انواع مرورگر های اینترنت

types-of-internet-browsers-pic1

مرورگر وب یکی از نرم افزار هایی است که روی سیستم عامل کامپیوتر کاربر اجرا شده و قابلیت نمایش صفحات وب را دارد . یکی از مهم ترین وظایف مرورگر ها تحلیل و تفسیر کد های html بوده و پس از تفسیر کد ها باید تبدیل به عناصر و المان های قابل مشاهده شود . مرور گر های متفاوتی وجود دارند که در نمایش برخی المان ها با یکدیگر متفاوت هستند و باید طراحان با اطلاعات کافی خود از نحوه برخورد مرورگر ها اطلاع داشته باشند . در این مقاله به شما عزیزان انواع مرورگر های اینترنت را معرفی خواهیم نمود .

بیشتر بخوانید : آشنایی با چند مورد از تنظیمات مرورگر گوگل کروم در کامپیوتر و گوشی

معرفی انواع مرورگر های اینترنت

انواع مرورگر های اینترنت - تصویر یک

۱-firefox

یکی از مرورگرهای قدرتمند firefox بوده که محصولی از کمپانی Mozilla می باشد . این مرور گر یکی از مرور گر های امن ، مطرح و قدرتمند است که دارای امکانات فراوان و سرعت بالاست . این مرورگر به دلیل قابلیت هایی که دارد ، تقریبا با مرورگر های مطرح دنیا مانند internet explorer  و opera هم تراز شده است .

این مرورگر قابلیت جلوگیری از باز شدن صفحات تبلیغی مزاحم را به صورت pop-up دارد که یکی از مهم ترین ویژگی های آن است . این مرورگر مجهز به موتور قدرتمند درونی بوده و همچنین قابلیت دانلود نمودن فایل ها را با سرعت بالا دارد .

۲- google chrome

این مرورگر نیز مشابه با دیگر مرورگر ها بوده که قابلیت تهیه نمودن از تکنیک لیست سیاه از سایت های مخرب و روش گشت وب سایت ها در پشت لایه های امنیتی از جمله جعبه شنی و مرور ناشناس را دارد . این مرور گر به صورتی عمل می کند که اگر مهاجمی قصد ورود به مرورگر شما را داشت ، از ورود آن جلوگیری نماید . بنابراین می توان گفت این مرورگر در زمینه ی امنیتی به خوبی عمل نموده است .

۳-safari

یکی دیگر از انواع مرورگر های اینترنت safari می باشد که کمپانی اپل به تازگی نسخه ی ۵ آن را وارد بازار نموده است . این مرور گر قابلیت اجرا در دو سیستم عامل windows و mac  را داشته و دارای امنیت بسیار بالا و ظاهری بی نظیر است که تمامی کاربران را به وجد می آورد .

این نرم افزار قابلیت اجرا نمودن جاوا اسکریپت را در نهایت سرعت دارد و می تواند تمامی صفحات را به سرعت بارگذاری نماید .

بیشتر بدانید : قطع شدن اینترنت مرورگر ها بعد از اتصال به VPN

معرفی دیگر مرورگرهای کامپیوتری از انواع مرورگر های اینترنت

انواع مرورگر های اینترنت - تصویر دو

۴- opera

شاید کمتر کسی وجود داشته باشد که با نرم افزار قدرتمند opera  کار نکرده باشد . این مرورگر می تواند به تمامی نیاز های شما و خواسته های کاربران پاسخ دهد و سرعت بالا و در حین حال امنیت فوق العاده این برنامه سبب شده که برنامه ای مانند internet explorer و امثال آن ها را به زانو در آورد .

۵- spware iron

این مرورگر که یکی دیگر از انواع مرورگر های اینترنت است و جایگزین مناسبی برای گوگل کروم می باشد . این مرورگر مشکلاتی که در برنامه گوگل کروم با آن درگیر هستید را نخواهد داشت و می توانید از امکانات آن بدون هیچ گونه نگرانی استفاده نمایید . این مرورگر هیچ گونه نیازی به نصب نداشته و می توانید آن را بر روی ویندوز ۷ نیز اجرا کنید .

۶- wyzo

امروزه شرکت های مختلفی در زمینه ی طراحی مرورگر فعالیت می کنند که کدام از خصوصیات منحصیر به فردی برخوردار هستند و بر موضوع خاصی تاکید دارند . اپرا ، فایرفاکس ، اینترنت اکسپلورر و گوگل کروم از جمله معروف ترین و بهترین مرورگرهای اینترنتی هستند که توسط شرکت های بزرکی معرفی شده اند و پشتیبانی می شوند . این مرور گر قابلیت دانلود کردن فایل های تورنت را داشته و شما را از نرم افزار های مخصوص برای دانلود تورنت های بی نیاز می کند . ظاهر این مرورگر بسیاز زیبا بوده و کاربران فایرفاکس می توانند از تمامی add-on های فایر فاکس برای مرورگرwyzo استفاده نمایند .