شیوه های عوض کردن لینک کانال تلگرام

ways-to-change-telegram-channel-link-org-pic

آیدی یا لینک کانال تلگرام که در زمان ایجاد آن مشخص می شود به راحتی قابل تغییر است و می توانید لینک کانال را به دلخواه خود بگذارید. هنگام ایجاد کانال تلگرام می توانید لینک کانال خود را تنظیم کنید. بعد از ساخت کانال در صورت نیاز می توانید آن را تغییر دهید. در این مقاله به نحوه عوض کردن لینک کانال تلگرام و نام مورد نظر خواهیم پرداخت.

مقاله پیشنهادی : شیوه های حل مشکل تماس تصویری در تلگرام

نحوه عوض کردن لینک کانال تلگرام در گوشی

توجه داشته باشید که امکان تنظیم لینک کانال خصوصی به دلخواه شما وجود ندارد و با هر تغییری تلگرام لینک کانال خصوصی را به صورت خودکار تغییر می دهد.

برای عوض کردن لینک کانال تلگرام گوشی ابتدا کانال تلگرام را باز کنید. پس از ورود به کانال تلگرام، روی نام کانال خود در بالای صفحه ضربه بزنید.

با کلیک بر روی نام کانال خود، تنظیمات مربوط به کانال را مشاهده خواهید کرد. روی نماد مداد در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. این نماد ویرایش است و می توانید قسمت های مختلف کانال خود را ویرایش کنید.

در صفحه Manage Channels گزینه Channel type را انتخاب کنید.

پس از باز کردن صفحه لینک های کانال، می توانید نام لینک کانال تلگرام خود را در قسمت مشخص شده وارد کنید. این لینک می تواند هر چیزی باشد اما حتما در تلگرام از آن استفاده شده است.

پس از وارد کردن لینک مورد نیاز، اگر زیر کادر قرمز پیام \”Sorry, this public is not valid\” نمایش داده شد به این معنی است که نمی توانید از لینک استفاده کنید بنابراین برای ساخت لینک باید از جمله دیگری استفاده شود.

هنگامی که پیام زیر پیوند تغییر یافته شما سبز است، به این معنی است که می توانید از شناسه کانال خود استفاده کنید. پس از مشاهده این پیام و وارد کردن لینک کانال تلگرام خود، روی علامت تیک پایین صفحه کلیک کنید تا ذخیره شود.

اکنون آیدی کانال تلگرام با موفقیت تغییر کرده و می توانید آن را کپی و استفاده کنید.

نحوه عوض کردن لینک کانال تلگرام در دسکتاپ

همچنین می توانید از نسخه دسکتاپ تلگرام برای عوض کردن لینک کانال تلگرام توسط ادمین استفاده کنید. برای این کار وارد کانال تلگرام خود شوید. سپس روی نام کانال خود در بالای صفحه کلیک کنید تا صفحه جدیدی باز شود.
پس از آن کادری در سمت راست برنامه تلگرام برای شما باز می شود. در سمت راست صفحه، روی نماد مداد در بالای صفحه کلیک کنید.
پس از آن کادری در سمت راست برنامه تلگرام برای شما باز می شود. در سمت راست صفحه، روی نماد مداد در بالای صفحه کلیک کنید.
در صفحه باز شده می توانید لینک کانال جدید خود را در قسمت پیوندها اضافه کنید. اگر لینکی که وارد کرده اید پذیرفته شود، اطلاعات را به رنگ سبز نمایش می دهد. در غیر این صورت پیغام \”با عرض پوزش این لینک گرفته نشده است” با رنگ قرمز نمایش داده می شود. در این صورت باید اتصال وارد شده را تغییر دهید.

پس از وارد کردن لینک پذیرفته شده، بر روی علامت چک در پایین صفحه کلیک کنید تا لینک را ویرایش کنید. پس از وارد کردن نام لینک کانال تلگرام، می توانید از آن برای دعوت دوستان خود استفاده کنید.

چرا لینک کانال تلگرام را نمی توان عوض کرد؟

اگر تلگرام لینکی که وارد کرده اید را قبول نکرد به این معنی است که شخص دیگری این عبارت را برای آیدی کانال تلگرام انتخاب کرده است و شما نمی توانید دوباره آن را انتخاب کنید. شما باید یک عبارت پیوندی را وارد کنید که هیچ کس قبل از شما انتخاب نکرده است.