شیوه های حذف و جایگزینی لغات و کلمات در ورد

ways-to-remove-and-replace-words-and-words-in-word

برای شما نیز پیش آمده که بخواهید یک متن طولانی را در برنامه ورد تایپ نموده و از این طریق یک کلمه خاص را از آن حذف یا اصلاح نمایید. ویرایش کلمه در ورد برای برنامه های طولانی به طور دستی بسیار زمان بر و خسته کننده می باشد و به جای این کار می توانید از شیوه های سریع و ساده دیگری استفاده نمایید. همچنین پس از یافتن کلمات هم زمان خود برای حذف دستی لغات تکراری در ورد وقت زیادی را صرف کنید. برای این کار از شیوه های ساده و نوینی وجود دارد که در این مقاله از برتر رایانه می خواهیم به آن بپردازیم. پس اگر شما نیز به میخواهی کلمه ای یا لغتی را پیدا یا حذف کنید و نمی دانید برای جایگزین کردن کلمات در ورد چه کاری انجام دهید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : نحوه اضافه کردن فرمول در ورد

چگونگی پیدا کردن حذف و جایگزینی لغت در ورد

اولین شیوه پاک کردن و جایگزینی کلمات در ورد از طریق کلیدهای میانبر می باشد. برای این کار افراد مختلف شیوه های متفاوتی استفاده می کنند، به عنوان مثال بعضی از افراد تنها فقط متن را انتخاب نموده و کلیک راست می کند و delete را میزنند. در حالی که برخی به سادگی از کلیدهای Delete یا Backspace صفحه کلید استفاده می‌کنند تا کاراکتر های مورد نظر خود را پاک نمایند.

پس اگه از این روش استفاده می کنید زمان بسیار زیادی را باید وقت پیدا کردن فشار دادن دکمه های نمایید. اما ما در اینجا یک میانبر ساده را به شما آموزش می دهیم تا سرعت کارتان نیز بالا برود. در واقع شما از طریق کلیدهای Ctrl + Delete متن از نقطه درج تا انتهای کلمه بعدی حذف خواهد شد.

برای نمونه اگر می خواهید چهار کلمه را در سمت راست حذف کنید می توانید خیلی ساده دکمه های  Ctrl + Delete چهار بار فشار دهید. به همین ترتیب کلمات Ctrl + Backspace سمت چپ نقطه درج را حذف خواهد نمود.

یکی دیگر از کارهای جالب این کلیدهای میانبر تسریع در امور ویرایش است. برای نمونه فرض کنید میخواهید کلمه sidestep را به sideways تغییر دهید.

معمولاً برای پاک کردن step به ways می بایست چهار دکمه Delete یا Backspace را بفشارید، اما به جای این کار می توانید نقطه درج را در ابتدای Step بگذارید و یکبار کلیدهای Ctrl + Delete فشار دهید و پس از آن ways را تایپ کنید. با این کار پاک شدن کلمات ورد به سادگی و به یکباره انجام خواهد شد.

پاک کردن سریع لغت در ورد از طریق ابزار Replace

در صورتی که حین اصلاح کلمات در ورد به حذف متون تکراری نیاز پیدا می کنید، مثلاً اگر بخواهید یک سند ورد طولانی با تعداد زیادی آدرس ایمیل داشته باشید که بسیاری از آنها تکراری است برای حذف کلمات می‌ توانید از ابزار Replace استفاده کنید. جهت استفاده از ابزار جستجو و جایگزین پیشرفته در ورد می توانید به صورت زیر عمل نمایید
ابتدا به سربرگ Home بروید و در گروه  Editing بر روی Replace کلیک نمایید. همچنین می توانید برای این کار از کلید میانبر Find در ورد (Ctrl + H) استفاده کنید.

با انجام هر یک از کارهای بالا صفحه Find and Replace باز شده و همانطور که می بینید در اینجا همان گزینه های Find در ورد را در اختیار خواهید داشت. با این تفاوت که یک کادر اضافی برای جایگزینی لغت در ورد وجود خواهد داشت.

متنی را که می خواهید پاک کنید را در Find what کادر قرار داده و در کادر پایینی چیزی ننویسید و در آخر دکمه Replace all  کلیک کنید.

پاک کردن کلمات در ورد با استفاده از این روش بسیار ساده و سریع خواهد بود. همچنین برای نمونه اگر بخواهید کاراکتر را از متن طولانی حذف کنید برای انجام این کار در کادر Find What عبارت ! وارد نموده و در کادر Replace with چیزی نمی نویسید. همچنین اگر میخواهید کلمات را تک به تک بیابید و جایگزین نمایید می بایست به جای دکمه Replace all روی دکمه Replace کلیک کنید.

جایگزینی کلمات در ورد با تنظیمات پیشرفته

برای جایگزینی کلمات در ورد با تنظیمات پیشرفته ابتدا باید در پنجره Find and Replace بر روی More در پایین صفحه سمت چپ کلیک نمایید.

اکنون گزینه های جستجوی اضافی را برای یافتن لغات موجود در متن خود خواهید دید که این موارد شامل :

Match case : این گزینه عبارت یا لغت هایی می‌ یابد که شبیه آن چیزی است که در فیلد  Find What وارد کرده اید. برای نمونه اگر می خواهید کلمات abbey را بیابید و آن را با جایگزین کنید اما در متن خود مانند کلمات abbey را دارید جایگذاری نخواهند شد.

Find whole words only : این گزینه کلماتی را می یابد که آوای مشابهی دارد.

Ignore punctuation characters: این گزینه نیز کاراکتر های نشانه گذاری در کلمه یا عبارت موردنظرتان را نادیده می‌گیرد. برای نمونه اگر می خواهید Keyword را پیدا و با Keywords جایگزین کنید در متن خود Key-Word هم داشته باشید این کلمات را هم پیدا و جایگزین می‌ کند و – نادیده می گیرد.