شیوه های غیر فعال کردن خودکار تلگرام | مخصوص تمامی دستگاه

ways-to-disable-auto-activate-telegram-org-pic

اگر به دلایل مختلف همچون دانلود خودکار تلگرام اینترنت شما زودتر از حد ممکن تمام می شود و در گوشی خود فیلم ها، عکس ها و فایل های دانلودی زیادی از تلگرام دارید برای رفع این مشکل حتما آموزش امروز از برتر رایانه را که به این مبحث اختصاص داده شده است مورد مطالعه قرار دهید. با توجه به قابلیت دانلود خودکار رسانه در تلگرام هنگامی که شما برنامه را باز کنید و به اینترنت وصل شوید تمامی عکس ها و فیلم ها به طور خودکار دانلود می شود که این قابلیت علاوه بر تمام کردن حجم اینترنت باعث پر شدن سریع حافظه گوشی تان می شود. برای رفع این مشکل شیوه های غیر فعال کردن دانلود خودکار تلگرام  آن را در دستگاه های مختلف ارائه می‌دهیم، در ادامه با ما همراه باشید.

پیشنهاد برتر رایانه : روش های افزایش سرعت دانلود در تلگرام

نحوه غیر فعال کردن دانلود خودکار تلگرام در اندروید و آیفون

کاربران گوشی های اندروید برای غیرفعال کردن دانلود اتوماتیک تلگرام ابتدا وارد برنامه شوید. از قسمت سه خط در بالای صفحه سمت چپ بر روی گزینه تنظیمات تلگرام در منو تب نمایید.

صفحه را به سمت پایین کشیده و گزینه Data and Storage انتخاب کنید.

پس از آن بخش Data and Storage بیابید و تمامی گزینه های پایین را به سمت چپ اسکرول کنید.

با این کار تلگرام از طریق اینترنت گوشی از طریق وای فای فیلم یا عکسی را به طور اتوماتیک دانلود نخواهد کرد.

برای غیر فعال کردن دانلود اتوماتیک تلگرام در گوشی های آیفون ابتدا وارد تلگرام شده و در منو صفحه settings را انتخاب کنید.

با استفاده از گزینه Date and Storage بر روی بخش Automatic Media Download در Automatic Media Download ضربه بزنیn. در صفحه پیشرو در بالای صفحه گزینه Auto-Download Media غیر فعال کنید.

در این روش هیچ رسانه‌ ای به طور اتوماتیک دانلود نخواهد شد. در صورتی که فقط می خواهید فیلم دانلود نشود دانلود خودکار برای عکس ها فعال باشد در این صفحه امکان تنظیم آن وجود دارد.

جهت این کار ابتدا گزینه Auto-Download Media فعال کنید و در زیر بخش Types of Media فایلی که می خواهید دانلود اتوماتیک آن بسته شود را انتخاب کنید. برای انتخاب فیلم‌ها گزینه Videos و برای بستن اتوماتیک عکس ها گزینه Photos و در نهایت برای انتخاب فایل ها نیز روی Files ضربه بزنید.

دانلود اتوماتیک تلگرام ویندوز از طریق نسخه دسکتاپ

به جز گوشی های هوشمند اندروید و آیفون اگر میخواهید در تلگرام دسکتاپ دانلود خودکار را ببندید ابتدا برنامه را در دسکتاپ باز کنید و بر روی سه خط بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید.

اکنون گزینه settings را انتخاب کنید و جهت دسترسی به تنظیمات مدیریت دانلود در تلگرام دسکتاپ وارد تنظیمات پیشرفته تر یا Advanced شوید. در بخش  Automatic Media Download سه گزینه In private chats، In channels و In groups وجود دارد یکی از آنها را انتخاب نموده و در صفحه ای که می بینید کلیه گزینه ها زیر قسمت Automatically Download را غیرفعال کنید. در آخر در پایین کادر بر روی save بزنید تا تغییراتی اعمال و ذخیره شود.

برای جلوگیری از دانلود اتوماتیک خودکار از طریق نسخه وب وارد نسخه وب تلگرام شده بر روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کرده و منوی settings را انتخاب کنید.

در قسمت تنظیمات تلگرام گزینه Date and Storage را پیدا نموده و آن را انتخاب کنید.

جهت غیر فعال سازی کلی اتوماتیک خودکار تصاویر، فیلم ها و فایل ها گزینه های زیر بخش Automatic media download را تیک Auto-Download Media غیر فعال نمایید.

در صورتی که می خواهید فقط فیلم ها به طور اتوماتیک دانلود نشود بر روی بخش Video تب کنید و با برداشتن تیک هر گزینه که شامل مخاطبین، چت های خصوصی، چت های گروهی و کانال ها ، دانلود های آن بخش بسته خواهد شد.

در نهایت برای بستن دانلود اتوماتیک تلگرام برای فایل ها صفحه را به سمت پایین کشیده و تیک گزینه های زیر بخش Auto-download files را غیرفعال و ببندید.