شیوه های حل مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام

ways-to-solve-the-problem-of-turning-white-on-the-instagram-page-org-pic

از آنجایی که برنامه اینستاگرام یکی از محبوب ترین برنامه های شبکه اجتماعی می باشد افراد زیادی ممکن است با مشکلاتی مانند باز نشدن این برنامه، رفرش نشدن و… روبرو شوند. یکی از این مشکلات که بسیار آزار دهنده می باشد و امکان دارد برخی از کاربران این صفحه مجازی با آن مواجه شده باشند سفید شدن صفحه اصلی اینستاگرام می باشد. دلایل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شود به همین منظور در این مطلب شما عزیزان را با شیوه های حل مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام آشنا خواهیم کرد، تا پایان با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : آموزش عوض کردن شماره تلفن در اینستاگرام

یافتن دلیل سفید شدن صفحه اینستاگرام

علت های مختلفی می تواند موجب بروز مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام باشد. هنگامی که دلیل سفید صفحه اصلی این برنامه را بدانید می توانید زودتر مشکل را برطرف کنید. برخی از علت های زیر می تواند موجب بروز صفحه سفید در اینستاگرام شود:

بروز مشکل از طرف سرور اینستاگرام

داشتن اینترنت با سرعت پایین

پر بودن حافظه گوشی

به روز نبودن اپلیکیشن

فعال بودن حالت ذخیره باتری

وجود فایل های مخرب

مشکل نرم افزار تغییر دهنده آی پی یا Vpn

با توجه به موارد گفته شده اگر علت کار نکردن درست اینستاگرام خود را میدانید به سراغ راه حل آن بروید. اما چنانچه دلیل بروز خطا را نمی دانید روش هایی را که در ادامه گفته می شود را بررسی کنید.

وجود مشکل از طرف سرور اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام نیز مانند تمامی برنامه های موجود ممکن است گاهی دچار مشکل شود که این اتفاق از سمت خود برنامه رخ خواهد داد. اگر با این مشکل مواجه شدید کاری از دست شما بر نمی آید و باید صبر کنید تا اینستاگرام این مشکل را برطرف کند. به منظور مطمئن شدن مشکل از طرف خود اینستاگرام می توانید این برنامه را در دستگاه های دیگر بررسی کنید. اگر بروز مشکل از سمت سرور اینستاگرام باشد این برنامه در هیچ دستگاهی باز نخواهد شد و دارای صفحه سفید می باشد.

وجود مشکل از طرف سرور اینستاگرام

بررسی تغییر دهنده آی پی یا Vpn

اگر به منظور ورود به اینستاگرام از برنامه های تغییر دهنده آی پی یا وی پی ان استفاده می کنید ابتدا برنامه تغییر دهنده آی پی و وی پی ان دستگاه خود را غیر فعال کرده یا سرور آن را تغییر دهید. و پس از آن اینستاگرام خود را مجدداً چک کنید.

بررسی سرعت اینترنت برای حل مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام

اینستاگرام برنامه‌ ای است که بدون اینترنت کار نخواهد کرد و به همین علت است که گاهی سرعت اینترنت بر روی این برنامه تأثیر می گذارد. از این رو در ابتدا اتصال اینترنت خود را چک کنید و و اگر از طریق اینترنت تلفن همراه خود را وارد برنامه می شوید آن را خاموش کنید و از طریق وای فای سعی کنید که وارد برنامه اینستاگرام شوید و بالعکس. پس از چک کردن اینترنت همراه خود وارد اپلیکیشن شده و ببینید مشکل برطرف شده است یا خیر.

برطرف کردن مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام از طریق Restart

چنانچه با تغییر اینترنت نیز نتوانستید مشکل این برنامه را حل کنید بهتر است تلفن همراه خود را Restart کنید. گاهی اوقات Restart کردن تلفن همراه بسیاری از مشکلات کوچک را می تواند حل کند. به منظور راه اندازی مجدد تلفن ابتدا دکمه پاور گوشی را چند ثانیه نگه دارید و پس از نمایش چند گزینه، بر روی Restart یا Reboot ضربه بزنید.

برطرف کردن مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام از طریق Restart

روشن و خاموش کردن حالت پرواز

یکی دیگر از روش های سریع به منظور رفع مشکل باز نشدن صفحه اینستاگرام فعال کردن حالت پرواز می باشد. با فعال کردن حالت پرواز گوشی وای فای، بلوتوث و… غیر فعال می شوند. به منظور این کار ابتدا صفحه گوشی خود را به سمت پایین کشیده و از طریق صفحه تنظیمات سریع گوشی بر روی حالت پرواز گوشی ضربه بزنید. با این کار حالت هواپیما روشن خواهد شد و بعد از چند ثانیه آن را مجدد خاموش کنید. پس از این کار اتصال اینترنت گوشی خود را فعال کنید و سپس وارد برنامه اینستاگرام شوید. بررسی کنید که مشکل سفید شدن صفحه حل شده است یا خیر. اگر همچنان با این مشکل مواجه هستید روش های دیگر را امتحان کنید.

استفاده از نسخه وب جهت رفع سفید شدن صفحه اینستاگرام

اگر برنامه اینستاگرام شما دچار مشکل شود و به اکانت خود دسترسی ندارید می توانید از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنید. به منظور این کار کافی است ابتدا وارد سایت Instagram شده و سپس گزینه Login را انتخاب کنید. در مرحله بعدی باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید تا بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید.

باز بودن چند اپلیکیشن در پس زمینه

گاهی اوقات نیز باز بودن برنامه های زیاد در پس زمینه می تواند موجب بروز برخی از مشکلات شود. به منظور رفع این مشکل تمامی برنامه های باز پس زمینه را ببندید. پس از این کار صفحه اینستاگرام خود را چک کنید اگر مشکل همچنان رفع نشده بود دیگر روش های موجود را بررسی کنید.

ورود مجدد به اکانت اینستاگرام

از دیگر روش هایی که می تواند در رفع مشکل صفحه سفید اینستاگرام به کاربران کمک کند این می باشد که ابتدا از اکانت خود خارج شوید و مجدد وارد حساب کاربری خود شوید. لازم به ذکر است که قبل از انجام این کار ابتدا چک کنید که رمز حساب کاربری و نام کاربری خود را میدانید در غیر این صورت نمی توانید مجددا وارد اکانت خود شوید.

به منظور از خارج شدن از اکانت ابتدا باید وارد برنامه اینستاگرام شوید. سه خط بالا سمت چپ را انتخاب کنید تا یک منو را مشاهده کنید. از گزینه های موجود در این صفحه Setting را انتخاب کنید.

ورود مجدد به اکانت اینستاگرام

با انتخاب کردن این بخش وارد تنظیمات حساب کاربری می شوید. به انتهای صفحه بروید و از قسمت Logins گزینه Log Out را انتخاب کنید.

تنظیمات حساب کاربری اینستاگرام

با این کار از اکانت خود خارج می شوید. پس از این کار به منظور وارد شدن به حساب کاربری خود نام اکانت و پسورد خود را وارد کنید تا بتوانید مجدداً وارد حساب خود شوید.

پر بودن حافظه گوشی

هنگامی که حافظه گوشی پر باشد امکان دارد عملکرد برخی از برنامه ها را با مشکل مواجه کند. پس اگر با مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام روبرو شدید ابتدا بررسی کنید که حافظه گوشی شما پر شده است یا خیر. به منظور بررسی کردن حافظه گوشی File Manager تلفن همراه خود را بررسی کنید. با بررسی کردن این فایل می توانید مشاهده کنید که چقدر از فضای گوشی شما اشغال شده است.

مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام پر بودن حافظه گوشی

اگر مشاهده کردید که حافظه گوشی شما پر شده است کمی از برنامه ها، فیلم، عکس و… را حذف کنید تا فضا آزاد شود. پس از این کار صفحه اینستاگرام خود را چک کنید که مشکل برطرف شده است یا خیر.

به روز رسانی اینستاگرام

به روز رسانی به غیر از اضافه کردن قابلیت های جدید به برنامه اغلب باگ ها و اشکالات نسخه های قبلی را برطرف می کند. از این رو می توانید در صورت مواجه شدن با صفحه سفید اینستاگرام ابتدا آخرین نسخه به روز را بر روی دستگاه خود نصب کنید. برای به روز رسانی اینستاگرام در گوشی های اندروید وارد Google Play و برای گوشی های آیفون وارد App Store شوید. پس از به روز رسانی نرم افزار، اکانت خود را بررسی کنید که مشکل برطرف شده است یا خیر.

پاک کردن Cache اینستاگرام

گاهی پاک کردن حافظه پنهان برنامه می تواند یک سری از مشکلات را برطرف کند. به منظور پاک کردن حافظه پنهان برنامه اینستاگرام ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید. سپس از صفحه اصلی گزینه Apps را بیابید و آن را انتخاب کنید.

پاک کردن Cache اینستاگرام

با انتخاب این گزینه تمامی برنامه های نصب شده بر روی تلفن همراه خود را می توانید مشاهده کنید. از بین برنامه های موجود اینستاگرام را انتخاب کنید. با انتخاب این برنامه تمامی اطلاعات آن را می توانید مشاهده کنید. در پایین صفحه می توانید گزینه هایی مانند Clear cache و Clear data را مشاهده کنید.

رفع مشکل سفید شدن صفحه سفید اینستاگرام پاک کردن Cache اینستاگرام

این دو گزینه به منظور پاک کردن حافظه های پنهان قرار داده شده است. اگر رمز پیج اینستاگرام خود را فراموش کرده اید بهتر است فقط گزینه Clear cache را انتخاب کنید.

اما اگر رمز پیج اینستاگرام خود را می دانید ابتدا Clear cache و سپس Clear data را انتخاب کنید. پس از اینکه وارد حساب کاربری خود شوید و ببینید مشکل برطرف شده است یا خیر.