شیوه های برگزاری کلاس‌ و جلسه در گوگل میت

ways-to-hold-class-and-meeting-in-google-meet-org-pic

برنامه کاربردی که کمپانی گوگل ارائه داده است تحت عنوان گوگل میت یکی از برنامه های خوب برای افرادی است که تمایل دارند در جلسات مجازی برگزار کنند. قابلیت های مختلفی که گوگل میت دارد نظیر زمانبندی، ایجاد جلسه با دعوت از طریق ایمیل و لینک و غیره می باشد که می توانید از آن استفاده کنید. اگر با شیوه‌ های نحوه برگزاری کلاس و جلسه در گوگل میت راه نمی دانید و با تنظیمات آن آشنایی ندارید این مقاله از برتر را به این مبحث اختصاص داده ایم امیدواریم مورد توجه تان واقع شود.

مقاله پیشنهادی : قابلیت های گوگل meet

نحوه ایجاد لینک برای جلسات فوری در گوگل

در صورتی که می خواهید یک جلسه تصویری فوری را شروع کنیم برای این کار در گوگل میت ابتدا وارد وب سایت شوید، این برنامه در ویندوز یا موبایل نیز باز خواهد شد.

پس از آن در صفحه اصلی Google meet بر روی New Meeting بزنید و بعد از آن بر روی عبارت Start an instant meeting کلیک نمایید.

پس از آن که صفحه برای تان باز شد می توانید بر روی دکمه آبی رنگ  Add Others کلیک کرده تا بقیه اعضا از طریق ایمیل را دعوت کنید.

پس از وارد نمودن ایمیل افراد در انتها بر روی Send email کلیک نمایید. سپس یک ایمیل برای افراد مورد نظرتان بفرستید.

برای ایجاد کلاس در گوگل میت کافیست آنها را روی ایمیل کلیک کرده تا وارد جلسات شوید. همچنین میتوانید لینک پایین Add Others کپی و برای افراد موردنظرتان ارسال کنید.

با کلیک کردن بر روی لینک واقعی افراد می توانند به جلسه اضافه شوند. در صورتی که برای این کار از موبایل استفاده می کنید برنامه گوگل میت را باز کرده و بر روی New meeting ضربه بزنید. در منویی که مشاهده می کنید یکی از گزینه های مورد انتظار را انتخاب کنید تا جلسه تان شروع شود.

نحوه برگزاری جلسه جدید در گوگل میت

برای برگزاری جلسه جدید در گوگل میت ابتدا باید وارد وب سایت شوید. همچنین می توانید برنامه را در ویندوز باز نموده و در صفحه اول برای ایجاد جلسه جدید بر روی گزینه New Meeting کلیک نمایید.

پس از آنکه لینک گوگل میت را ساختید بر روی Create a meeting for later قسمت کلیک کرده و در کادر باز شده که حاوی لینک اصلی را کپی در جایی ذخیره نمایید.

پس از آن هم وقتی لینک را وارد مرورگر کنید می توانید وارد جلسه امتحان شوید. این لینک باطل نمی شود و در هر زمانی قابل استفاده می باشد.

در صورتی که می خواهید برای ایجاد جلسه در گوگل میت آن را زمان بندی کنید و تاریخ و زمان مشخصی را برای آن تعیین کنید باید از Google Calendar استفاده کنید.

برای این کار در گوگل میت بر روی New Meeting و سپس Schedule in Google Calendar کلیک نمایید. در صفحه جدیدی که برای تان باز می شود با وارد نمودن تمام اطلاعات جلسه شامل عنوان، تاریخ، شروع و پایان جلسه در سمت راست صفحه در بخش Add Guests ایمیل مهمان های خود را افزوده و در نهایت بر روی save کلیک نمایید.

 

در صورت استفاده از گوشی برنامه Google Calendar باز نموده و بر روی آیکون + پایین صفحه تب نمایید. پس از آن بر روی گزینه Add video conferencing ضربه زده تا یک لینک برای تان ساخته شود. در نهایت می توانید با انتخاب گزینه جلسه را بلافاصله شروع کنیم.

نحوه برگزاری جلسه از طریق قابلیت Google Calendar در گوگل میت

جهت برگزاری جلسه در گوگل میت از طریق قابلیت Google Calendar ابتدا برنامه را باز کرده و با تنظیم یک تاریخ برای جلسه بر روی Create+ و سپس Event کلیک نمایید.

در بخش Add title با انتخاب یک عنوان برای جلسه خود ایمیل شرکت کنندگان را در قسمت Add Guests وارد نمایید .

در نهایت برای ایجاد لینک جلسه بر روی Add Google Meet video conferencing کلیک کرده و پس از ایجاد لینک گزینه Save بزنید.

علاوه بر این قابلیت از طریق جیمیل نیز می‌ توانید یک جلسه در گوگل میت بسازید. برای این کار وارد برنامه Gmail شده و از منوی سمت چپ گزینه New Meeting انتخاب کنید با در اختیار داشتن لینک آن را کپی و برای افراد مورد نظر بفرستید.

همچنین با انتخاب گزینه Send invitation ایمیل افراد مورد نظر را وارد تا لینک برایتان ایمیل شود. در نهایت برای شروع می توانید  Start Now را انتخاب کنید.

جهت تشکیل کلاس در گوگل میت با گوشی برنامه جیمیل را در گوشی باز کرده و از پایین صفحه آیکون دوربین را انتخاب نمایید. پس از آن بر روی گزینه  New meeting ضربه بزنید. نظیر شیوه های قبل یکی از سه گزینه های مورد نظر را انتخاب و جلسات تان را آغاز کنید.

آشنایی با تنظیمات گوگل میت

وقتی از طریق شیوه های ذکر شده جلسه در گوگل میت را آغاز کردید یک سری تنظیمات در آن وجود دارد که می توانید به طور دلخواه تغییر دهید.

برای نمونه با کلیک برروی آیکون میکروفون و دوربین امکان فعال سازی صدای تصویر و همچنین غیرفعال کردن آن وجود دارد.

همچنین از طریق سه نقطه منوی باز شده گزینه Apply visual effects انتخاب نمایید. با این گزینه امکان تار کردن پیش زمینه یا افکت های دیگر وجود دارد.

در منوی باز شده به غیر از گزینه Apply visual effects می توان Change layout انتخاب نمود و از این طریق نوع صفحه بندی تان را تعیین کنیدو

همچنین در منو More options وارد Settings شده و اطمینان پیدا کنید قسمت های میکروفون و اسپیکر درست انتخاب شده است و از طریق تست امکان تست صدا قبل از جلسه وجود دارد.

زمانی که سایر افراد به جلسه اضافه می شوند می توانید تصویر آنها را در کامپیوتر و گوشی ببینید و با لینک بر روی آیکون Pin تصویر شخص مورد نظر تان کلیک تا برایتان پین شود.