آموزش جامع کنترل و پاک کردن دستگاه متصل به تلگرام

comprehensive-training-on-controlling-and-erasing-the-device-connected-to-telegram

شما می توانید با چندین دستگاه مجزا وارد یک حساب تلگرام شوید و همزمان حساب تلگرام خود را روی تعدادی دستگاه داشته باشید. اگر در نظر نمی گیرید که از چه دستگاه هاسس وارد حساب کاربری خود شده اید، یا اگر می خواهید نگاهی بیندازید و ببینید آیا فردی غیر از شما وارد اکانت تلگرام شما شده است، می توانید از برنامه تلگرام برای مشاهده دستگاه های مرتبط با حساب تان بهره مند شوید. یکی از راه هایی که می توانید از هک شدن اکانت خود جلوگیری کنید این است که دستگاه های متصل به اکانت تلگرام خود را بررسی کنید.

هنگامی که این کار را انجام می دهید، می توانید دستگاه های ناشناخته را شناسایی کرده و آنها را حذف کنید. در ادامه به بررسی پاک کردن دستگاه متصل به تلگرام در دستگاه های مختلف می پردازیم.

مقاله پیشنهادی : آموزش اضافه کردن کامنت به کانال تلگرام

شیوه های بررسی دستگاه های متصل به تلگرام

همانطور که گفته شد، می‌توانید به طور همزمان با دستگاه‌ های مختلف وارد حساب کاربری تلگرام شوید. این دستگاه های مرتبط که در قسمت Active Session تلگرام مشاهده می کنید به عنوان نشست فعال شناخته می شوند.

در گوشی اندرویدی خود می توانید از طریق اپلیکیشن تلگرام تست کنید و ببینید از طریق چه دستگاه هایی به اکانت تلگرام خود دسترسی داشته اید. برای تست این مشکل وارد نرم افزار تلگرام شوید. روی سه ردیف باهم  در بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

با این کار یک منو برای شما باز می شود. در منوی باز شده تنظیمات Settings را انتخاب کنید.

اکنون تنظیمات نرم افزار تلگرام برای شما باز می شود. در تنظیمات این برنامه، گزینه Privacy and Security ضربه بزنید.

در صفحه حریم خصوصی و امنیت، انگشت خود را به پایین بکشید. در قسمت Security، Active Sessions را شیر کنید.

اکنون می توانید دستگاه های متصل به اکانت تلگرام خود را مشاهده کنید.

روش های پاک کردن دستگاه متصل به تلگرام با گوشی اندروید و آیفون

اگر توجه داشته باشید که در مرحله قبل در صفحه Active Sessions یک سیستم ناشناس وارد حساب شما شده است، باید فوراً آن را قطع کنید. با این کار سیستم ترجیحی از حساب شما حذف خواهد شد. برای حذف گجت های لینک شده به تلگرام در اندروید، وارد صفحه Active Sessions شوید.

برای جلوگیری از دسترسی دیگران به تلگرام روی Terminate All Other Sessions ضربه بزنید.

اگر انتخاب کردید که فقط یکی از دستگاه ها را قطع کنید، روی عنوان آن ضربه بزنید و Terminate Session را انتخاب کنید.

برای حذف دستگاه های متصل به تلگرام در گوشی آیفون نیز اپلیکیشن تلگرام را روی گوشی خود باز کنید. سپس از منوی پایین صفحه روی تنظیمات ضربه بزنید.

پس از باز کردن منوی تنظیمات، گزینه Device را در تلگرام انتخاب کنید.

وارد قسمت Active Sessions شوید. در صفحه Active Sesions تلگرام آیفون می توانید تعداد دستگاه های متصل به تلگرام را مشاهده کنید. برای حذف همه دستگاه‌ ها، در صفحه Active Session تلگرام iOS روی Terminate All Other Sessions ضربه بزنید.

اگر می خواهید تنها یکی از دستگاه های فعال در تلگرام آیفون را حذف کنید، روی نام دستگاه مورد نظر ضربه بزنید. پس از آن، یک گزینه قرمز رنگ در کنار نام دستگاه نشان داده می شود. در نهایت روی Close ضربه بزنید.

پاک کردن دستگاه های متصل به تلگرام در کامپیوتر

علاوه بر این می توانید از نرم افزار تلگرام ویندوز برای حذف گجت های مرتبط با تلگرام استفاده کنید. برای این کار ابتدا اپلیکیشن تلگرام را در ویندوز باز کنید. پس از باز شدن تلگرام، روی سه خط در بالاب صفحه کلیک کنید.

از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید.

اکنون وارد تنظیمات تلگرام ویندوز شده اید. Privacy and Security را در تنظیمات تلگرام ویندوز انتخاب کنید.

در صفحه Privacy and Security وارد قسمت Show All Sessions شوید.

اکنون می توانید لیست دستگاهایی را که وارد اکانت تلگرام شما شده اند را مشاهده کنید. عدم نمایش نشست های فعال در تلگرام در این صفحه وب نشان می دهد که دستگاهی دیگر به حساب شما پیوند ندارد. اگر سیستم متصل است، روی نام دستگاه مورد نظر کلیک کنید.

با این کار یک کادر برای شما باز می کند. در نهایت برای لغو ورود دستگاه های مختلف به اکانت تلگرام خود، بر روی گزینه Terminate Session در پایین کادر باز شده کلیک کنید.