نحوه اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی در گوشی های اندرویدی

how-to-add-a-widget-to-your-home-screen-on-android-phones-pic-6

ویجت ها برای دسترسی سریع تر به برخی از قابلیت های گوشی های اندرویدی طراحی شده ‌اند و با قرار دادن آن ها روی صفحه اصلی می توانید به امکانات بسیار زیادی مانند نمایش ساعت، تغییرات آب و هوا و… دسترسی پیدا کنید. شما می ‌توانید ویجت هایی را روی صفحه اصلی قرار دهید یا برخی از آن ها را پاک کنید به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا آموزشی در رابطه با نحوه اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی در گوشی های اندرویدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. لطفاً در ادامه همراه ما باشید و از سایر مقالات و آموزش های موجود در سایت نیز دیدن کنید.

بیشتر بخوانید: دلایل کند شدن گوشی هوشمند

مراحل اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی

اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی باعث می شود تا امکانات بسیار زیادی در اختیار شما قرار بگیرد. مراحل انجام این کار بسیار ساده است و به این طریق بدون باز کردن برنامه ها برخی از امکانات آن ها در اختیار شما قرار می گیرد. در صورتی که قصد دارید تا ویجتی را به صفحه اصلی گوشی موبایل خود اضافه کنید ابتدا در این صفحه تپ کرده و انگشتتان را برای چند لحظه نگه دارید.

اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی در اندروید

به این صورت منوی جدیدی برای شما نمایش داده می شود که می توانید از میان گزینه های موجود Widgets را انتخاب کنید.

اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی و جا به جایی آن

با انجام این کار تمامی ویجت های گوشی موبایلتان نمایش داده می ‌شوند و می ‌توانید با کشیدن صفحه از سمت راست به چپ تمامی ویجت های موجود را مشاهده کنید. بسیاری از برنامه ها دارای ویجت هستند اما ممکن است برای تمامی اپلیکیشن ها چنین امکانی وجود نداشته باشد بنابراین تنها از میان ویجت های موجود قادر به انتخاب خواهید بود.

بیشتر بخوانید: همه چیز در رابطه با کلیپ بورد اندروید

همچنین ذکر این نکته ضروری است که برخی از ویجت ها دارای چند نوع نمایش مختلف هستند و در صورتی که روی آنها تپ کنید می توانید مدل های مختلف نمایش ویجت مورد نظر را مشاهده و یکی از آن ها را انتخاب کنید.

افزودن ویجت در اندروید

برای قرار دادن هر یک از ویجت ها روی صفحه اصلی انگشتتان را روی آن نگه دارید و سپس ویجت را روی صفحه اصلی بکشید و رها کنید.

به این صورت ویجت مورد نظر در صفحه اصلی اضافه می ‌شود و امکان جا به جایی یا حذف آن برای شما فراهم خواهد بود.

روش های حذف و اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی

بعد از اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی نوبت به مدیریت آن میرسد. در واقع شما می توانید اقدام به اضافه کردن ویجت، پاک کردن آن و یا جابجایی اش نمایید.

برای جابجایی ویجت در صفحه روی آن تپ کرده و چند لحظه انگشت خود را نگه دارید. به این صورت کادری دور تا دور ویجت قرار میگیرد که نشان از امکان جابه جا شدن ویجت می باشد. بنابراین میتوانید با کشیدن ویجت آن را جا به جا کنید و در قسمت مشخصی از صفحه قرار دهید.

جا به جایی ویجت در اندروید

در هنگام جابجایی ویجت در قسمت های مشخصی از صفحه علامت نقطه یا + را مشاهده خواهید کرد و شما میتوانید تنها در این فواصل ویجت را جابجا نمایید.

متاسفانه امکان کوچک و بزرگ کردن تمامی ویجت ها وجود ندارد و بهتر است با توجه به ابعاد آن ها فضایی را برای هر ویجت اختصاص دهید البته بعد از انتخاب ویجت می توانید این قابلیت را در آن بررسی کنید برای مثال ویجت سرچ گوگل در گوشی های سامسونگ به راحتی کوچک و بزرگ میشود.

همچنین در برخی از ویجت ها امکان سفارشی سازی وجود دارد و برای مثال شما می توانید رنگ پس زمینه آن را عوض کرده و تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از آیکون پک اندروید

حذف ویجت در در گوشی های اندروید

برای حذف ویجت ها کافی است تا مدتی انگشتتان را روی ویجت مورد نظر نگه دارید تا آیکون سطل زباله یا گزینه Remove را در بالای ویجت مشاهده کنید. سپس می توانید با انتخاب گزینه Remove ویجت را پاک کنید. همچنین در صورتی که اپلیکیشنی را از گوشی موبایل خود Uninstall نمایید ویجت مرتبط با آن نیز پاک خواهد شد.

حذف ویجت در اندروید

توجه داشته باشید که برای اضافه کردن ویجت های بیشتر می توانید روی لینک Widgets کلیک نمایید و با ورود به گوگل پلی استور ویجت های مورد نیاز را دانلود کنید.