روش های روشن و خاموش کردن صفحه گوشی با دو ضربه

ways-to-turn-the-phone-screen-on-and-off-with-double-tap-pic-1

بسیاری از افراد علاقه مندند تا برای دسترسی به قابلیت های مختلف گوشی موبایل خود از میانبر های مختلف استفاده کنند. به این صورت دسترسی شما به برخی از امکانات موجود در گوشی موبایل تان تسریع شده و احتیاج به زمان گذاری زیاد نخواهید داشت. برای مثال به جای استفاده از دکمه پاور برای روشن و خاموش کردن اسکرین موبایل می توان با دو ضربه به صفحه گوشی آن را روشن یا خاموش نمود. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش های روشن و خاموش کردن صفحه گوشی با دو ضربه را به شما عزیزان آموزش دهیم. توجه داشته باشید که این قابلیت در برخی از گوشی‌ های هوشمند فعال بوده اما در بعضی از موارد احتیاج است تا از نرم ‌افزارهای مختلف استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: روش های غیر فعال کردن ارور Data usage warning

مراحل روشن و خاموش کردن صفحه گوشی با دو ضربه در اندروید

روشن و خاموش کردن صفحه گوشی با دو ضربه در مدل های مختلف گوشی موبایل از جمله سامسونگ، شیائومی، هواوی و… اندکی با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل آموزش این قابلیت بر اساس مدل ‌های مختلف موبایل ارائه می شود:

استفاده از قابلیت Double tap در گوشی سامسونگ

در صورتی که از گوشی سامسونگ گلکسی استفاده می کنید برای دسترسی به این قابلیت ابتدا وارد تنظیمات یا Setting گوشی موبایل خود شده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

در بخش تنظیمات گزینه Advanced features را انتخاب نمایید.

روی Motions and gestures تپ کنید.

روشن و خاموش کردن صفحه گوشی با دو ضربه در گوشی های سامسونگ

به این صورت می توانید گزینه Double tap to turn off screen را مشاهده کرده و با فعال کردن کلید کشویی کنار آن از این قابلیت استفاده نمایید.

روشن و خاموش کردن صفحه گوشی با دو ضربه در سامسونگ گلکسی

حال در موبایل خود روی یک فضای خالی دو بار ضربه بزنید تا صفحه خاموش شود. به همین صورت برای روشن کردن صفحه کافی است تا مجدداً دو بار روی آن تپ نمایید. توجه داشته باشید که این روش برای گوشی های سامسونگ با اندروید ۱۱ به بالا فعال است و متاسفانه در نسخه های پایین تر امکان دسترسی به آن وجود نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: روش های رفع مشکل وصل نشدن گوشی اندروید به بلوتوث

استفاده از قابلیت Double tap در گوشی هواوی

در صورتی که قصد دارید از قابلیت Double tap در گوشی هواوی استفاده کنید کافی است ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و سپس گزینه  Accessibility features را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد روی Shortcuts & gestures  تپ کنید.

وارد Wake screen شوید.

به این صورت می توانید گزینه Double-tap screen to wake را فعال کرده و از این قابلیت برای روشن و خاموش کردن صفحه موبایل خود استفاده نمایید.

راهکارهای روشن و خاموش کردن صفحه گوشی با دو ضربه با استفاده از برنامه

نرم افزار Super Status Bar

برای روشن و خاموش کردن صفحه گوشی با دو ضربه در اندروید های پایینتر از ۱۱ نیاز است تا از برنامه های مختلف استفاده شود. در صورتی که این قابلیت در گوشی موبایل شما فعال نیست توصیه می کنیم تا اپلیکیشن Super Status Bar را از طریق گوگل پلی استور دانلود کرده و روی گوشی اندرویدی خود نصب نمایید.

سپس وارد برنامه شده و گزینه Gestures را انتخاب کنید.

فعال کردن قابلیت double tap در گوشی با استفاده از برنامه

حال روی Double-tap تپ نمایید.

روش های فعال سازی قابلیت double tap

این قابلیت به صورت پیشفرض برای خاموش کردن صفحه موبایل فعال می باشد البته شما می توانید این گزینه را تغییر داده و از آن برای اسکرین شات گرفتن، باز کردن برنامه ها یا… استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای فعال سازی این گزینه لازم است تا حتماً گوشی موبایل خود را ریستارت کرده و سپس مجدداً وارد آن شوید.

بیشتر بخوانید: نحوه اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی در گوشی های اندرویدی

نرم افزار Double Tap Screen On and Off

در کنار اپلیکیشن Super Status Bar که بیشتر برای گوشی های سونی کاربرد دارد می‌ توانید نرم ‌افزار Double Tap Screen On and Off را نیز دانلود کرده و در گوشی شیائومی، سامسونگ و… برای روشن و خاموش کردن صفحه موبایل از آن استفاده کنید. برای فعال کردن این قابلیت ابتدا نرم افزار را دانلود کرده و سپس وارد آن شوید.

حال کلید کشویی کنار عبارت Double tap to screen off را روشن کرده تا به رنگ آبی در بیاید. به این صورت با دو بار ضربه زدن روی صفحه اسکرین گوشی موبایل خاموش می شود. در صورتی که قصد دارید تا در هنگام روشن کردن صفحه نیز از این قابلیت استفاده کنید لازم است تا دکمه کشویی کنار عبارت Double tap to screen on را فعال نمایید. البته این قابلیت تنها در گوشی هایی که دارای اندروید ۸ یا بالاتر هستند فعال می باشد.

فعال سازی double tap در گوشی های اندرویدی