روش های بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی

ways-to-get-back-up-from-phone-contacts-pic-1

در صورتی که قصد دارید تا گوشی موبایل خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانی کنید و یا قصد تهیه گوشی جدیدی را دارید، لازم است از اطلاعات Contacts هایتان از جمله نام و شماره تماس آن ها پشتیبان گیری کرده و در سیم کارت و یا کارت حافظه ذخیره کنید. به این ترتیب می توانید به راحتی به شماره های مورد نظر دسترسی داشته باشید و احتیاجی به زمان گذاری مجدد برای ذخیره شماره ها نداشته باشید. به همین دلیل در ادامه این مطلب روش های بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی آموزش داده می ‌شود که امیدواریم مورد توجه تان قرار گیرد. این آموزش برای گوشی های اندرویدی است اما برنامه های معرفی شده در انتهای مطلب قابل نصب روی گوشی های آیفون نیز می باشند.

بیشتر بخوانید: ۵ روش انتقال مخاطبین از گوشی آیفون به اندروید

ساده ترین روش بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی

در صورتی که قصد بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی را دارید می توانید از روشی که در ادامه شرح داده شده استفاده کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که این روش در گوشی سامسونگ تست شده و ممکن است مراحل کلی در سایر گوشی های اندرویدی اندکی متفاوت باشد.

برای بکاپ گیری از مخاطبین ابتدا وارد Contacts یا مخاطبین گوشی اندرویدی خود شده و سپس روی سه نقطه ای که در قسمت بالا و سمت راست قرار گرفته ضربه بزنید.

در منوی جدید گزینه manage contacts را انتخاب کنید.

بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی - در گوشی های سامسونگ

پس از آن وارد صفحه جدید خواهید شد که در آن لازم است تا روی گزینه Import/export contacts تپ نمایید.

بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی - آموزش تصویری

در صورتی که قصد تهیه بکاپ از مخاطبین خود را دارید روی export ضربه بزنید. (Import برای وارد کردن فایل پشتیبان گرفته شده از مخاطبان است.)

بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی با برنامه مخاطبین گوشی

به این ترتیب وارد صفحه جدید خواهید شد و می توانید از میان گزینه‌ های مختلف که در زیر معرفی می شوند محل مورد نظر برای ایجاد بکاپ را انتخاب کنید.

Internal storage: ذخیره مخاطبان در حافظه داخلی

SD card: ذخیره مخاطبان در کارت حافظه یا کارت SD

دو گزینه بعدی: ذخیره مخاطبان در سیم کارت مورد نظر (اگر یک سیم کارت داشته باشید سه گزینه را در این بخش مشاهده خواهید کرد.)

پس از انتخاب یکی از این گزینه ها روی Export ضربه بزنید تا پشتیبان گیری کامل شود.

بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی در حافظه SD یا سیم کارت

به این صورت از مخاطبین شما بکاپ گرفته خواهد شد و می ‌توانید به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

در صورتی که قصد دارید از انجام پشتیبان گیری مطمئن شوید کافیست وارد حافظه مورد نظر برای ذخیره سازی بکاپ شوید و فایل VCF را مشاهده نمایید.

بیشتر بخوانید: بازیابی مخاطبین حذف شده در تلگرام

دانلود برنامه برای بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی

برنامه MCBackup – My Contacts Backup

در صورتی که نتوانید از روش مرحله قبل برای بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی استفاده کنید می ‌توانید برنامه هایی که برای این کار طراحی شده اند را دانلود نمایید. یکی از این برنامه ها MCBackup – My Contacts Backup میباشد که قابل نصب در تمامی گوشی های اندرویدی است. این اپلیکیشن رابط کاربری بسیار ساده ای داشته و برای استفاده از آن نیازی نیست تا گوشی موبایل خود را به کامپیوتر متصل نمایید. بنابراین میتوانید با تنها چند کلیک پشتیبان گیری را انجام داده و آن را به ایمیل تان ارسال کنید. این اپلیکیشن دارای امنیت بسیار بالا است چرا که دسترسی های زیادی از شما نمی خواهد و به جز مخاطبین به سایر قسمت های موبایلتان دسترسی پیدا نخواهد کرد. از قابلیت های این اپلیکیشن می توان به پشتیبان گیری آفلاین؛ بازیابی آسان فایل های پشتیبان گیری شده؛ کپی فایل بکاپ مخاطبین به کامپیوتر توسط کابل USB، یادآوری تهیه نسخه پشتیبان به صورت هفتگی و ماهانه، امنیت بسیار بالای اپلیکیشن و پشتیبان گیری از اطلاعات مخاطبین با فرمت VCF اشاره نمود. این برنامه دارای امتیاز بالای ۴٫۳ از ۵ در گوگل پلی استور است و به همین دلیل می ‌توانید بدون هیچ گونه تردیدی آن را دانلود کرده و به راحتی از مخاطبین گوشی موبایل خود پشتیبان تهیه کنید.

بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی با برنامه مرتبط

بیشتر بخوانید: روش های ارسال پیامک انبوه و گروهی در اندروید

برنامه Contacts Backup & Restore PRO

علاوه بر اپلیکیشن معرفی شده در قسمت قبل میتوانید از برنامه Contacts Backup & Restore PRO نیز برای تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبین خود استفاده کنید. این برنامه به صورت رایگان قابل دانلود است اما دارای پرداخت درون شبکه ای می باشد. به همین دلیل پیشنهاد میدهیم تا فایل آنلاک شده آن را از طریق سرویسهای داخلی دانلود کنید. به این ترتیب میتوانید به راحتی از مخاطبان خود پشتیبان تهیه کرده و به صورت فایل VCF ذخیره نمایید.

بکاپ گرفتن از مخاطبین در گوشی های اندرویدی با اپلیکیشن مرتبط