آشنایی با شیوه های تبدیل فیلم به گیف در تلگرام

getting-to-know-the-methods-of-converting-a-movie-into-a-gif-in-telegram-org-pic

با توجه به آپدیت هایی که برنامه محبوب تلگرام به دفعات انجام می دهد قابلیتی همچون امکان فرستادن گیف جزء جذاب ترین امکانات تلگرام به حساب می آید. از این طریق کاربران می‌ توانند گیفت های مورد نظر خود را که به صورت پیش فرض وجود دارد برای دوستان خود ارسال کنند. گاهی اوقات ممکن است بخواهید یک فیلم یا ویدیو را به گیف تبدیل نمایید، برای این کار شیوه های مختلفی وجود دارد که از طریق گوشی خود می توانید ویدیو های مورد نظر خود را به گیف تبدیل کنید. این مقاله از برتر رایانه را به این موضوع اختصاص دادیم، در ادامه با ما همراه شوید تا شیوه های مختلف تبدیل فیلم به گیف در تلگرام را بیان کنیم.

مقاله پیشنهادی : نحوه قرار دادن ویدیو در پروفایل تلگرام

نحوه تبدیل فیلم به گیف در تلگرام

آسان ترین کاری که می توانید برای تبدیل فیلم به گیف در تلگرام انجام دهید این است که ویدیو را موقع ارسال بی صدا نمایید. در واقع جهت تبدیل کلیپ به گیف در تلگرام ابتدا باید برنامه تلگرام شوید، پس از آن مخاطبی را که میخواهید گیف را برای شان بفرستید انتخاب نمایید.

در صفحه چت با مخاطب از پایین صفحه بر روی آیکون گیره تب نمایید. این آیکون پایین صفحه سمت راست کنار قسمت تایپ پیام وجود دارد.

نکته مهم اینکه این شیوه برای تبدیل فیلم های بلند مؤثر نیست و برای فرستادن سریعتر و تبدیل آسانتر یک قسمت از فیلم را باید انتخاب کنید

در ادامه به کلیه فیلم های خود در گالری تلگرام بروید و از میان فیلم ها فیلم مورد نظرتان را که میخواهید به گیف تبدیل شود را بیابید. بر روی آن تب نموده تا باز شود.

پس از آنکه فیلم باز شد از آیکون های پایین صفحه بر روی آیکون بلندگو ضربه بزنید تا با این کار فیلم بی صدا شود.

پس از این کار بر روی دکمه ارسال در پایین صفحه سمت راست بزنید، صبر کنید تا آپلود فیلم کامل شود و پس از اینکه به صورت کامل آپلود ارسال شد می توانید ببینید که فیلم به صورت بی صدا و خودکار پخش خواهد شد.

این یعنی ویدیو به صورت گیف شده و فیلم تان با موفقیت به گیف تبدیل شده است.

ایجاد گیف تلگرام با ویدیو از طریق ابزار آنلاین

علاوه بر شیوه ذکر شده می توانید این کار را با استفاده از ابزار های آنلاین انجام دهید. در واقع ابزارهای گوناگونی برای تبدیل فیلم به گیف در تلگرام وجود دارد. یکی از این ابزارهای آنلاین Ezgif می باشد.

برای تبدیل ویدیو به گیف ابتدا باید وارد برنامه تلگرام شوید. پس از آن ویدیو مورد نظری را که می خواهید به گیف تبدیل شود را دانلود کنید و در سیستم سیو نمایید.

وارد سایت Ezgif شوید و پس از ورود به سایت در زیر قسمت  Upload video file بر روی Choose file جهت آپلود فیلم کلیک نمایید.

در کادری که مشاهده می کنید وارد پوشه ای که ویدیو در آن سیو شده بشوید و فایل ویدیو را انتخاب کنید. پس از انتخاب فیلم بر روی  Open کلیک کنید تا در وب سایت آپلود گردد.

علاوه بر این امکان اینکه ویدیو را با موس بکشید و در صفحه وب سایت رها کنید وجود دارد، پس از انجام این کار حتماً بر روی گزینه Upload Video کلیک نمایید.

پس از آن ابزار Ezgif فیلم تان را به گیف تبدیل می‌ کند و می‌ توانید آن را دانلود نمایید. سپس گیف را دانلود کنید و دوباره وارد برنامه تلگرام شوید و آن را برای مخاطب مورد نظرتان بفرستید.

علاوه بر این ابزار وب سایت دیگری جهت تبدیل ویدیو به گیف تلگرام وجود دارد که Giphy نام دارد. این وب سایت برای ساخت گیف تلگرام طراحی شده است و کاری که باید بکنید این است که ابتدا ویدیو تان را از یوتیوب دانلود نمایید و چون این ابزار فیلم هایی که در یوتیوب دریافت می کنید را فقط دانلود می کند باید وارد برنامه تلگرام شوید.

فیلم مورد نظرتان را سیو کنید، پس از آن وارد برنامه یوتیوب شوید و ویدیو را در یوتیوب آپلود نمایید. پس از اینکه لینک ویدیو را کپی نمودید وارد وب سایت شوید و در قسمت بالای صفحه بر روی گزینه Upload کلیک نمایید.

در بخش Enter any media or Gif URL آدرس url ویدیو یوتیوب را تایپ کنید و در نهایت جهت تبدیل فیلم به گیف Convert را انتخاب نمایید تا ویدیو به گیف تبدیل شود. پس از آن که به گیف تبدیل شد می توانید آن را در تلگرام برای فرد مورد نظرتان بفرستید.

ساخت گیف تلگرام با استفاده از ربات

شیوه بعدی از طریق ربات می باشد، ربات Vgifbot برای ساخت گیف تلگرام گزینه خوبی است و برای استفاده از آن ابتدا بر روی لینک کلیک کرده تا ربات در تلگرام باز شود. سپس بر روی استارت تب نمایید تا یک پیام برای تان ارسال شود.

این پیام بدین منظور است که ویدیو خود را ارسال کنید، حتما توجه کنید که ویدیو را برای ربات بفرستید. در صورتی که تمایل دارید کل فیلم به گیف تبدیل شود بر روی I want full duration of this video  زده و اگر می خواهید بخشی از آن را ببرید بر روی Lets cut a certain piece  بزنید.

پس از آن مرحله Yes, Sure را انتخاب نموده و در نهایت Download GIF انتخاب کنید تا گیف تبدیل شده با استفاده از ربات ساخت گیف تلگرام دانلود گردد.

با توجه به اطلاعات داده شده و ذکر چهار شیوه برای تبدیل کردن ویدیو به گیف در برنامه تلگرام به شیوه ساده و از طریق ربات و همچنین به دو شیوه از طریق ابزار آنلاین به راحتی می توانید ویدیوهای موردنظرتان را به گیف تبدیل نمایید و به مخاطبان خود ارسال کنید.