شیوه‌ های سرچ کردن و یافتن کانال عمومی و خصوصی در تلگرام

ways-to-search-and-find-public-and-private-telegram-channels

شبکه اجتماعی تلگرام علاوه بر ارسال پیام و چت کردن و همچنین دریافت و ارسال تصاویر، ویدیو ها و غیره امکان عضویت در کانال‌ ها و گروه‌ های عمومی را فراهم آورده است و جزء پرطرفدارترین شبکه‌ های اجتماعی با فضای کاربر پسند می باشد. در واقع کاربران با عضویت در کانال‌ های عمومی و خصوصی می‌ توانند تعامل با دیگر افراد داشته باشند. از طرفی عضویت در این کانال‌ ها به صورت نامحدود است. این مقاله از برتر رایانه را به آموزش شیوه‌ های سرچ کردن و یافتن کانال‌ های عمومی و خصوصی در تلگرام اختصاص داده‌ایم، در ادامه با ما همراه باشید.

پیشنهاد برتر رایانه : شیوه های غیر فعال کردن خودکار تلگرام | مخصوص تمامی دستگاه

نحوه پیدا کردن کانال در تلگرام

کانال‌ها به عنوان منابع اصلی برای نشر محتوا های متنی، تصویری و ویدیویی می‌ باشد که مدیران کانال یا ادمین‌ ها افرادی هستند که می‌ توانند عکس و فیلم ارسال کنند یا مشخصات و نام کاربری کانال را عوض نمایند. از طرفی کاربران می توانند با سرچ نام کاربری به یک کانال عمومی ملحق شوند.

جهت عضویت به یک کانال خصوصی به تأییدیه ادمین یا لینک دعوت احتیاج خواهند داشت.شما می‌توانید به عنوان یکی از کاربران تلگرامی با ایجاد کانال تلگرام و ارسال لینک دعوت کاربران را به کانال ایجاد شده ملحق کنید. همچنین می‌توانید از طریق فیلد جستجوی بالای صفحه به جستجو و یافتن کانال تلگرام بپردازید.

حال برای سرچ کانال تلگرام و عضویت در گوشی‌ های اندروید ابتدا برنامه تلگرام را باز کرده و از بالای نوار ابزار برنامه قسمت ذره بین تب کنید. اکنون کانال تلگرامی که می‌خواهید به آن بپیوندید را تایپ کرده و آن را از نتایج جستجو انتخاب نمایید. با این کار کانال برایتان باز می‌ شود و می‌توانید جدیدترین اطلاعات از اولین پست‌ های ارسالی را مشاهده نمایید.

در صورتی که مطمئن شدید که می خواهید به کانال ملحق شوید بر روی دکمه تب نمایید.

برای سرچ کانال تلگرام در گوشی آیفون ابتدا برنامه را باز کرده و به سربرگ Chats بروید. در این قسمت بر روی نوار جستجوی بالای صفحه تب نموده نام کانال تلگرامی را تایپ کنید و ‌ برای عضویت در کانال بر روی دکمه join ضربه بزنید.

نحوه سرچ کانال در تلگرام دسکتاپ

برای جستجوی کانال در تلگرام دسکتاپ ابتدا برنامه را باز کنید و مطمئن شوید که اکانتتان همگام سازی شده است. پس از آن در گوشه بالای سمت چپ در کادر سرچ نام کانال را تایپ کرده و با تب کردن بر روی نتایج کانال به آن بپیوندید.

در تلگرام وب نیز در بخش بالا سمت چپ روی کادر کلیک نموده , نام کانال مورد نظرتان را وارد نمایید و زمانی که نتایج برایتان نشان داده شد بر روی کانال مورد نظر کلیک کنید. در واقع با کلیک بر روی عبارت join یا پیوستن می‌ توانید در کانال عضو شوید.

ارسال لینک کانال به دیگران پس از ایجاد کانال تلگرامی در گوشی آیفون و اندروید بسیار آسان است. برای این کار تلگرام را باز کرده بر روی آیکون قلم در پایین صفحه ضربه بزنید. نام کانال جدید یا را انتخاب کنید و توضیحات مورد نظر را بیافزایبد.

پس از آن تعیین کنید که آیا می‌خواهید کانالتان شخصی یا عمومی باشد. در بخش پایین‌ تر صفحه لینک کانال تلگرام با عبارت /t.me آغاز می شود. این لینک را برای مخاطب مورد نظرتان ارسال کنید تا به کانال اد شوند.همچنین می‌توانید جهت ارسال لینک کانال به دیگران از عبارت t.me/pcbartaar یا pcbartar@ استفاده کنید.

معرفی ربات و موتور جستجوگر کانال تلگرام

ربات تلگرامی با قابلیت جستجوی کانال جهت یافتن کانال تلگرامی می‌ باشد. برای این کار بر روی نوار جستجوی بالای برنامه کلیک کرده و نام  tchannelsbot@ را تایپ کنید. پس از سرچ آن از نتایج بر روی عبارت /Start تب نمایید.

با انتخاب منو  گزینه‌ های زیر که در تصویر می‌بینید ظاهر خواهد شد. معنای هر یک از عبارت‌ها شامل موارد زیر است:

-نمایش محبوب‌ترین کانال‌ ها

-مشاهده لیستی از کانال‌ های که اخیراً ساخته شده است

-مشاهده کانال‌ ها بر اساس دسته‌ بندی

-امکان جستجوی کانال

همچنین اگر خواستید کانالی را بیابید با ضربه روی لینک وارد کانال خواهید شد. پس از آن بر روی دکمه join ضربه زده و به کانال بپیوندید.

موتور جستجوگر کانال تلگرام تحت عنوان Telegram Channels برای کاربرانی که بر حسب علایق خود به دنبال کانال‌ های تصادفی هستند مناسب است. این موتور جستجوگر به بهترین شکل ممکن بر روی دسکتاپ قابل دسترسی است می‌ تواند شما را به کانال مورد علاقه تان متصل نماید.

برای داشتن این قابلیت در سیستم دسکتاپ و لپ تاپ خود مرورگر را باز کرده و بر روی لینک Telegram Channels  کلیک نمایید. در وب سایتی که برایتان باز می‌ شود نام کاربری کانال مورد نظرتان را جستجو کرده و برای نتایج بهتر برروی فلش پایین کنار گزینه Media  کلیک کنید. از منوی کوچکی که ظاهر می‌ شود بر روی گزینه Channels کلیک کرده و در صفحه جستجوی کانال‌ ها باز می شود. در باکس  Categories پایین آورده و دسته‌ بندی تان را انتخاب کنید.