قفل کردن واتساپ با اثر انگشت در گوشی اندروید و آیفون

whatsapp-with-fingerprint-on-phone-lock-android

از آنجا که گوشی هر فردی جزء وسایل شخصی محسوب می شود امنیت و حفظ حریم شخصی آن نیز حائز اهمییت است که مطمئناً با استفاده از رمز عبور یا اثر انگشت یا با هر روش دیگر سعی در برقراری امنیت گوشی و اطلاعات شخصی موجود در آن است . از آن جا که کاربران گوشی همراه حداقل از یک پیام رسان اینترنتی و مجازی استفاده می نمایند مایل هستند که علاوه بر امنیت گوشی خود امنیت شبکه های مجازی و پیام رسانی که در آن فعالیت می نمایند هم حفظ شود . به همین دلیل واتساپ یک قابلیت جدید برای کاربران خود ارائه داده است و بیش از بیش درصدد تأمین امنیت کاربران خود بوده است . در این مقاله از برتر رایانه به شما آموزش قفل کردن واتساپ با اثر انگشت در گوشی اندروید و آیفون را آموزش خواهیم داد .

بیشتر بخوانید : ۲ روش مخفی کردن گزینه آنلاین در واتساپ

نحوه قفل کردن واتساپ با اثر انگشت بدون نرم افزار

این قابلیت جدید که به برنامه پرطرفدار واتساپ اضافه شده است تنها با به روز رسانی برنامه به آخرین نسخه امکان پذیر است و بعد از به روز رسانی برنامه به طور خودکار اضافه می شود . توجه نمایید که برای استفاده از این قابلیت نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزار نمی باشد اما باید گوشی تان مجهز به حسگر اثر انگشت باشد تا بتوانید از این قابلیت استفاده نمایید  . در این صورت در ادامه با استفاده از دستورالعمل زیر شروع به فعال سازی قفل واتساپ با اثر انگشت نمایید .

⇐ روش فعال سازی ( گوشی اندروید )

برای قفل کردن واتساپ با اثر انگشت در گوشی اندروید با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

ابتدا برنامه واتساپ را باز نمایید .

سپس علامت سه نقطه در بالای صفحه را تپ کنید .

وارد گزینه Settings شوید تا وارد تنظیمات حساب کاربری واتساپ شوید .

حالا گزینه Account رو سپس وارد قسمت Privacy آیکن قفل شوید .

قفل کردن واتساپ با اثر انگشت در گوشی اندروید و آیفون - مرحله اول و دوم

در لیستی که مشاهده می کنید به قسمت پایین بروید و گزینه ی  Fingerprint lock  را انتخاب کنید .

قفل کردن واتساپ با اثر انگشت در گوشی اندروید و آیفون - مرحله سوم

در این قسمت یک آپشن موجود است که برای فعال سازی زبانه مقابل گزینه Unlock with fingerprint را به سمت راست بکشید تا فعال شود .

با اینکار درواقع شما قفل اثر انگشت واتساپ گوشی خود را فعال نموه اید . در قسمت ظاهر شده Confrim fingerprint شما باید انگشت خود را بر روی حسگر اثر انگشت موبایل قرار دهید تا این گزینه برایتان فعال شود .

در صفحه ی بعدی در قسمت Automatically lock سه گزینه وجود دارد :

• با علامت دار کردن گزینه اول Immediately شما بلافاصله بعد از خروج شدن از برنامه واتساپ قفل فعال شده و برای باز کردن نیاز به فشردن حسگر انگشت گوشی تان هستید .

• با علامت دار کردن گزینه After 1 minute و After 30 mintutes به ترتیب بعد از یک دقیقه در مدت زمان کوتاه و ۳۰ دقیقه در مدت زمان طولانی تر صفحه واتساپ شما قفل می شود .

• هم چنین با کشیدن زبانه مقابل گزینه Show content in notifications محتوای پیام به صورت اعلان بر روی صفحه ی گوشی تان نشان داده می شود در مایل نبودن به مشاهده جزئیات پیام زبانه را غیر فعال نگه دارید .

قفل کردن واتساپ با اثر انگشت در گوشی اندروید و آیفون - مرحله چهارم

در نهایت شما برای وارد شدن به واتساپ دیگر نیاز به فعال سازی قفل اثر انگشت دارید و با این روش امنیت اطلاعات موجود در این پیام رسان را بالا برده اید و کسی جز شما امکان باز کردن صفحه واتساپ گوشی تان را ندارید .

نحوه قفل کردن واتساپ با اثر انگشت در گوشی آیفون

⇐ روش فعال سازی ( گوشی آیفون )

برای فعال کردن قفل واتساپ با اثر انگشت در گوشی آیفون همانند روش فعال سازی در گوشی اندورید است که به طور کامل برایتان توضیح دادیم . با این تفاوت که با وارد شدن به گزینه Privacy در تنظیمات حساب کاربری آیفون باید گزینه Screen Lock را انتخاب کنید .

با انتخاب این گزینه آپشن مربوط به اثر انگشت تحت عنوان Touch ID را که مربوط به اثر انگشت است را بزنید و انگشتان را برای فعال سازی بر روی حسگر گوشی تان قرار دهید . در نهایت توانسته اید قفل اثر انگشت را در گوشی آیفون خود به راحتی فعال کنید .