شیوه های حل مشکل تماس تصویری در تلگرام

۶_Best_Fixes_for_Telegram_Desktop_Video_Calls_Not_Working_on_Mac

با توجه به وجود قابلیت ایجاد تماس تصویری افراد با یکدیگر در پیام رسان های محبوب این قابلیت در برنامه تلگرام نیز وجود دارد که گاهی اوقات برخی کاربران در استفاده از آن با مشکلاتی روبه‌ رو می‌شوند که موجب می‌ شود تا نتوانند از آن استفاده کنند. پیش از انجام هر کاری به علت فیلتر بودن این برنامه ابتدا از برنامه های تغییر دهنده آی پی استفاده کنید و سپس کار با آن را شروع نمایید. استفاده از پروکسی در تلگرام نیز باعث می شود تا برنامه برای تان فعال شود. پس از انجام این کار و دسترسی آسان به برنامه تلگرام شیوه های زیر را برای رفع مشکل تماس تصویری در تلگرام عملی نمایید برای بیان این مراحل در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : آشنایی با شیوه های تبدیل فیلم به گیف در تلگرام

راه حل های آسان جهت رفع مشکل عدم برقراری تماس تصویری در تلگرام

مسلماً برای استفاده از برنامه تلگرام باید به اینترنت وصل باشید و زمانی که اینترنت تان متصل نباشد یا اتصالات تان ضعیف باشد با این مشکل روبرو خواهید شد و نمی توانید از قابلیت های تلگرام همچون تماس تصویری استفاده کنید.

پس از اولین گام بررسی اینترنت و اطمینان از بالا بودن سرعت آن می باشد. علاوه بر اینترنت گوشی در صورت ضعیف بودن نت می توانید به وای فای نیز وصل شوید.

از طرفی اطمینان یابید که تلگرام اجازه دسترسی به اینترنت را داده است زیرا به اشتباه ممکن است این گزینه برای تان غیر فعال شده باشد. در صورت روشن نبودن اینترنت تلگرام نمی توانید از اینترنت استفاده کنید.

برای مجوز دادن به برنامه ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید و پس از یافتن بخش  Apps بر روی آن تب نمایید.

در صفحه باز شده تمامی برنامه های نصب شده بر روی گوشی خود را می توان ببینید. در این مواقع تلگرام را بیابید وانتخاب کنید. در صفحه‌ باز شده گزینه Mobile data & Wi-Fi انتخاب نموده و پس از آن تلگرام را فعال کنید تا مجوز دسترسی به اینترنت برای تان مجدد فعال گردد.

همچنین فعال سازی حالت هواپیما در گوشی های هوشمند موجب رفع مشکل تماس تصویری در تلگرام خواهد شد.

برای اینکه قابلیت را فعال کنید مواردی همچون بلوتوث، وای فای و اینترنت گوشی امکان برقراری تماس و ارسال پیام غیر فعال خواهد شد.

اگر مشکل برقرار نشدن تماس تصویری مربوط به اینترنت است می توانید این قابلیت را یک بار فعال و مجدد آن را غیر فعال کنید. این کار مشکل مربوط به اینترنت را رفع می کند، این حالت در بالای صفحه تنظیمات سریع گوشی قرار دارد که با ضربه زدن بر روی آن فعال و اگر مجدداً تب نمایید غیر فعال خواهد شد.

عدم داشتن مجوز مشکل تماس تصویری در تلگرام

مجوز های مختلفی در تنظیمات گوشی وجود دارد که اجازه دسترسی برنامه به قسمت های مختلف را می دهد. در صورتی که مجوز های لازم برای برنامه تلگرام را فعال نکرده باشید امکان دارد حین تماس تصویری با مشکل روبرو شوید.

برای فعال سازی مجوزهای این برنامه در بخش تنظیمات وارد گزینه APPS شوید و با یافتن برنامه تلگرام روی آن ضربه بزنید تا باز شود.

سپس با انتخاب گزینه App Permissions در این صفحه تمامی گزینه ها نظیر Microphone و Camera را به نوبت انتخاب نمایید.

در صفحه جدید گزینه Allow را برای آن ها فعال کنید.

اگر گوشی آیفون دارید در بخش تنظیمات وارد Privacy and Security شوید و بر روی Microphone تب نمایید و مطمئن شوید که گزینه برنامه تلگرام برای تان فعال می باشد. همچنین اگر از نسخه دسکتاپ تلگرام بر روی مک استفاده می کنید باید اطمینان یابید که به تلگرام اجازه دسترسی به میکروفون و دوربین را داده اید. جهت انجام این کار وارد تلگرام شوید و از منوی پایین صفحه Settings را انتخاب کنید تا تلگرام تنظیماتش باز شود. در تنظیمات وارد قسمت General شوید و با پایین کشیدن صفحه به بخش Call Settings وارد شوید. در پایین قسمت Camera روی Default کلیک کنید و از منوی باز شده FaceTime HD Camera  را انتخاب نمایید. پس از آن زیر قسمت Microphone بر روی Default ضربه بزنید. حال در منوی باز شده گزینه MacBook Air Microphone انتخاب کنید گزینه این قسمت بستگی به مدل مک شما دارد.