار ویژه‌ی خود به عنوان یکی از پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی در ایران محسوب می‌شود. این سوشیال مدیا در جدیدترین آپدیت خود فونت هایی را به برنامه اضافه کرده است. این مسئله به علت تقاضای بسیار زیادی بوده که افراد برای استفاده از فونت های متنوع در اینستاگرام داشتند و به همین علت از برنامه‌های مختلف برای این کار استفاده می کردند. البته این فونت ها تنها در زبان انگلیسی اعمال می شوند و برای زبان فارسی چنین قابلیتی ارائه نشده است. به همین علت در این مقاله سعی داریم تا تمامی روش هایی که میتوان با استفاده از آن تغییر فونت اینستاگرام را انجام داد، به شما عزیزان شرح دهیم. لطفاً ادامه‌ی این مطلب را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: مشاهده میزان فعالیت در اینستاگرام

تغییر فونت اینستاگرام در استوری

استفاده از فونت های زیبا در استوری کمک می کند تا بتوانید استوری های جذاب تری را ایجاد کنید و به این طریق فالوور هایتان را افزایش دهید. همان طور که گفته شد برای تغییر فونت اینستاگرام در استوری راهکاری از طرف خود برنامه اینستاگرام ارائه شده است و در جدیدترین آپدیت این برنامه می توان از این قابلیت استفاده نمود. روش تغییر فونت استوری در ادامه شرح داده می شود:

مرحله ۱: ابتدا اینستاگرام خود را به جدید ترین ورژن آپدیت نمایید و سپس با تپ کردن روی عکس پروفایل خود یا کشیدن صفحه از سمت چپ به راست وارد قسمت استوری شوید.

مرحله ۲: حال عکس جدیدی را به استوری اضافه کنید و یا روی Create ضربه بزنید.

تغییر فونت اینستاگرام در آپدیت جدید اینستاگرام

مرحله ۳: سپس با تپ کردن روی Tap to type عبارتی را به انگلیسی تایپ کنید. شما می توانید در این مرحله با ضربه روی کادری که در بالا و در قسمت وسط صفحه قرار گرفته و به طور معمول عبارت CLASSIC در آن نوشته شده، فونت را تغییر دهید. در این حالت پنج نوع فونت در اختیار شما قرار می گیرد. اما اگر به فونت های بیشتری نیاز دارید تغییری در این مورد ایجاد نکرده و روی Next ضربه بزنید.

تغییر فونت اینستاگرام در استوری

تغییر فونت اینستاگرام - فونت انگلیسی

مرحله ۴ : در این مرحله روی متن نوشته شده یک بار دیگر تپ کنید تا فونت های جدید برای شما نمایش داده شوند.

تغییر فونت اینستاگرام - فونت های جدید اینستاگرام

همان طور که مشاهده کنید تعدادی فونت جدید در اختیار شما قرار داده شده که می توانید از آن ها در متن خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: دانلود ویدیو های Reels اینستاگرام

سایت تغییر فونت اینستاگرام

سایت igfonts

با کمک گرفتن از سایت igfonts می توانید به فونت های بیشتری دسترسی پیدا کنید و از آن ها در استوری و یا بیو خود استفاده نمایید. با کمک گرفتن از این سایت به راحتی می توانید با تغییر فونت اینستاگرام استوری های جذاب تری را بسازید و بیو خود را تغییر دهید. در نظر داشته باشید که این وب سایت به صورت رایگان قابل استفاده است و به راحتی می توان با آن کار کرد.

مرحله ۱: برای تغییر فونت در اینستاگرام ابتدا وارد سایت igfonts به آدرس https://igfonts.io شوید و سپس روی عبارت AGREE ضربه بزنید.

مرحله ۲: حال در کادر ایجاد شده متن مورد نظر خود را تایپ نمایید. با این وجود در قسمت پایین می توانید فونت هایی که این سایت ارائه می دهد را ببینید و فونت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تغییر فونت اینستاگرام با سایت

مرحله ۳: در صورتی که به انتهای صفحه بروید می توانید با ضربه روی گزینه load more font به فونت های جذاب دیگری دسترسی پیدا کنید و با ضربه روی Design for our font نیز می توانید فونت جدیدی را طراحی کنید.

تغییر فونت اینستاگرام - دسترسی به فونت های جدید

بیشتر بخوانید: بهترین روش های افزودن فونت به پاورپوینت

سایت lingojam

شما می توانید برای تغییر فونت در اینستاگرام خود از سایت lingojam نیز استفاده کنید و با ورود به این سایت به فونت های بسیار زیادی دسترسی پیدا کنید.

مرحله ۱: برای این کار وارد سایت lingojam شوید و در کادر قرار گرفته عبارت مورد نظر خود را تایپ کنید.

مرحله ۲: حال فونتی که مورد نظرتان قرار گرفته را کپی کنید و در قسمت دلخواه در اینستاگرام Paste نمایید.

برای تغییر فونت در اینستاگرام می توانید از برنامه هایی مثل Fonts for Instagram، Cool font و Text Font Generator نیز استفاده کنید، اما با توجه به حجمی که این برنامه ها در فضای موبایل شما اشغال می کنند استفاده از سایت بهتر خواهد بود.

تغییر فونت اینستاگرام با سایت رایگان

بیشتر بخوانید: بهم ریختن فونت فارسی و انگلیسی در پاورپوینت

سخن آخر

در نظر داشته باشید که هنوز راهکاری برای استفاده از فونت فارسی در اینستاگرام ارائه نشده و در صورتی که علاقه مند به استفاده از فونت های فارسی جذاب هستید، تنها راه حل این است که عکس نوشته هایی را با برنامه های مختلف بسازید و در استوری یا پست های خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد و راهکار های خوبی را به شما ارائه نماید.