آشنایی با چند مورد از تنظیمات مرورگر گوگل کروم در کامپیوتر و گوشی

understand-some-of-the-google-chrome-browser-settings-on-your-computer-and-phone-pc-bartar

مرورگر گوگل کروم جزء برترین مرورگرها و پرکاربرترین هاست که برای وب گردی میان سایت های مختلف بسیار مناسب می باشد . کاربرانی که از این مرورگر استفاده می کنند با برخی از تنظیمات آن به خوبی آشنایی ندارند . در این مقاله از تیم برتر رایانه  شما را با چند مورد از تنظیمات مرورگر گوگل کروم در کامپیوتر و گوشی آشنا خواهیم کرد  ، در ادامه با همراه باشید .

تنظیم کردن کلید های میانبر یا Shortcuts افزونه در تنظیمات مرورگر گوگل کروم در کامپیوتر

برای افزودن افزونه ها بر روی آدرس chrome://extensions/shortcuts در آدرس بار کروم بروید .

در صفحه ی باز شده افزونه های مورد نظرتان را انتخاب نمایید و میانبرهای دسترسی به آن را مشخص نمایید .

غیر فعال نمودن اعلان ها یا Notifications در تنظیمات مرورگر گوگل کروم

برای آن که بتوانید اعلان های سایت های مختلف را ببندید و هیچ نوتیفی از سایت ها دریافت نکنید میتوانید وارد تنظیمات کروم شوید و آن را غیر فعال نمایید . وارد  آدرس chrome://settings/content/notification شوید . گزینه اول به نام (Ask before sending (recommended را غیر فعال نمایید .

ایجاد میانبر برای سایت در تنظیمات مرورگر گوگل کروم در کامپیوتر

برای آن که بتوانید با تایپ چند کلمه وارد سایت مورد نظرتان شوید وارد آدرس chrome://settings/searchEngines شوید و بر روی دکمه Add کلیک کنید و Other search engine را تب نمایید . حالا وب سایت مورد نظرتان در فیلد اول ، شورتکات مورد نظرتان را در قسمت دوم و در نهایت آدرس URL را در قسمت سوم تایپ نمایید . با تکمیل شدن اطلاعاتتان Add را بزنید .

فعال سازی پروفایل مهمان در تنظیمات مرورگر گوگل کروم

در صورتی که یک کاربر بخواهد از کامپیوتر شما استفاده نماید و شما تمایل ندارید اطلاعاتتان در مرورگر به نمایش گذاشته شود و اطلاعات کاربر یا همان پروفایل مهمان نیز ذخیره شود با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

وارد آیکون پروفایل در بالای صفحه در سمت راست شوید .

در قسمت مورد نظر کلیک کرده و گزینه Open Guest Windows را بزنید .

در نهایت پنجره را ببنید تا تمامی اطلاعات موجود در آن هم پاک شود .

فعال نمودن Safe Browsing یا مرور امن در تنظیمات مرورگر کروم در کامپیوتر و گوشی

استفاده از قابلیت Safe Browsing مانع از ورود وب سایت های نا امن و مخرب می شود و گوگل به طور اتومات وب سایت های مخرب را مسدود می کند .

برای فعال سازی این ویژگی در گوشی بر روی علامت سه نقطه عمودی ضربه بزنید و وارد تنظیمات شوید . گزینه  Privacy را تاچ کنید و گزینه Safe Browsing  را علامت دار کنید تا فعال شود .

فعال نمودن Safe Browsing یا مرور امن در تنظیمات مرورگر کروم در کامپیوتر و گوشی

برای فعال سازی در کامپیوتر نیز وارد منوی سه نقطه عمودی شوید . در قسمت Privacy and security زبانه Safe Browsing را به سمت راست بکشید تا این گزینه فعال شود .

 

تغییر موتور جست و جوی پیش فرض در تنظیمات مرورگر کروم در گوشی

در صورتی که بخواهید به جز مرورگر کروم از موتور جست و جو گر دیگری استفاده نمایید از قسمت Settings تنظیمات مرورگر گزینه Search engine را بزنید . در فهرستی که مشاهده می کنید موتور جست و جوی مورد نظرتان را انتخاب نمایید .

تغییر موتور جست و جوی پیش فرض در تنظیمات مرورگر کروم در گوشی

 

فعال سازی Data Saving برای صرفه جویی در مصرف داده ها  در تنظیمات مرورگر کروم در گوشی

کروم اندروید با استفاده از الگوریتم هایی که دارد می تواند داده های مصرفی اینترنت را تا ۶۰% کاهش دهد . جهت فعال سازی این ویژگی وارد تنظیمات کروم گوشی شوید و گزینه Date Saver را On کنید تا فعال شود .