بررسی قابلیت استوری توییتر

review-twitter-fleets-capability-pic-1

بعد از استقبال فوق ‌العاده کاربران از استوری اینستاگرام بسیاری از شبکه‌ های اجتماعی تصمیم به اضافه کردن این قابلیت گرفتند. در همین راستا شبکه اجتماعی توییتر نیز قابلیت استوری توییتر را اضافه نمود، البته استوری توییتر با نام Fleets شناخته می شود و دارای تفاوت هایی با استوری اینستاگرام است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا آموزش تصویری ارسال استوری در توییتر را به شما عزیزان آموزش دهیم و سایر قابلیت های استوری توییتر را تشریح کنیم. لطفاً تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا با مطالعه این آموزش بتوانید به راحتی در این فضا استوری گذاشته و از Fleets های دیگران دیدن کنید.

بیشتر بخوانید: ایجاد توییت صوتی در توییتر

ویژگی های قابلیت استوری توییتر

شبکه اجتماعی توییتر برای بیان نظرات و اعتقادات ایجاد شده است و تمامی آپدیت های این برنامه در جهت اضافه نمودن قابلیت هایی برای راحت تر شدن بیان افکار و عقاید می باشد. قابلیت استوری توییتر برای ارسال توییت های نابود شونده ایجاد شده است. بنابراین شما می توانید با استفاده از آن تمامی افکار، عقاید، احساسات و نظرات خود را به اشتراک بگذارید و در استفاده از این شبکه اجتماعی راحت تر عمل کنید. با استفاده از این قابلیت می توان متنی را به اشتراک گذاشت، به توییت دیگران جواب داد و علاوه بر آن به این صورت ویژگی های دیگری نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت که از آن ها می توان به گزینه های متنی Fleets اشاره نمود. این قابلیت مدتی است که برای گوشی های اندروید و آیفون عرضه شده و تمامی کاربران در سرتاسر جهان می‌توانند از آن استفاده کنند. این قابلیت مانند حباب در بالای صفحه پروفایل شما قرار می‌گیرد و می‌توانید به راحتی آن را مشاهده کنید. این طراحی هوشمندانه دارای پیامی برای شما است: Fleets توییتر مانند حباب نابود شونده است و بعد از مدت زمان معین از بین می رود. در نظر داشته باشید که ممکن است سایر کاربران از استوری های شما اسکرین شات تهیه کنند اما متاسفانه فعلاً شاخصی برای متوجه شدن این موضوع وجود ندارد. علاوه بر آن فالوور های شما می توانند با ورود به صفحه پروفایلتان نیز Fleets ها را مشاهده کنند. برای مشاهده استوری دیگران می توانید آنها را در بالای صفحه پروفایل خود مشاهده نمایید. استوری های حباب مانند در صورتی که دارای حلقه آبی در اطراف خود باشند نشان از Fleets های جدید است و در صورتی که حلقه ای خاکستری دور آن ها قرار گرفته باشد به این معنا است که شما قبلا آن ها را دیده اید.

قابلیت استوری توییتر - عکس دو

بیشتر بخوانید: آموزش حذف اکانت توییتر

نحوه استفاده از قابلیت استوری توییتر

مرحله ۱: برای استفاده از قابلیت استوری توییتر و ارسال Fleets ابتدا وارد برنامه توییتر شوید و برای استوری گذاشتن روی Add ضربه بزنید.

قابلیت استوری توییتر - عکس سه

مرحله۲: به این صورت در پایین صفحه چهار سربرگ نمایش داده می شود. با انتخاب Text می توانید متنی را در پس زمینه خالی بنویسید و با استفاده از ابزار های موجود آن را بولد کنید، رنگ متن را تغییر دهید و یا پس زمینه ای را برایش ایجاد نمایید.

قابلیت استوری توییتر - عکس پنج

با انتخاب Gallery این امکان ایجاد می شود که عکس یا فیلمی را از گالری خود انتخاب کنید. رنگ پس زمینه عکس را تغییر دهید و متنی را به آن اضافه کنید.

امکان کوتاه کردن ویدیو نیز در این برنامه فراهم می باشد.

گزینه Capture برای گرفتن یک عکس جدید و Video برای ضبط فیلم جدید کاربردی می باشد. برای این دو سر برگ نیز قابلیت های بالا تعریف شده که می توانید از آن استفاده کنید.

قابلیت استوری توییتر - عکس چهار

بیشتر بخوانید: نحوه باز کردن اکانت توییتری قفل شده

نحوه ارسال توییت در Fleets

مرحله ۱: برای ارسال توییت در Fleets ابتدا توییت مورد نظر خود را باز کنید و روی آیکون اشتراک گذاری تپ کنید.

قابلیت استوری توییتر - عکس هفت

مرحله ۲:در منو جدید Share in a Fleet را انتخاب نمایید.

قابلیت استوری توییتر - عکس هشت

مرحله ۳: به این صورت توییت مورد نظر در صفحه Fleets ظاهر می شود و می توانید تغییرات مورد نظر خود را روی آن اعمال کنید.

مرحله ۴: در انتها روی Fleet ضربه بزنید تا استوری به اشتراک گذاشته شود.

قابلیت استوری توییتر - عکس شش

در این برنامه امکان توییت کردن Fleets ها نیز وجود دارد برای این کار می توانید روی پروفایل خود در ردیف فلیت ضربه بزنید تا فلیت هایتان باز شود.

قابلیت استوری توییتر - عکس نه

حال روی پیکان رو به پایین ضربه زده و Tweet This را انتخاب کنید.

قابلیت استوری توییتر - عکس ده

قابلیت استوری توییتر - عکس یازده

به این صورت صفحه توییت باز می شود و می توانید کامنتی را به فلیت اضافه کرده و آن را توییت کنید.

قابلیت استوری توییتر - عکس دوازده