بهترین روش های افزودن فونت به پاورپوینت

Best-Ways-To-Add-Fonts To PowerPoint-pic-1

پاورپوینت یکی از کاربردی ترین نرم افزار هایی است که توسط شرکت مایکروسافت در مجموعه نرم افزار آفیس ارائه شده است. با استفاده از این نرم افزار می توان اسلاید متحرک ساخت و از آن ها در همایش ها، ارائه های دانشجویی و … استفاده نمود، به همین علت این نرم افزار کاربردی در محیط های تحصیلی و دانشجویی بسیار کارآمد است، همچنین تمامی محیط های آموزشی می توانند به وسیله آن آموزش را ساده و قابل درک نمایند. با استفاده از پاورپوینت احتیاج به فونت های متنوع برای تایپ وجود دارد، به همین علت قصد داریم تا در این مقاله بهترین روش های افزودن فونت به پاورپوینت را به صورت کامل شرح دهیم تا به این ترتیب شما بتوانید با استفاده از فونت های متنوع اسلاید های جذاب تری را تهیه نمایید.

افزودن فونت به پاورپوینت به روش اتوماتیک

هنگامی که شما متنی را تایپ می نمایید، مهم ترین عنصر زیبایی آن فونت خواهد بود. به این ترتیب در نرم‌ افزارهایی مانند ورد و پاورپوینت استفاده از فونت های مناسب بسیار دارای اهمیت است. در این مقاله قصد داریم تا بهترین روش افزودن فونت به پاورپوینت را به شما عزیزان ارائه دهیم. برای انجام این کار لطفاً مراحل زیر را طی نمایید:

مرحله ۱: فونت مورد نظر خود را انتخاب و از طریق گوگل دانلود نمایید. شما می توانید یک پکیج از فونت های مختلف را دانلود کنید.

افزودن فونت به پاورپوینت - دانلود فونت

افزودن فونت به پاورپوینت - روش اتوماتیک

مرحله ۲: به قسمتی که فایل دانلودی در آن قرار گرفته بروید و فونت را از حالت فشرده خارج کنید.

مرحله ۳: فایلی برای شما ایجاد می شود که به طور معمول دارای فرمت TTF می باشد. روی فایل راست کلیک کنید و سپس روی گزینه Install ضربه بزنید.

مرحله ۴: به این ترتیب سیستم شما فونت را به کامپیوتر و نرم افزار های آفیس اضافه می کند و می توان از آن استفاده کرد. در صورتی که نرم افزار را باز کردید و فونت مورد نظر خود را نیافتید، پاورپوینت را ببندید و دوباره باز نمایید و اگر باز هم نتوانستید فونت را بیابید سیستم را ریست کنید و مجدد وارد پاورپوینت شوید. در نظر داشته باشید که با استفاده از این روش می توان از فونت ها در دیگر نرم افزار های آفیس مانند ورد نیز استفاده نمود.

بیشتر بخوانید: اضافه کردن واتر مارک در پاورپوینت

روش افزودن فونت به پاورپوینت در ویندوز ۷ و ۸

در صورتی که با استفاده از روش مرحله قبل نتوانستید فونتی را به پاورپوینت اضافه کنید می توانید از روش دستی استفاده نمایید. افزودن فونت به پاورپوینت در روش دستی در ویندوز ۱۰ متفاوت از ویندوز ۷ و ۸ می باشد.

مرحله ۱: ابتدا وارد Control Panel سیستم خود شوید. کنترل پنل در منو استارت سیستم شما وجود دارد.

مرحله ۲: گزینه Font را پیدا کنید و وارد آن شوید. در بالای صفحه کنترل پنل کادری برای جستجو وجود دارد، در صورتی که نتوانستید گزینه فونت را پیدا کنید، آن را جستجو نمایید.

افزودن فونت به پاورپوینت - روش دستی

مرحله ۳: در این قسمت تمامی فونت های نصب شده روی دستگاه شما مشخص هستند و برای اضافه کردن فونت جدید می توان از قابلیت درگ استفاده کرد. برای این کار فونت را بکشید و در وسط پنجره ی Font رها کنید. در صورتی که نخواستید از این روش استفاده کنید می توانید فایل را کاپی کرده و در این پنجره paste نمایید.

در ادامه بهتر است سیستم خود را ریستارت کنید تا فونت به نرم افزار ها اضافه شود. در نظر داشته باشید که در صورتی که نرم افزار پاورپوینت در طول نصب فونت باز باشد، نمی توان فونت را به آن اضافه کرد و باید نرم افزار را یکبار ببندید و دوباره باز نمایید تا فونت به آن اضافه شود. همچنین توجه نمایید که تنها فرمت های TTF و OTF برای پاورپوینت قابل شناسایی می باشند و در صورتی که فونتی با فرمت دیگری را روی آن نصب کنید اجرا نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: آموزش چند روش عدم دسترسی به فایل در پاورپوینت

افزودن فونت به پاورپوینت در ویندوز ۱۰ و سیستم عامل مک

افزودن فونت در ویندوز ۱۰

برای افزودن فونت به پاورپوینت در ویندوز ۱۰ باید مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: ابتدا پوشه فونت را پیدا کنید و وارد آن شوید. در صورتی که نتوانستید پوشه مورد نظر را پیدا کنید در منو استارت وارد قسمت Settings شوید و عبارت Font را جستجو کنید.

مرحله ۲: پوشه ای برای شما باز می شود که می توانید در آن تمامی فونت های نصب شده روی سیستم را مشاهده کنید و با استفاده از Copy و Paste کردن فونت، آن را به فونت های خود اضافه کنید تا به فونت های پاورپوینت شما اضافه شود.

در نظر داشته باشید که در این روش نیز رعایت تمامی نکاتی که در قسمت بالا شرح داده شد ضروری است.

افزودن فونت در سیستم عامل مک

در سیستم عامل مک اضافه کردن فونت به راحتی امکان پذیر است و تنها کافی است تا روی فونت مورد نظر دبل کلیک نمایید و منتظر شوید تا یک پنجره برای شما باز شود. در پایین این پنجره روی گزینه Install Font کلیک نمایید و به راحتی از فونت اضافه شده در سیستم استفاده کنید.

در این سیستم عامل نمی توانید از فونت های مخصوص ویندوز استفاده کنید و باید فونت مربوط به سیستم عامل مک را دانلود نمایید.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. از همراهی شما سپاس گزاریم.

بیشتر بخوانید: بهم ریختن فونت فارسی و انگلیسی در پاورپوینت