شیوه های انتقال شارژ باتری از موبایل به موبایل دیگر

ways-to-transfer-battery-charge-from-one-mobile-to-another

برای خیلی از افراد شاید تعجب داشته باشد که چگونه می توان شارژ باتری گوشی موبایل هوشمند را به موبایل هوشمند دیگر منتقل نمود. در واقع این دغدغه بسیاری از افراد است که همواره در مکان یا شرایطی قرار گیرند که به برق محدودیت داشته باشند و با داشتن دو گوشی موبایل به فکر این بیفتند که شارژ باتری آن را منتقل کنند. در واقع بعضی از مدل های موبایل های هوشمند این قابلیت را دارد تا بتوانید شارژ آنها را به دیگر دستگاه های شارژی نظیر گوشی منتقل نمایید. ناگفته نماند که این قابلیت برای تمامی گوشی ها فعال نیست اما در گوشی هایی که این قابلیت فعال است شما به راحتی می توانید به سه شیوه مختلف به انتقال شارژ باتری از موبایل به موبایل دیگر بپردازید، برای بررسی این قابلیت‌ها در ادامه با برتر رایانه همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : بررسی قابلیت استوری توییتر

معرفی مدل های گوشی جهت انتقال شارژ باتری از موبایل به موبایل دیگر

در صورتی که بخواهید مدل های گوشی موبایل را برای شما عزیزان معرفی کنیم بیشتر گوشی های پرچمدار اصلی سامسونگ از این قابلیت پشتیبانی می کنند و بعضی دیگر از مدل های گوشی اندروید نیز از این ویژگی پشتیبانی خواهند نمود و این امکان وجود دارد که از طریق یک گوشی هوشمند دیگر بتوانید گوشی تان را شارژ کنید.

برای اینکه متوجه شوید موبایلتان از این قابلیت پشتیبانی می کند یا خیر باید از مشخصات گوشی موبایل که در بخش تنظیمات پایین صفحه یا گزینه About Phone را بررسی نمایید.

در صورتی که دارای گوشی موبایل سامسونگ هستید و از شارژر بی سیم استفاده می کنید انجام این کار بسیار راحت خواهد بود. تنها کافیست به تنظیمات گوشی بروید و در صفحه اصلی گزینه Battery and device care را بیابید و وارد آن قسمت شوید.

در صفحه ای که برای تان باز می شود گزینه Battery را انتخاب نموده و سپس بر روی Wireless power sharing تب نمایید.

حالا می توانید از این قابلیت استفاده نموده و با تغییر از گزینه On به Off توانید آن را فعال و غیرفعال کنید. پس از فعال سازی این گزینه صفحه گوشی خود را به سمت پایین بگیرید و گوشی دوم را در پایین آن بگذارید.

در این شرایط وقتی که دو موبایل به درستی بر روی یکدیگر قرار بگیرند فرأیند شارژ به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد. تنها باید اطمینان پیدا کنید که کویل شارژ به درستی روی هم منطبق شده است. در صورتی که برای این کار با مشکل مواجه شدید و گوشی شارژ نشد می توانید با برداشتن قاب گوشی مجدداً تلاش کنید.

استفاده از کابل جهت شارژ باتری موبایل به موبایل دیگر

کابل علاوه بر قابلیت هایی که دارد امکان انتقال باتری از یک موبایل به موبایل دیگر را نیز فراهم کند. برای این کار ابتدا یک کابل تهیه نمایید و سریع کوچکتر آن را به موبایل وصل کنید که شارژ بیشتری دارد و می خواهید شارژ از آن انتقال دهید.

پس از آن کابل شارژ گوشی خود را برداشته و یک سرش را به گوشی خود و سر دیگر را به سمت بزرگتر وصل نمایید. با انجام این کار گوشی دوم به طور خودکار شروع به شارژ شدن خواهد نمود.

علاوه بر کابل از طریق برنامه امکان انتقال شارژ از یک گوشی به گوشی دیگر وجود دارد که می‌ توانند کاربران گوشی های شیائومی نیز از این قابلیت استفاده کنید. برای این کار ابتدا نرم افزار را وصل نموده و تعیین کنید که چه میزان شارژ باید به گوشی دیگر منتقل شود. هنگامی که شما ساعتی را تعیین می کنید به طور خودکار با رسیدن به سطح مورد نظر عملیات انتقال شارژ انجام خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر باید بدانید که انتقال شارژ از یک موبایل به موبایل دیگر بدون کابل می تواند چهار و نیم وات برق تولید نماید. انرژی تولید شده برای دستگاهی که در حال شارژ است کمتر است زیرا انتقال شارژ گوشی سامسونگ و دیگر گوشی‌ های هوشمند بدون سیم کارایی صد درصد نخواهد داشت.

این یعنی مصرف برق از دستگاهی که برق را منتقل می کند متناسب نیست. برای نمونه اگر باتری گوشی که از آن شارژ را انتقال می دهید میزان ۴۰ درصد کاهش پیدا کند گوشی موبایل دوم نیز به همان میزان شارژ نمی شود و مسلماً کمتر از این مقدار خواهد بود.

سؤالات متداول

-آیا انتقال شارژ باتری از گوشی به گوشی بدون کابل آسیب پذیر است؟

در جواب به این سؤال می توان گفت حین انتقال شارژ از گوشی امکان بالا رفتن حرارت دو گوشی موبایل بالا است و در نتیجه باتری داغ می کند و زمانی که این اتفاق برای باتری بیفتد در طول زمان سریعتر فرسوده خواهد شد. پس اگر به دفعات این کار را انجام دهید و بدون سیم باتری به گوشی دیگر منتقل نمایید قطعاً طول عمر دستگاهتان پایین خواهد آمد. در نتیجه زمانی که بسیار ضروری است از این قابلیت استفاده کنید. اما اینکه بخواهید جایگزین شارژ کردن گوشی با سیم کنید برای موبایلتان مضر خواهد بود.

-امکان انتقال شارژ باتری با استفاده NFC وجود دارد؟

بله در بعضی از گوشی‌ های هوشمند امکان انتقال شارژ از طریق وجود دارد. با این حال این مشخصه سرعت بسیار پایین خواهد داشت به طوری که میزان انتقال برق یک واحد بیشتر نخواهد بود و این برای گوشی‌ هوشمند کافی نیست. با این میزان قدرت انتقال انرژی شما قادر خواهید بود از گوشی خود جهت شارژ کردن دستگاه های کوچک تر استفاده نمایید.