شیوه‌ های گذاشتن فیلم در ورد

ways-to-put-videos-in-word

از جمله برنامه‌ های پرکاربرد آفیس که برای بسیاری از پروژه‌ های کاری و همچنین در شرکت‌ های اداری برای نام نگاری و دیگر موارد بسیار کارایی دارد برنامه ورد می‌ باشد. این نرم‌ افزار با قابلیت‌ های بسیار متنوع کاربران خود را هر بار با یک قابلیت شگفت زده می‌ نماید. شاید بسیاری از شما با قابلیت قرار دادن فیلم در ورد آشنایی ندارید و یا این عمل را نمی‌ توانید در برنامه پیاده سازی کنید، در این مقاله از برتر رایانه به نحوه گذاشتن ویدیو در نرم افزار ورد خواهیم پرداخت. برای جذاب کردن نوشته‌ هایتان در کنار متن فایل یک یا چند فیلم نیز بارگذاری نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه: شیوه های شمارش لغت و کلمات در ورد

جایگذاری فیلم در ورد به صورت آنلاین و آفلاین

اگر می‌خواهید فیلمی را در نرم‌ افزار ورد آپلود کنید و این ویدیو در یوتیوب یا یک ویدیو آنلاین است نیاز به دانلود آن نمی‌ باشد می‌ توانید این عمل را مستقیماً انجام دهید. برای گذاشتن ویدیو از یوتیوب در ورد بر روی آدرس url فیلم کلیک راست نمایید و گزینه copy را انتخاب کنید.

پس از آن وارد ورد شده، فایل مورد نظرتان را باز نموده و در ورد وارد تب Insert شوید.در تب وارد شده گزینه Online Video را بیابید و آن را انتخاب کنید. حال در کادر بعدی که برایتان باز خواهد شد آدرس url را کپی کرده و بر روی گزینه Insert بزنید.

حال می‌توانید ببینید فیلم آپلود شده به شما نشان داده می‌شود.

امکان قرار دادن فیلم در ورد به صورت آفلاینی وجود دارد برای این کار ویدیویی که در کامپیوتر خود Save کردید را آپلود نمایید. وارد برنامه ورد شده و از منوی بالای صفحه بر روی تب File کلیک کنید.

پس از آن گزینه Options را انتخاب نمایید.

از طریق منوی سمت چپ کادر بعدی وارد قسمت Customize Ribbon شده و در زیر بخش Main tabs تیک Developer را بزنید و بر روی OK کلیک نمایید تا تغییرات اعمال شود.

حال به فایل ورد خود بازگردید و در منو بالای صفحه تب Developer فعال شده است آن را انتخاب نموده و بر روی آیکن Legacy Tools کلیک کنید.

زیر بخش ActiveX controls روی آیکون ابزار کلیک کنید و در منو کادر باز شده را به سمت پایین بکشانید تا گزینه Windows Media Player را بیابید آن را انتخاب و بر روی OK کلیک کنید.

اکنون در صفحه ورد یک نمایش دهنده ویدیو می‌ توانید مشاهده کنید. البته این صفحه فیلمی نمایش نمی‌دهد و صفحه آن سیاه است. برای آپلود ویدیوتان روی آن راست کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده کنار گزینهCustom بر روی گزینه سه نقطه کلیک نموده و در مرحله بعد وارد تب General گردید. بر روی گزینه Browes کلیک کرده و مسیری که ویدیو رو سیو کردید طی نمایید و ویدیویتان را انتخاب کنید. در نهایت بر روی Ok کلیک کنید.

پس از آپلود فیلم در ورد جهت غیر فعال کردن تب Developer وارد این تب شده و سپس بر روی Design Mode کلیک کنید.

قرار دادن فیلم در ورد از طریق برنامه و نسخه وب

از طریق خود نرم‌افزار ورد و با استفاده از قابلیت Object در ورد می توانید ویدیوهایتان را به صورت آفلاین آپلود نمایید. این روش با دیگر روش‌ ها کمی فرق دارد و فیلمتان به صورت کامل نشان داده نمی‌ شود و تنها آیکن فیلم قابل نمایش است. برای این کار در فایل ورد خود وارد تب Insert شوید و بر روی Object کلیک نمایید.

پس از آن در کادر باز شده وارد تب Create from File و سپس بر روی گزینه Browse کلیک نمایید. فیلم خود را پیدا کرده و انتخاب کنید. در نهایت برای ذخیره و آپلود ویدیو بر روی گزینه OK کلیک کنید.

حال آیکون فیلم به شما نشان داده خواهد شد.

برای باز کردن ویدیو کافیست بر روی آیکون آن کلیک کرده و در کادر بعدی Open را بزنید.

بارگذاری فیلم در ورد از طریق نسخه وب نیز وجود دارد، تنها کافیست وارد نسخه وب ورد شده.‏ url فیلم آنلاین خود را کپی نمایید و در داخل پیوست در ورد جایگذاری کنید. پس از آن با ساختن یک فایل جدید یا یکی از فایل‌ های قدیمی تان را انتخاب کنید. بعد از وارد شدن فایل ورد در مرورگر وارد تب Insert شده و بر روی Online Video کلیک نمایید. در کادر باز شده آدرس url را که قبلاً کپی کرده‌اید را جایگذاری کنید و پس از آن برای گذاشتن فیلم در ورد بر روی گزینه Insert بزنید.