ترفند های افزایش سرعت اینترنت رایتل

ترفند های افزایش سرعت اینترنت رایتل - عکس یک

بسیاری از افراد به جای خریداری مودم و استفاده از وای فای برای اتصال به اینترنت از اینترنت دیتای موبایل خود استفاده می کنند. شما می ‌توانید با توجه به سیم کارت خود از اپراتور های رایتل، همراه اول و ایرانسل اینترنت تهیه کرده و با استفاده از آن وارد شبکه جهانی وب شوید. اما متاسفانه بسیاری از کاربران از سرعت پایین اینترنت برخی از اپراتور ها شکایت دارند. در صورتی که از اینترنت رایتل استفاده می‌ کنید حتماً ادامه این مطلب را دنبال نمایید چرا که قصد داریم تا ترفند های افزایش سرعت اینترنت رایتل را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: دریافت ریز مکالمات رایتل

مهمترین راهکار های افزایش سرعت اینترنت رایتل

تست سرعت اینترنت

قبل از استفاده از ترفند های مختلف برای افزایش سرعت اینترنت رایتل لازم است تا تست سرعت اینترنت را انجام دهید. برای انجام این کار روی لینک تست سرعت ضربه بزنید و سپس گزینه “شروع تست” را انتخاب نمایید.

حال منتظر بمانید تا تست سرعت کامل شود و در قسمت “سرعت دانلود” و “سرعت آپلود” اعدادی نمایش داده شود.

در صورتی که این اعداد دارای واحد kbps باشند یعنی سرعت اینترنت شما از ۱Mps پایین‌تر می باشد و لازم است تا حتماً با شماره ۲۰۰ از طریق سیم کارت رایتل تماس بگیرید و مشکل مربوطه را گزارش کنید. به این صورت برای شما پرونده تشکیل شده و مشکل برطرف خواهد شد.

اما در صورتی که سرعت آپلود و دانلود بالای ۱Mps باشد اما همچنان به دنبال راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت میگردید لازم است تا به نکات زیر توجه نمایید.

افزایش سرعت اینترنت رایتل - تست سرعت رایتل

بیشتر بخوانید: روش های لغو سرویس های پیامکی و پولی همراه اول، ایرانسل و رایتل

از VPN استفاده نکنید

مطمئناً بسیاری از کاربران برای چک کردن پیام های تلگرام یا برای تغییر IP از VPN استفاده می کنند. متاسفانه فعال کردن VPN باعث تاثیر مخرب روی سرعت اینترنت رایتل می شود. در صورتی که مجبور به استفاده از VPN هستید توصیه می کنیم تا حتماً پس از هر بار استفاده اینترنت خود را خاموش کرده و گوشی موبایل را روی حالت هواپیما قرار دهید. به این صورت سرعت اینترنت افزایش خواهد یافت و مشکل رفع میشود.

شبکه اینترنت را تغییر دهید

در صورتی که شبکه اینترنت را تغییر دهید برخی از مشکلات احتمالی رفع می شود برای این کار وارد قسمت تنظیمات گوشی موبایل خود شده و سپس گزینه Connections را انتخاب کنید.

روی Mobile networks ضربه بزنید.

به این صورت سیم کارت های موجود در موبایل شما نمایش داده می شوند که لازم است تا Network mode Rightel را انتخاب کنید.

افزایش سرعت اینترنت رایتل - تغییر حالت شبکه

حال شبکه را تغییر داده و مجدداً بررسی کنید که سرعت تغییری کرده است یا خیر؟!

تغییر حالت شبکه گوشی موبایل

روش های افزایش سرعت اینترنت رایتل

ایجاد APN جدید

برای افزایش سرعت اینترنت رایتل می توانید هر چند وقت یکبار APN های رایتل را پاک کرده و مجدداً APN جدید ایجاد کنید. به این صورت اگر از VPN استفاده کرده باشید تاثیرات مخرب آن بر روی سرعت از بین خواهد رفت و سرعت اینترنت افزایش می یابد. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد قسمت تنظیمات موبایل خود شوید و سپس گزینه Connections را انتخاب کنید.

روی Mobile networks تپ نمایید.

در صفحه جدید روی Access Point Names ضربه بزنید.

در این صورت می ‌توانید با انتخاب گزینه ADD یک APN جدید ایجاد کنید.

تغییر apn رایتل

بعد از انتخاب ADD در قسمت Name و APN عبارت Rightel را وارد نمایید.

در نهایت روی سه نقطه قرار گرفته در قسمت بالا، سمت راست ضربه زده و در میان گزینه های موجود Save را انتخاب کنید.

به این صورت APN جدید ثبت می شود و می توانید آن را استفاده کرده و APN های قبلی را پاک کنید.

روش های ایجاد یک APN جدید در رایتل

بیشتر بخوانید: بهترین بسته های اینترنتی کدامند ؟ | مخصوص مشترکین همراه اول ، ایرانسل و رایتل

پاک کردن حافظه کش برنامه

در برخی مواقع افت سرعت اینترنت به علت مشکلاتی است که در گوشی موبایل ایجاد می شود .در واقع افزایش حجم فایل های موبایل باعث ایجاد اختلالاتی در آن شده و ممکن است کندی سرعت را در پی داشته باشد. در صورتی که فایل های کش افزایش پیدا کرده و بخش زیادی از منابع سیستم را درگیر کنند سرعت اینترنت دچار افت می شود. شما می توانید با استفاده از آموزشی که در گذشته برای پاک کردن فایل کش در سایت قرار داده شده استفاده نمایید و سپس این نوع فایل ها را پاک کنید. سپس مجدداً بررسی کنید که سرعت اینترنت دچار تغییر شده است یا خیر؟

بیشتر بخوانید: پاک کردن حافظه کش گوشی اندروید | آموزش اندروید