آموزش عوض کردن شماره تلفن در اینستاگرام

teaching-to-change-the-phone-number-on-instagram-pic10

یکی از دغدغه ‌های کاربران اینستاگرامی پس از فعال سازی اکانت یا حساب کاربری خود با شماره تلفن در این شبکه اجتماعی محبوب آن است که در صورت تغییر شماره تلفن دیگر نمی توانند با آن حساب کاربری فعالیت داشته باشند. اما این قابلیت نیز در اینستاگرام وجود دارد که پس از ثبت کردن ایمیل و شماره تلفن در صورت تغییر شماره بتوان آن را در اینستاگرام عوض نمایید. در این مطلب ارائه شده از برتر رایانه می خواهیم آموزش کاملی در رابطه با نحوه عوض کردن شماره تلفن در اینستاگرام در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا انتها با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : روش های تشخیص بلاک شدن شماره تلفن

چگونگی عوض کردن شماره در اینستاگرام از طریق اپ اینستا

در این روش می توانید شماره جدید خود را ثبت کنید و یا اگر با شماره قبلی وارد حساب کاربری شده اید آن را عوض نمایید. جهت عوض کردن شماره تلفن در اینستاگرام ابتدا باید وارد اکانت خود در اپ اینستا شوید.

از گزینه‌های پایین در صفحه اصلی بر روی آیکون سمت راست بزنید، این آیکون دایره ای، آیکون پروفایل است.

در این صفحه بر روی دکمه Edit Profile زده و به سمت پایین بکشید تا گزینه آبی رنگ  Personal information setting را مشاهده و آن را انتخاب نمایید.

در فیلد Phone number می توانید شماره قدیمی خود را پاک کرده و مجددا یک شماره دیگر وارد کنید.

پس از وارد کردن شماره جدید بر روی Next در گوشه سمت راست بزنید.

در این بخش اینستاگرام برای شما یک کد می‌فرستد که باید آن را وارد کادر نمایید.

در نهایت جهت تغییر شماره موبایل در اینستاگرام پس از تأیید شدن شماره بر روی Done گوشه سمت راست بزنید.

در این بخش شما توانستید با موفقیت شماره تلفن جدید را در همان حساب کاربری قبلی خود ثبت نمایید. در ادامه در رابطه با تغییر شماره در اینستاگرام با تایید دو مرحله ای صحبت خواهیم نمود همچنان ما را همراهی نمایید.

چگونگی عوض کردن شماره تلفن در اینستاگرام با تأیید دو مرحله ای

بعضی از کاربران اینستا تصورشان این است که پس از فعال کردن تأیید دو مرحله دیگر نمی توانند شماره تلفن خود را در اینستاگرام عوض کنند. اما شما بعد از فعال نمودن تأیید دو مرحله نیز قادر خواهید بود برای عوض کردن شماره تلفن در اینستاگرام اقدام کنید.

اگر تأیید دو مرحله ای برای تان فعال است ابتدا باید آن را فعال کنید. پس از فعال سازی آن جهت تغییر شماره تلفن بر روی سه خط گوشه بالا سمت راست صفحه بزنید.

یک منو برای تان باز می شود که از داخل آن گزینه تنظیمات یا setting را انتخاب می کنید.

با باز شدن تنظیمات اینستاگرام گزینه Security را بیابید و آن را انتخاب کنید.

پس از آن گزینه Two-factor Authentication را انتخاب نمایید.

حال بر روی On در کنار گزینه Text Message تب کنید.

 

در کار باز شده شماره که هم اکنون در اینستاگرام است را پاک کرده و شماره جدید را وارد نمایید. در ادامه بر روی Next زده تا اینستاگرام یک کد برای تان ارسال نماید تا اطمینان یابید که شماره ای که وارد کرده اید برای خودتان است کد را وارد اینستا کرده و در نهایت جهت تغییر شماره در اینستاگرام بر روی Next بزنید.

تغییر شماره تلفن در اینستاگرام از طریق نسخه وب

در نسخه وب برنامه اینستاگرام نیز امکان تغییر شماره تلفن اینستاگرامی وجود دارد. برای این کار باید ابتدا نسخه وب اینستاگرام را در کامپیوتر یا لپ تاپ خود داشته باشید و از طریق مرورگر اینستاگرام باز کنید.

پس از آن که به اکانت و پروفایل خود وارد شده اید بر روی Edit Profile کلیک کرده تا صفحه تغییر پروفایل برای تان باز گردد.

در بخش Phone number با وارد نمودن شماره تلفن جدید بر روی گزینه Submit تب کنید اینستاگرام جهت احراز هویت تا یک کد شماره جدید می فرستد که باید آن را وارد نمایید/. پس از این کار و کد تاییدیه با موفقیت شماره تلفن شما در اینستاگرام تغییر خواهد نمود ‌.

سؤالات متداول کاربران

-آیا امکان تغییر شماره تلفن بدون لاگین کردن در اینستاگرام وجود دارد؟

خدمت شما عرض نمایم که اگر شما وارد اکانت خود نشوید هیچ یک از اطلاعات قابل تغییر نخواهد بود. به سبب همین امر در صورتی که میخواهید شماره خود را در اینستا عوض کنید باید حتما وارد حساب کاربریتان شده و در صورت فراموش کردن رمز ورود به اکانت خود امکان اینکه وارد پروفایل تان شوید وجود نخواهد داشت.

-چطور میتوان شماره تلفن را پاک کرد؟

این امکان وجود دارد که شماره تلفن خود را پاک کرده و شماره جدیدی وارد کنید. در این صورت حساب کاربری تان تنها به ایمیل تان وصل شده که برای این کار وارد Edit Profile در پروفایل خود شده و گزینه Personal  Information را پیدا نمایید و سپس روی آن تب کنید.

حالا می توانید شماره خود را حذف و کادر را خالی بگذارید و بر روی Next بزنید. در صورتی که بعدها دوباره بخواهید شماره‌تان را وارد اینستاگرام کنید می‌توانید تمامی مراحل ذکر شده را طی کرده و شماره جدید خود را وارد نمایید.