شیوه های ذخیره کردن تصاویر و فیلم در گالری تلگرام

ways-to-save-pictures-and-videos-in-the-telegram-gallery

تصور کنید که دوستان تان چندین تصاویر را در تلگرام برای شما می فرستندحتی اگر برنامه تلگرام این فیلم ها و عکس ها را به طور اتوماتیک در برنامه تلگرام سیو کند این اطلاعات در سیستم گوشی موبایل تان سیو نخواهد شد. برنامه تلگرام نظیر هر شبکه اجتماعی دیگر امکان دارد تصاویر و فیلم ها را دریافت کند که شما با ضربه زدن یا کلیک بر روی این تصاویر می توانید محتوا را ببینید اما در دستگاه ذخیره سازی اعمال نشود. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم در رابطه با شیوه های ذخیره کردن تصاویر و فیلم در گالری تلگرام صحبت نماییم و اطلاعات جامعی در این باره ارائه دهیم در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : آموزش جامع کنترل و پاک کردن دستگاه متصل به تلگرام

نحوه ذخیره کردن تصاویر در گالری تلگرام

برای ذخیره سازی عکس ها ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید و بر روی چتی که دارای عکس است تب نمایید.

عکسی را که میخواهید سیو کنید ضربه بزنیدو توجه نمایید که در اینجا از تپ کردن و نگهداری انگشت خود خودداری کنید.

با انجام این کار گزینه فوروارد تصاویر ظاهر خواهد شد. پس از آن بر روی آیکون یک نقطه عمودی تب کنید و در آخر گزینه ای Save to gallery یا ذخیره در گالری تلگرام را انتخاب نمایید.

حال شما می فهمید که ذخیره در گالری تلگرام در چه مکانی قرار گرفته است.

برای ذخیره سازی خودکار در گالری تلگرام بر روی سه خط عمودی تبدیل نموده و گزینه Settimg را انتخاب کنید. پس از آن بر روی گزینه‌ Data and storage تب نموده و Save to Gallery را انتخاب نمایید. در اینجا باید تعیین کنید که می‌خواهید محتوای چت های خصوصی گروه ها و کانال ها به طور خودکار دانلود شود یا خیر.

توجه نمایید که در تنظیمات Data and storage قسمت Automatic media download را می‌ بینید که با توجه به آن می توانید اولویت خود را سفارشی کنید.

همچنین می توانید مشخص کنید چه رسانه هایی حین استفاده از وای فای یا دیتای گوشی دانلود شوند.

ذخیره کردن عکس ها و فیلم ها در گالری تلگرام دسکتاپ

چنانچه به دنبال ویژگی ذخیره چندین عکس در تلگرام دسکتاپ هستید متأسفانه شما آن را پیدا نخواهید کرد. در واقع باید قابلیت Export chat را برای ذخیره چندین فایل نظیر عکس یا فیلم در سیستم استفاده نمایید

برای اینکار برنامه تلگرام دسکتاپ خود را باز کرده و به چتی که می خواهید چند عکس یا فیلم را از آن دانلود کنید بروید. سپس بر روی آیکون سه نقطه در بالای صفحه کلیک کرده و از منو گزینه Export chat history را انتخاب کنید.
پاپ اپ Chat export نشان داده می شود. رسانه ای که می خواهید اکسپرت کنید را انتخاب کرده و از میان عکس ها، ویدیو ها، پیام های صوتی، ویدیویی، گیف، استیکر و فایل ها انتخاب داشته باشید.

با کشیدن نوار لغزنده به سمت راست می‌ توانید محدودیت اندازه را افزایش دهید.

اطمینان یابید که در کنار گزینه Format عبارت HTML نشان داده می‌ شود و اگر این عبارت نوشته شده باشد بر روی آن کلیک و HTML را برگزینید. همچنین می‌ توانید با کلیک بر روی Path link مکان دانلود عکس ها و فیلم ها را عوض کنید. از طرفی میتوانید بازه زمانی را که می خواهید عکس ها و فیلم ها را دانلود کن کنید سفارشی سازی نمایید.

به طور پیش فرض رسانه از قدیمی‌ ترین پیام انتخاب خواهد شد و اگر می خواهید آن را عوض کنید به سادگی تاریخ‌ های From و To را تغییر دهید.

در آخر بر روی گزینه Export کلیک نمایید.

منتظر باشید تا اپلیکیشن تلگرام فرآیند خروجی گرفتن را تکمیل کند و پس از اتمام یک پاپ اپ نمایش داده خواهد شد. برای دیدن عکس ها و ویدیو های دانلود شده بر روی گزینه  Show my data کلیک نموده یا می توانید به طور مستقیم پوشه ای را که برای اکسپورت فایل ها انتخاب کرده‌اید باز کنید.

در پوشه Export بر روی فایل Photos کلیک نمایید.

برای هر فایل دو عکس را خواهید دید که یکی عکس واقعی و دیگری تصویر کوچکی از این عکس می باشد. عکس های کوچک بند انگشتی نیز دارای پسوند _thumb در نام خود هستند.

ذخیره کردن فیلم تلگرام در گالری با گوشی آیفون

برای انجام این کار دو روش وجود دارد در روش اول به شما این امکان داده می شود که در صورت دریافت دسته ای از عکس ها آنها را دانلود نمایید.

برای این کار برنامه تلگرام را در آیفون باز کنید  و چتی که می خواهید عکس ها را در آن سیو کنید بازنمایید.

یکی از دسته های تصاویر و ویدی را به مدت طولانی فشار دهید بر روی گزینه Select all X ضربه بزنید.

جهت اشتراک گذاری بر روی آیکون Share ضربi نموده و در صفحه Share به پایین اسکرول نمایید و بر روی ضربه  Save X image بزنید. اکنون می‌ توانید عکس ها و ویدیو های دانلودی خود را در برنامه مشاهده کنید.

در روش بعدی به خود طور اتوماتیک تمامی عکس های دریافتی در آیفون ذخیره خواهد شد. اگر تمایل دارید چندین تصویر را به طور مربع از تلگرام دانلود کنید از این روش استفاده کنید.

برای این کار بر روی برنامه تلگرام در آیفون ضربه زده و از سربرگ Settings در پایین بر روی گزینه Data and Storge تب نمایید.

به قسمت پایین اسکرول کرده و بر روی Save incoming photos ضربه بزنید. کلید کنار سرویس هایی که می خواهید تصاویر را از آن ها به صورت خودکار دانلود کنید فعال نموده و پس از فعال سازی کلیه عکس های دریافتی را که دانلود کردید به طور خودکار در آیفون ذخیره نمایید.

همچنین می توانید به Setting  قسمت Data and storage بروید و برای دانلود خودکار تصاویر دریافتی در تلگرام دانلود خودکار رسانه را با دیتا یا وای فای فعال کنید.